Dobívání autobusu z Karlovic – U14

Jarcová/Jablůnka : Velké Karlovice 0:0

Datum utkání: 16.10.2022 - 09:30
Odehraný čas: 2*35 min

15.10.2022 jsme dalším mistrovským utkáním zakončovali náš „ anglický týden“,  kdy jsme hráli neděle, čtvrtek, sobota, tedy 3 utkání v krátkém sledu.  Čtvrtek byl vyplněn přátelským utkáním s týmem Val. Mezu kategorie U14.

Pro úplnost si dovolím se, několika slovy, vrátit k tomuto utkání.

Soupeř z VM se účastní soutěže (MSŽD-U14 sk. E) o dvě patra výše oproti naší Krajské soutěži.  Z tohoto titulu by se zdálo, že dění na hřišti bude v režii týmu z VM.  Realita byla ale jinde. Z naší strany na začátku startujeme v rozestavení 343.  Tradičně máme i tzv. nakopávané počáteční chvíle zápasu. Tím výrazem mám na mysli, snahu o rychlé se zbavení míče nahrávkou z prvního doteku nebo, u některých jen nákop od brány, což je u nás už opakujícím se koloritem startu do utkání.

Nicméně po chvíli se naše hra zklidňuje a přihrávky zpřesňují. Obraz hry je pak v naší režii, útočníci začali chápat svou roli při napadání rozehrávky a velmi ztěžují soupeři výstavbu hry, spolu s fungující naší zálohou a dobře hrající obranou, je pro VM těžké se dostat vůbec k naší 16tce. Utkání končí výsledkem 4:1.  Kdy soupeř za 80 minut hry vyprodukuje 5 přímých střel na naši bránu.

Z naší strany výhra, ikdyž hra měla do ideálu ještě kus cesty. Z osobního hlediska byla pro mne kvalita hry týmu z VM zklamáním.

Tak to by bylo a nyní již k sobotnímu „mistráku“.

Doma jsme přivítali ogary z Velkých Karlovic. Od pohledu urostlí chasníci. Začátek zápasu není nutné popisovat a můžu napsat viz. výše. Stejně jako ve čtvrtek se i tady dostavuje po úvodu zápasu zklidnění a zvýšení přesnosti. Na rozdíl od utkání v týdnu, dnes je hra soupeře postavená na pevné, pěti i více členné obraně o kterou se rozbíjí naše útoky i snaha. Obraz hry se prakticky od 15-20 minuty první půle nemění.  Naše herní dominance v záloze, obraně. Bohužel vše končí nebo je zastaveno na hraně pokutového území.  A ani, na naše poměry, nevídané množství střel z dálky neslaví úspěch.

Do druhého poločasu jdeme s mírnou změnou v obsazení pozic. Soupeře tlačíme, ale dneska nám není přáno. Když už se dostaneme do zakončení, tak se nepovede finální provedení vedoucí ke gólu.  K vidění jsou velmi hezké individuální kousky při vedení míče, náběhy i kombinace (Terezka, Filda Škrla, Kuba) a velmi jistý, zkušený výkon Šimona v obraně. Nicméně ke gólu většinou mají nejblíže útočníci a na těchto postech to dnes bylo velmi slabé, ať už pohybem, nabídkou nebo zapojením se do hry. S postupujícím čase byla vidět frustrace z nulového stavu a snaha přerůstající v křeč a tak utkání končí bezbrankovou remízou.

I takový je fotbal.

Děkujeme všem, kteří nás přišli povzbudit a drželi nám palce. Je super, když přijdete a fandíte i nahlas.  Protože není nic lepšího pro povzbuzení  hráčů, než je podpora z tribun.

Díky moc.

JP, IV, MP, DB, HP