DOLNÍ BEČVA – JARCOVÁ 2:8 (1:6)

07.10.2017

FC DOLNÍ BEČVA – TJ SOKOL JARCOVÁ 2:8 (1:6)

ODEHRÁNO:
7. října 2017, 10:30 hodin.

ČAS:
2 × 30 minut.

SESTAVA:
Maty, Ondra, Honza, Vojta, Paťa, Václav, Vašek, Radim, Kikin, Janek, Marek, Martin.

GÓLY:
2 × Kikin, 2 × Martin, 1 × Vašek,  1 × Radim, 1 × Jan, 1 × Honza.

HODNOCENÍ:
Dříve než začnu se samotným hodnocením, tak bych se chtěl krátce zmínit o morálce našeho týmu. Tak jak jsem dohodnut s rodiči, mohou svým dětem zakázat účast na trénincích a utkáních, pokud nebudou prospívat ve škole, či neplnit domácí práce. Mám na to svůj názor, jenž většina rodičů zná, ale pokud je největší trest pro dítě zakázat mu sport, je nutno s tím souhlasit bez jakýchkoliv výhrad. Tak jako rodiče mají právo udělit zákaz, tak i já trenér mám právo stále vyrušujícím dětem na tréninku nebo utkání udělit sportovní trest. Ovšem pokud někdo nechce pochopit, že kopaná je kolektivní sport, tak ho to musíme všichni naučit. Tím, že někteří stále nechápou, přicházíme na tréninku o desítky minut tím, že děti musí plnit tresty v podobě kliků, dřepů a shybů. Pokud někoho nominuji na utkání a on se neomluví, resp. je uražen, tak přiznává svou vinu. Snažím se měřit všem hráčů stejným metrem! Můj Janek o tom ví své. Jsem přísný, ale spravedlivý a pokud si někdo myslí, že jsem si na někoho zasedl, je na velkém omylu. Tuto záležitost chci nadále řešit v rámci tréninků a trvám na svém. Pro mě a doufám, že pro všechny, je prvořadé slušnost, respekt a pokora našich dětí. Nemyslím tím ustrašenost, či bojácnost. Kluci, kterých se to týká, uvědomte si, že svou neúčastí oslabujete náš tým. Bojujte!!! Tolik na úvod a teď už k dnešnímu utkání.

FC Dolní Bečva je tým s dlouholetou tradicí v krajských soutěžích. Vždy když jsem tam hrál byla to těžká utkání. Proto jsem našim klukům kladl v kabině na srdce, že nesmíme propadnout v úvodu utkání, nehledě na to, že jsme hráli proti přímým konkurentům v tabulce. Dalším faktorem byla účast třech hráčů výběrů U12, U13 za okres Vsetín v dresu FCDB proti našemu jednomu. Hřiště bylo nádherně připraveno a z dálky vypadalo fantasticky. Po došlapu na něj jsme zjistili, že je hodně měkké a napité vodou. Ovšem tak krásnou trávu jsem v okresu již dlouho neviděl. Kde se hrabe náš trávník!

V 1. minutě 1. poločasu jsme vedli 1:0. V 5. minutě to bylo 2:0. Ve 20. minutě to bylo 3:0. Naši kluci předváděli kombinační fotbal založený na důsledném dodržování pokynů z kabiny. Hráči FCDB se nemohli prosadit v ničem. Ano ve 22. minutě snížili na 3:1, kdy jsme zapomněli na tzv. „BUKAŘE“, ale v prvním poločase to bylo z jejich strany vše. Naši hráči byli u všeho dříve a svou důrazností předvedli, že vedení 6:1 po 1. poločase nebylo náhodné. Jak podotkl Janek v autě při cestě na utkání, jenž se ukázalo jako pravdivé 😉 :

„Možná mají tři kluky ve výběru, ale my máme skryté talenty.“

Ve 2. poločase jsme v úvodu mírně herně polevili a hráči FCDB se oprávněně dostávali častěji do gólových šancí, ale my máme v bráně jistotu v podobě Matese, který i přes málo práce předváděl, že je právem „Mužem“ na svém místě. Hráči FCDB dokázali, že kopanou umí hrát také, ale za stavu 6:2 se hraje jinak než za stavu např. 3:2. Ovšem musím je pochválit za bojovnost a snahu.

Za dnešek bych chtěl pochválit celý tým jak za individuální výkon každého z Vás, tak za týmový výkon, jenž se v této kategorii vidí málo kdy, protože kluci podřídili vše společnému cíli…

A tak jak jsme si slíbili o poločase v kabině, navštívili jsme po utkání místní vyhlášenou cukrárnu a oslavili s rodiči předvedenou hru, za kterou se nemusíme stydět, viz fotografie výše.

Jsem velmi rád, že rodiče a příbuzní našich hráčů, opět byli slyšet a vytvořili nám pěknou kulisu, jenž byla okořeněna závěrečnou zaslouženou děkovačkou á la „Liga mistrů“.

Děkuji.

Tomáš.