FOTBALOVÉ POHLAZENÍ-U11

Odehraný čas: 60 minut
Sestava: Honza, Martin, Paťa, Vašek, Viťa, Mája, Kamča, Luky
Góly: Mája 2x, Vašek 2x, Víťa

V sobotu naše družstvo starší přípravky zavítalo na horkou půdu do Vidče. Jelikož oba jeho kmenoví trenéři plnili své pracovní povinnosti, byl jsem požádán o “výpomoc”. S radostí jsem přijal. Budu mít možnost z blízka posoudit fotbalový posun většiny mých bývalých svěřenců.

Nastupující podzimní počasí si vybírá svoji daň v podobě onemocnění některých našich hráčů. Nevadí. I takový bývá fotbalový život. Rozdělíme posty, do podrobna si vysvětlíme, co chceme hrát a jak se budeme prezentovat. Jdeme na to.

Do utkání vstupujeme s taktikou konstruktivní rozehrávky “za každou cenu”. A tohoto se držíme celý zápas. Přihrávky po zemi a nabídky vždy alespoň dvou hráčů do kombinace. Radost pohledět. Honzík v roli brankáře ukazuje svůj přehled a klid ve hře. Obránci si vždy hledají volné místo na hřišti, aby se mohli zapojit. Vašek se v roli “špílmachra” neúnavně nabízí a udavá naší hře řád. A naši útoční hráči  svým důrazem a herními dovednostmi převyšují hráče soupeře. Výsledkem ja jasná dominance na míči a mezihra pod naší kontrolou. Bohužel jen naše slabší produktivita a výborný výkon domácího brankáře nám nedovoluje vyjádřit herní převahu výraznější porcí branek.

Ve druhém poločase se obraz hry vůbec nemění. Snad jen jeden rozdíl tady je. Domácí mění gólmana. Za borce, který “dokáže” kopnout na 40 metrů. Tolik můj jediný komentář ke hře soupeře. Kdo jste byli přítomni, víte, o čem mluvím. Ale zpět k naší hře.

Výsledek? Za mě není vůbec důležitý. Pro statistily, prohráváme 5 ku 7. Góly, které jsme obrdželi, padaly po našich chybách v rozehře. Daň za to, jak se prezentujeme. Mimochodem, až do poslední minuty je skóre 5:5. Mohli jsme to dohrát v klidu. Ale my chceme dát gól, žádné bránění výsledku. A že jsme inkasovali branky po našich chybách? No, ano. Že bychom vyhráli, pokud bychom naši hru připodobnili hře soupeře? Dost možná. Ale za nás, všechny trenéry mládežem působící v našem klubu, je toto cesta do fotbalového pekla. Kdy jindy, než v tomto věku, si můžou borci tento způsob hry osvojit. A že chybují? To je přeci naprosto přirozené v procesu učení. Důležité je se z chybiček poučit. Proto budeme po Vás stále a furt do kola chtít prezentovat se kombinačním fotbalem. Výsledkové prohry budou také přicházet. Ale daleko více bude vyhraných mačů. Za to dám ruku do ohně. Chce to jen vytrvat a být trpělivý.

Naši fanoušci? Gigantická jednička s hvězdičkou. I když byl náš tábor logicky početně slabší než domácí, souboj v hledišti byl víc než vyrovnaný. Vaše neúnavné povzbuzování nám bylo obrovskou podporou. Moc moc děkujeme.

Vaši kmenoví trenéři v komentáři před tímto utkáním psali, že věří ve Vaše schopnosti a že se přede mnou budete prezentovat dobrým výkonem. A mě nezbývá než konstatovat, že jste to splnili do puntíku. Svým fotbalem jste potěšili nejednoho fanouška a mě osobně pohladili po mé trenérské duši. A pokud by ve fotbale existovalo něco jako hodnocení uměleckého dojmu, vyhráli jste 10:0. Bylo a je mi velkou ctí.

Milan