Jarcová/Jablůnka : Napajedla 3:1 (1:0)

Datum utkání: 12.09.2020 - 11:15
Odehraný čas: 60 minut (2*30)
Góly: Jáchym, Hady, Kuba V.

Druhé kolo soutěže dne 12.9. nám přineslo domácí premiéru odehranou na hřišti v Jablůnce a to z důvodu konání velmi zajímavě obsazeného turnaje Matrix cup v areálu v Jarcové.  Alespoň příležitost předvést naši hru i jiným domácím divákům.  Soupeřem našim borcům byl tým z Napajedel. Po utkání starších žáků jsme se na řadu dostali i my.

Z důvodu nemoci jsme postrádali důležité síly v našem týmu, kterými jsou Terezka Veselá a také Filip Škrla. Bylo na klucích  jak se s tím vypořádají. Neb množstvím práce a kvalitou hry, kterou Terezka na hřišti odvádí, tvoří v každém utkání významnou část výkonu celého týmu. Stejně jako Filipovy driblingy s míčem po křídlech motají hlavu obráncům.

Utkání začíná.

Soupeř hraje v rozestavení 3-3-1, které poskytuje možnost dosáhnout větší hustotu bránících hráčů v prostoru před vlastní bránou a dovolím si napsat, že díky tomuto aspektu trval bezbrankový stav i po 15 minutách hry. Od začátku se kluci snaží rychlou hrou dostávat před branku soupeře. Ale od prvních střel bylo zřejmé, že dnes dát gól nebude lehké. Jednak soupeř urputně bránil, chvílemi i se šesti hráči v prostoru před bránou a je i nutné přiznat, že ani naše mířidla nebyla seřízena nejpřesněji.  Střely, které vysíláme po našich akcích jsou buď sraženy obránci, jdou vedle a když už překonáváme i brankáře, tak z prázdné brány vykopává zaskakující obránce.  V jedné fázi prvního poločasu obrázek nezvykle častý, kdy po individuálním průniku Přemka Voráče, kombinaci Hadyho s Kubou V.  a zámku u branky týmu z Napajedel, je míč třikrát vykopnut z brankové čáry.  Prvního gólu dosahujeme z přímého kopu, který je nařízen po ruce hráče soupeře. Jáchym krásnou, tvrdou střelou kolem postavené zdi, trefuje přesně pravou horní část branky. 1:0 Tímto stavem končí i první poločas.

Druhý poločas začíná s naší snahou o ještě větší roztažení hry po celém prostoru hřiště a s důrazem na pohyb v daných prostorech jednotlivých pozic, na kterých kluci hrají.  Spolu s vysokým a rychlým napadáním se těžiště hry často přesouvá na půlku soupeře. Roztažením hry se nám začínají otevírat okénka pro častější střelbu, ovšem ve spoustě šancí selháváme. Buď kluci volí místo umístěné střely, ránu jako z děla nebo trefujeme brankáře. Nicméně po deseti minutách 2. poločasu se konečně trefuje Hady po průniku z levé strany a to umístěnou střelou po zemi k tyči. 2:0.  Po gólu dochází k viditelnému uklidnění na našich kopačkách. Výsledkem je nejhezčí akce celého utkání.  Kuba Veselý přebírá míč na půlce, obhazuje si svého strážce a míří středem hřiště vstříc 4členné obranné linii. Přihrává Matymu a stálé pokračuje skrze obranu v běhu k bráně. Maty po zpracování, dává, po zemi, přesnou přihrávku za obranu zpátky Kubovi, který se ocitá úplně sám před brankářem,  prvním dotykem si posouvá míč a střílí k pravé tyči, 3:0. Krásný moment.

Tým Napajedel snižuje po rychlém průniku z vlastní poloviny, kdy díky nedůslednosti v několika osobních soubojích necháváme hráči soupeře volnost a ten po průniku střelou podél Hrabiho snižuje na 3:1. Soupeř, ikdyž byl chvílemi zamknut na své půlce, předváděl dlouho vyrovnanou hru s velmi pěknými momenty, jak kombinačními tak i individuálními. V druhém poločase mu, vinou malého počtu hráčů na střídání viditelně docházely síly.

Všechny hráče musíme pochválit za předvedený výkon a přístup ke hře. Jen tak dál.

Moc děkujeme, jako vždy, skvělým fanouškům. Díky moc.