CÍLOVÁ ROVINKA- U15

FC VKK/Karolinka : sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka 1:4 (0:3)

Datum utkání: 12.06.2022 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H, Šimon, Ondra Kor, Vašek, Marek, Kuba H, Kuba M, Kuba V, Jáša, Vojta, Ondra Kov, Terezka, Štěpán, Jony G, Adam, Petr, Honza
Góly: Kuba H, Jonda G, Petr, Vojta

Tak, už vidíme konec. Dnes dopoledne zajíždíme do Karolinky, kde své domácí utkání hrávají kluci z trojměsta/vesnice Velké Karlovice, Karolinka, Nový Hrozenkov. Tahle doba je v tomto naprosto šílená, vždyť výše zmíněné obce mají dohromady více než 7 000 obyvatel a musely se fotbalově sloučit, aby daly dohromady mužstvo. Stejně jako všude jinde, i u nás nevyjímaje, děti jsou pohodlné a raději se někde zašijou s telefonem, než aby sportovaly. Prosím, pomozte nám je přilákat zpátky ke sportu. Věřte, v budoucnu na tom můžeme všichni jen a jen vydělat.

Ale zpátky k dnešnímu dopoledni. Paradoxně, potřetí ze čtyř posledních zápasů hrajeme s naším nejbližším pronásledovatelem v tabulce. Takto se týmy na této pozici střídají. Borci z Horního Vsacka v čele se svým kapitánem hrají na jaře vytečně a poprávu se probojovali na třetí místo. Čeká nás tak určitě těžký zápas na nepříliš dobře připraveném hřišti, kdy obzvláště z výšky trávníku by měla radost nejedna ekologická organizace . Ale podmínky jsou pro oba týmy stejné a nebudeme se na toto vymlouvat.

Taktika do dnešního utkání je stanovena velmi účelně a s ohledem na potřebu i do utkání vložit prvky, které bychom normálně zařadili do tréninku. Bohužel, události poslední doby nám nedovolují naplno trénovat a tak, věrni naší filozofii, kdy nám nezáleží na okamžitém profitu a chceme, aby se kluci a Terezka stále rozvíjeli, jsme ochotni tomuto “obětovat” i mistrovské utkání. Proto i páteční TJ, která v normálním programu je lehká, předzápasová, tak tentokrát byla celkem ostrá. I s rizikem, že tým bude “lehce” zataven.

V útočné fázi úkol zněl: maximálně využívat sprintovými náběhy naše krajní hráče s následným tlakem do branky a vyvarovat se “kličkované” ve středu hřiště.

V obranné činosti to bylo v nejvyšší možné míře zpomalovat domácího kapitána a znemožnit mu tak používat jeho největší zbraně, své dynamiky a rychlosti. S obojím jsme se popasovali na horší dvojku.

Ne že bychom na place dominovali tak, jako v jarní části ve skoro všech utkáních, nicméně celkem pohodlně vyhráváme první půli 3:0. Stanovená taktika slaví své úspěchy, kdy kluci na krajích absolovují nespočet sprintů a klobouk dolů, jak dokáží využívat svůj fyzický fond.

Druhá půle, to už je jen čekání na konec. Inkasujeme sice jen jednou, ale dnes Matěj opět a znova dokazuje, jaký že z něj roste gólman a několikrát z oči v oči vychytá domácího fantoma. Tolik jen konstatování pro ty, kteří Máťovi vyčítali laciný gól z minulého utkání. Nezapomínejte: chyba není nepřítel, chyba je přeci prostor k učení.

I my se jednou prosazujeme a utkání končí naším vítězstvím. Všechny čtyři branky dáváme přesně po takových akcích, které jsme naordinovali dnes jako recept na našeho soupeře. A znovu nutno podotknout, že se o naše góly opět podělí čtyři různí střelci.

Dobrá zpráva je, že s blížícím koncem sezóny se vyprazdňuje marodka a dnes už jsme byli skoro komplet. Toto sebou ovšem přináší “problém” s herním vytížením všech našich borců. Hrát může naráz pouze 11 z nich a v kombinaci s námi tolikrát kritizovanou délkou hrací doby se může stát, že ne všichni jsou se svým vytížením spokojeni. Tento fakt ovšem nepramení z nějaké jejich sobeckosti či snad závisti, nýbrž z toho, že tento sport milují. Vím, opakuju se. Ale charakter všech našich hráčů nám můžou lecjaké týmy s blízkého i dalekého okolí jen a jen závidět. Borcům stačí jen připomenout (i když poněkud důrazněji, připouštím), že tým je vždy na prvním místě a že nikdo není víc než tým. Podáváme si na to ruku a tím je to pro mě i pro ně jednou pro vždy vyřešeno a už se k tomu nebudeme vracet.

Také dnes jsme se mohli spolehnout na početnou skupinu našich fandů, kteří nám byli oporou. Díky moc.

Dovolte mi zmínit tady ještě jednu věc, totiž atmosféru v týmu. Ta je jedním slovem parádní. Přál bych Vám zažívat naše cesty busem na venkovní zápasy. Ale i na každém tréninku, všude, kde jsme spolu. Tahle parta je jedinečná, připravená se vždy a všude bavit a nezkazit žádnou legraci. I dnes po zápase. Stačil jeden bláznivý nápad a ihned všichni naskákali pod splav blízké řeky Bečvy. Nám nezbývalo než jen kroutit hlavou. 🙂 🙂 🙂

Příští týden naši mistrovskou jarní cestu zakončíme domácím zápasem proti klukům z pod Hostýna. Dovolím si Vás všechny touto cestou pozvat na toto utkání a následnou ukončenou. Posedíme, pokecáme, dobře se pobavíme.

JP,DB, HP, IV, MP