DOMÁCÍ “DOPOLEDNE” ML. PŘÍPRAVKY – JARCOVÁ II

Odehraný čas: 6x12minut
Sestava: Honzík, Rozálka, Maty C., Miky,Aďa B., Davča
Góly: Honzík,Rozálka

Dnes dopoledne jsme pořádali v našem nádherném areálu další zastávku mistrovských turnajů. Opět se nám “namnožili” marodi, ale také se nám někteří borci uzdravili. Inu, klasický začátek podzimu. Díky našemu dostatečně širokému kádru si však můžeme dovolit postavit dva plnohodnotné týmy, i když jen s jedním hráčem na střídání v každém z nich. Jdeme na to.

První zápas, Hrachovec I. Větší  kluci a holky, ale my se ničeho nezalekneme.  Jen týmu připomenu, že hrajeme naši typickou hru plnou kliček a pohybu s míčem i bez. A ať si nic nedělají z toho, že třeba obdržíme branku. A skutečně, kluci a Rozálka kličkují jako o život a běhají, seč jim síly stačí.Než “švácat” balónem na 20 metrů, raději pět nepovedených kliček za sebou. I borci z Hrachovce předvádějí pár hezkých akcí, ale většinou si pomáhají nákopem.Sice prohráváme, ale o to vůbec nejde.

Druhý mač-Krhová. Náš spřátelený klub, kde se snáží kluky a holky vést podobně jako u nás. Je radost vidět, jak se všichni na hřišti snaží o kličku a dravý průnik zakončený střelou. A nutno konstatovat, že se jim to v mnoha případech i daří. Na obou stranách. A jako bonus pro mladé Jarčovské bojovníky přichází  vítěztví.

Hrachovec II. Tady platí to samé, co o prvním zápase s jejich kolegy. Snad jen s tím rozdílem, že nám kvapem ubývají síly a v druhé polovině už to je z naší strany úplně bez pohybu a aktivity. Ovšem, není se divit. Tento zápas už musíme zvládnout bez střídání. Davídkovi se neudělalo dobře. Snad to není nic vážného a brzy se mezi nás vrátí.

Také dnes patří velikánské poděkování našim fantastickým divákům, kteří nás neúnavě povzbuzují celé toto prosluněné dopoledne.

Zamyšlení:

Je to už skoro rok ,co jsem se připojil z pozice trenéra k Ivovi a našemu týmu. Jen rok? A nebo už rok? Je to krátký časový úsek nebo dlouhý? Nastoupili jsme společně na cestu fotbalového učení. Konec této cesty je hrozně daleko. Postupujeme po ní pomalu, krůček po krůčku. Učíme se základy, pomalu nabalujeme další věci důležité pro váš vývoj. A potrvá to všechno ještě dlouho, než si budeme moci říci, že se chýlíme ke konci. Vy všichni, kteří toto s námi absolovujete vidíte postupné zlepšování.A o to jde. POSTUPNÉ. Nebyl by problém začít hrát tak, abychom ve skoro každém zápase vyhrávali. Využívat naše momentální přednosti a postavit na nich hru. A neučit se už nic nového. Proč taky, když vyhráváme, že? Jenže, tohodle se ode mě a od tréni Iva nikdy nedočkáte. Chceme z vás vychovat dobré fotbalisty. A to obnáší trpělivost, pokoru, snahu učit se novým věcem.I přes to, že nyní občas prohrajeme a ne vždy se vše podaří. My všichni trenéři z našeho klubu jsme bytostně přesvědčeni, že toto je jediné správná cesta k úspěchu. Vždyť ani ve škole se nenaučíte vše hned. Nepřestanete s učením, když se vám povede přečíst si pohádku. Ale taky nebudete třeba umět vypočítat rovnice, pokud se před tím nenaučíte násobilku. Proto vás prosím, vydržte.

Stačí se jen podívat na naše starší kamarády v klubu. Žáky, dorostence.Jak hrají, jak vystupují, jak reprezentují.Jaké soupeře přehrávají. Za pomoci svých fotbalových dovedností, samozřejmě. A uvědomit si, že i oni začínali jako borci mladší přípravky.

Milan