PROHRA NA ZÁVĚR ÚSPĚŠNÉHO PODZIMU V KRAJI

TJ JUŘINKA - Tj SOKOL JARCOVÁ 4:1 (3:1)

Datum utkání: 26.10.2019 - 11:15
Odehraný čas: 2 × 30 minut
Sestava: Terezka, Kryštof, Hrabi, Kuba V., Mira, Kuba M., Maty, Filip, Jonáš, Jirka.
Góly: 1 × Hrabi

Poslední utkání z podzimní části soutěže jsme odehráli na hřišti Juřinky. Ačkoliv hrajeme Krajskou soutěž jednalo se o sousedský zápas vzhledem k vzdálenosti, která nás na mapě dělí.

Menší rozměry hřiště, důrazný, rychlý, fyzický styl hry, spolu s věkem prakticky všech hráčů soupeře na horní hranici naší věkové kategorie, to vše je koktejl, jenž nám, v naší úvodní sezóně v této soutěži, vůbec nechutná.

V takovém duchu začal zápas a nesl se po celou jeho dobu. Jakákoliv kombinace musela být prováděna rychle, v tempu, bez chyb ve zpracování jinak se proměnila v souboj o míč. V úvodu utkání bere všechny naše síly snaha vyrovnat se s fyzickou hrou soupeře. Hráči Juřinky jsou nekompromisní, s rychlostí a důrazem jdou do každého souboje v pořadí tělo, nohy a na třetím místě míč!! Od začátku je zřejmé, že to bude těžké utkání. Mírně zaskočeni hrou s takovou intenzitou nám utíká začátek a mezi 6-10 minutou dostáváme dva rychlé góly. Následně se naše hra zvedá a jsme schopni si kombinací a náběhy vypracovat střely na bránu. Ve slibný pozicích míjí Jáchym, Filip i Kryštof. Nicméně oproti minulým utkání, kdy jsme trpěli neschopností vystřelit na bránu soupeře to je určitý posun. Ušmudlaným gólem, po nepřehledné situaci před naší bránou, soupeře zvyšuje na 3:0. Ovšem hned za dvě minuty, znovu po kombinaci a vysunutí do křídla, peláší Filip po pravé straně do pokutového území s obráncem v patách. Obchází ho, zakřižován a ukázkově podťat dalším hráčem soupeře. Pokutový kop. Snižujeme 3:1.

Druhá půle se nese ve stejném duchu, co se hry týče. Soupeř nepolevuje ze svého stylu hry a nutno uznat, že i fotbalově se dostává před naši bránu a několikrát ji nebezpečně ostřeluje. Od poloviny druhé půle je patrné, že nám dochází síly, pouze elán a bojovnost ne vždy stačí. Soupeř celý zápas praktikuje velmi těsné bránění 1:1 a prostě „kila s centimetry ničím nenahradíš“. Ke cti a povzbuzení našim je fakt, že hra byla, vyjma úvodu utkání, vyrovnaná a soupeř musel po celou dobu utkání sázet na své osvědčené hráče. Utkání končí výhrou domácích 4:1.

Závěrem chci poděkovat všem našim fanouškům, kterých dorazilo velké množství, za to jací jsou a jakým způsobem fandí. Neb to co jsem od některých domácích přihlížejících domácích (záměrně nepoužívám slovo fanoušek) slyšel, nemělo na žákovském fotbale co dělat.

Trenér Honza