FINÁLOVÝ TURNAJ ZIMNÍ LIGY VLADIMÍRA ŠTĚPÁNA

Zašová

Datum utkání: 15.02.2020 - 08:00
Odehraný čas: 5x18 min
Sestava: Terka, Hady, Kryštof, Kuba V. , Jáchym, Maty, Mira, Filip, Kuba Marek, Hraby

Finálový turnaj se hrál systémem dvou skupin po čtyřech týmech, kde se týmy utkali každý s každým. První dva celky , dle počtu bodů, postupovaly do semifinále, třetí a čtvrtý tým pak hrál tzv. malé semifinále z něhož vzešly dvojce pro utkání o umístění.

My jsme byli ve skupině s celky Kateřinic, Juřinky a Valašské Polanky. V takovém pořadí jsme  absolvovali  i utkání ve skupině.

Hala v Zašové se svými rozměry řadí k menším, na jakoukoliv činnost na hřišti je zde minimum času, prostoru a hra se zde vyznačuje velkou mírou fyzických střetů, kdy fotbalovost dostává řádně na prdel. A v momentě, kdy je cílem týmů vyhrát za jakoukoliv cenu  a ne vyhrávat zlepšenou hrou, pak je možné vidět na takovém turnaji hru spíše podobnou spojení  kopané s házenou (co do používání rukou k chycení, rozhození a zastavení protihráče). Smutné tohle vidět v kategorii mladších žáků. Jaký rozdíl oproti hře předváděné týmy na turnaji v Litovli, kterého jsme se před pár týdny  zúčastnili.

Zpátky k našemu účinkování.

Zápasy ve skupině se nesly ve znamení velké nervozity v našem týmu. Vázla kombinace, přihrávka a  na těch, kteří v týdnu absolvovali v rámci školní docházky lyžařské kurzy byla vidět velká únava, která ovlivňovala jejich výkon na hřišti.  Nicméně i přes to kluky s Terkou zdobilo nasazení a bojovnost, se  kterou vzdorovali výše uvedenému způsobu hry. Zvláště v prvních dvou utkání ve skupině a zejména s týmem sídlícím dále po proudu řeky Bečvy.

Po našem vítězství v utkání s Kateřinicemi a prohrou s Juřinkou se v posledním utkání ve skupině proti Valašské Polance bojovalo o druhé postupové místo do semifinále. Kdy jsme museli, díky horšímu skóre, zvítězit, abychom postoupili.  Tým Val. Polanky byl, spolu s námi, jediný v němž převažovali hráči roč. 08 a 09.  V utkání jsme se ujali vedení a po třičtvrtě hrací doby jsme byli lepším týmem a v určitých chvílích velmi dominovali. Ovšem je nutné trefit bránu a to i prázdnou. S blížícím se koncem narůstal tlak soupeře a z nás mizel klid a vzrůstal strach o výsledek a zbrklost, ústup od daných pokynů. To vše vyústilo ve vyrovnávací brankou cca 20 vteřin před koncem. Remíza nás, po nejlepším výkonu v turnaji, poslala do zápasů o umístění.

V malém semifinále jsem narazili na tým Velkých Karlovic/Nového Hrozenkova. Zde nám úplně utekl začátek zápasu, kdy hlavně v obraně jsme byli ještě v šatně a po několika minutách jsme prohrávali 0:2. Až pak začali hoši s Terkou hrát, obcházet 1na 1 i nahrávat a kombinovat, tlačit se za góly. Zápas však končíme poraženi 2:3.

V posledním utkání proti Valašské Bystřici již je vidět na nás ztráta koncentrace, únava a zklamání z předchozích utkáních. To se odráží v předváděné hře a na výsledku.

Více než výsledky a umístění je pro nás důležitější  a hlavním aspektem, na který  dbáme, je to, aby se kluci s Terezkou zlepšovali a stejně i jejich hra. To chceme od každého utkání.

Pro úplnost a v závislosti na vystoupení na závěrečném turnaji, jsme v Zimní lize Vladimíra Štěpána obsadili 8. místo z 21 týmů.

Trenéři Honza, David

Výsledky: