ČERNOBÍLÉ UTKÁNÍ

Tj SOKOL JARCOVÁ - SK VIZOVICE 6:0 (3:0)

Datum utkání: 12.10.2019 - 11:15
Odehraný čas: 2 × 30 minut
Sestava: Terezka, Jáchym, Hady, Kryštof, Vojta, Hrabi, Mira, Kuba M., Martin, Jonáš.
Góly: Hady 4x, Filip 1x, Mira 1x

Čas letí neuvěřitelnou rychlostí. V živé paměti a před očima máme ještě momenty z prvního domácího podzimního utkání s Velkými Karlovicemi. No a v sobotu 12.10 jsme už přivítali doma v letošním předposledním domácím utkání SK Vizovice. Neskutečné, jak to letí.

Kádr mužstva byl poznamenán nemocemi, které si jednak vynutili změny v podobě variacích na postech a také nutností požádat o výpomoc borce ze st. přípravky. Nicméně do utkání jsme šli, stejně jako v předchozích kolech, s cílem hrát kombinační fotbal s využitím celé šíře hrací plochy.

No, můžeme říci, že cíl zůstal v šatně, respektive na střídačce a na hrací plochu se vůbec nedostal, alespoň co se prvního poločasu týče.

Gólově se nám vstup do zápasu povedl, důrazem a napadáním dává Hady branku už v 2. minutě. Další přidává hned za další 2 minuty. Znovu po vysunutém napadání obou našich útočníků a z toho pramenící individuální chyby hostujícího obránce. Rychlé dvougólové vedení nás uklidnilo, bohužel, až moc. Z cíle zbyly jen cáry… Vytratila se kombinace, respektive se nám tam ani nestačila dostavit a už vůbec nemůžeme mluvit o využívání šířky hřiště ke hře. Naopak jsme si, bohužel, velice dobře potykali s hrou na zahuštěném prostoru s velkým počtem hráčů, soubojů ( kdy kolikrát obehráváme i vlastní spoluhráče a bereme si míč navzájem) a minimem individuálních dovedností atd… Díky důrazu a nasazení soupeře v tomto nechtěném stylu fotbalu přehráváme a sem tam se objevují záblesky kombinací z nichž pramení narůstající počet našich rohových kopů. Z posledního rohu v první půli, po skrumáži, uklízí Mira dorážkou míč do sítě 3:0.

O poločase dochází k reflexi toho co se událo. Pozitivní věcí je, že i ze strany kluků a Terky, kteří sami cítili, že to nebylo ono.

Druhá půle byla co se týká snahy a vůle o kombinační hru úplně z jiného ranku. Krátce po začátku se hned několika krásnými kombinacemi dostáváme do tlaku na půlce hostí. Tento nástup je korunován kombinaci ze středu do levého křídla odkud dává Hady po rychlém pasu, přihrávku po zemi před bránu, kde Filip už jen uklízí do prázdné. 4:0. Další minuty už se kluci s Terkou drží nastoleného směru a snaží kombinovat a prodávat dovednosti ze středečních lekcí pana Trávníka a to je pozitivní. Protože, když se to povede, je to paráda. I tak, ale chvílemi polevujeme a objevují se záblesky z první půle. Do konce utkání ještě přidáváme další dva góly . Končíme bez obdržené branky. Před dalším kolem je na čem pracovat neb k nám zavítají Louky, tým zatím neporažený…

Díky patří všem borcům a samozřejmě i Terezce, která opět odvedla neskutečné množství práce ve středu pole. A také fanouškům, kteří fandili. Díky moc.

Honza, David.