VÝBORNÝ VSTUP DO KRAJSKÉ SOUTĚŽE BYSTŘICE p H. – JARCOVÁ 3:5 (2:2)

12.08.2019

ODEHRÁNO:
11. srpna 2019, 10:00 hodin.

ČAS:
2 × 45 minut.

SESTAVA:
Juřík Matyáš (GK), Ptáček Kryštof, Hoffman Zdeněk, Kořistka Jan (C), Červenka Marian, Štěpánek Lukáš, Zajíc Ondřej, Hoffman Tomáš, Žilinský Petr, Palát Vojtěch, Drábek Tomáš, Krchňák Vojtěch, Bártek Patrik, Převor Radim.

GÓLY:
2 × Kořistka, 1 × Palát, 1 × Drábek, 1 × Krchňák.

HODNOCENÍ:
Kronika kopané v Jarcové začala tímto zápasem psát novou kapitolu. Historicky první mistrovské utkání týmu z naši krásné obce v zápasech krajských soutěží. A nebyla to premiéra jednoduchá, k úvodnímu zápasu krajské soutěže dorostenců jsme zajížděli do Bystřice pod Hostýnem, fotbalově vyspělé bašty tohoto regionu. Stadion domácího týmu nás přivítal dusným, leč pro fotbal přijatelným počasím. Hrací plocha o velikosti saharské pouště budila respekt, byla však až na drobné podmáčení kvalitně připravena. Úvod zápasu byl opatrný z obou stran. Domácí ukazovali, že jsou fotbalově vyspělí a mají bohaté zkušenosti z krajské kopané. Postupem času převzali iniciativu a zatlačili naše chlapy před šestnáctku. Jejich převaha byla zvýrazněna po pěkné kombinaci v 15. minutě brankou na 1:0. Když se ve 22. minutě nepodařilo našemu brankáři zkrocení malé domů a míč doplul do branky na 2:0, objevily se na tvářích některých fanoušku drobné chmury. Naši trenéři však jasnými pokyny nedovolili úpadek mužstva. Výkon hostů nabral vyšší obrátky a výsledkem bylo snížení Vojty Paláta ve 24. minutě po pěkné, byť tečované, ráně. Hra se srovnala. Domácí si již nebyli tak jisti v rozehrávce a naši se tlačili před jejich bránu. Poločas se chýlil ke konci a Honza Kořistka zjevně nechtěl jít do kabin za nepříznivého stavu. Střelu brankář z Bystřice ve 43. minutě ještě vyrazil, ale Honzovu dorážku již ne. Srovnáno na 2:2. Druhý poločas sliboval drama. Vyzrálou taktickou hrou jsme domácí k ničemu vážnému nepouštěli a sami hrozili z brejků. V 50. minutě Toma Drábek ukázal své přednosti, důsledným sledováním míče a odvážným soubojem se třemi domácími zadáky procedil balón do sítě, čímž otočil zápas v náš prospěch na 2:3. Hráči domácího celku se snažili o korekci výsledku, ale naše kompaktní obrana držela vedení. Zbraň, která byla v tomto zápase hlavním trumfem hostů z Jarcové, byly brejky. Skvostným pasem na Honzu Kořistku, který „odmítnul“ dotírající zadáky a v samostatném úniku zvýšil na 2:4, jsme udělali v 75. minutě hlavní krok k vítězství. Domácí sice vykřesali jiskřičku naděje hned v 76. minutě, kdy po naší chybě snížili na 3:4, ale svíčku jejich snažení sfouknul v 80. minutě Vojta Krchňák zakončením po ideální přihrávce hráče zápasu Jana Kořistky. Pochvala putuje též k výborně bránícímu Marianovi Červenkovi a zálohu držícím bratrům Hoffmanovým. Křest ohněm jsme zvládli, v neděli 18. srpna v 10:00 přivítáme družinu z Holešova. Přijďte nás podpořit.

Naši věrní diváci, kteří burcovali tým k vítězství, zasluhují velkou pochvalu.

Tomáš