HODNOCENÍ MATRIX CUPU 2021

Letošní již šestý ročník tradičního fotbalového turnaje v mladších a starších přípravek MATRIX CUP 2021 byl opět posunem do předu pro naše týmy. Náš hlavní partner firma Nástrojárna MATRIX s.r.o. v čele s panem Josefem Kalčákem zajistil kompletní pohárovo-medailový servis a ambasador turnaje pan Ladislav Trávník zajistil poháry pro nejtechničtější hráče/hráčku celého turnaje v obou kategoriích U9 a U11 a nenápadně dohlížel na sportovně-technickou úroveň hráčů všech týmů, která opět předčila jeho očekávání.

Obsazení týmů v jednotlivých kategoriích signalizovalo, že se jedná o velmi kvalitní turnaj. To se také potvrdilo spokojeností všech trenérů, hráčů a hráček, diváků a fanoušků, se kterými jsem měl možnost vše probrat, jak v průběhu samotného turnaje, tak bezprostředně po turnaji, resp. s odstupem páru dní po turnaji. Pro statistiky níže uvádím obsazení jednotlivých kategorií a zároveň i konečné pořadí.

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE MLADŠÍ PŘÍPRAVKA (U9 – 2013 a mladší):

 1. FC FASTAV Zlín – žlutí.
 2. FC FASTAV Zlín – modří.
 3. 1. FC Slovácko – bílí.
 4. TJ Valašské Meziříčí.
 5. 1. FC Slovácko – modří.
 6. FC Vsetín.
 7. SK Hanácká Slavia Kroměříž.
 8. Tj Sokol Jarcová.

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE STARŠÍ PŘÍPRAVKA (U11 – 2011 a mladší):

 1. FC Baník Ostrava.
 2. 1. FC Slovácko.
 3. TJ Valašské Meziříčí.
 4. FC FASTAV Zlín.
 5. FC Kyjov.
 6. 1. FC Poruba.
 7. Tj Sokol Jarcová.
 8. FC Vsetín.

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:

Kategorie mladších přípravek (U9):

 • Nejlepší střelec – Michal Kraváček (FC FASTAV Zlín)
 • Nejužitečnější hráč – Damián Vrána (TJ Valašské Meziříčí).
 • Nejlepší brankář – Jan Slovák (FC FASTAV Zlín).

Kategorie starších přípravek (U11):

 • Nejlepší střelec – Patrik Botek (1. FC Slovácko)
 • Nejužitečnější hráč – Tomáš Kopecký (FC Vsetín).
 • Nejlepší brankář – Vladimír Šimeček (FC Kyjov).

Pro samotné hráče byl tento turnaj velmi náročným. Vždyť v obou kategoriích se hrálo systémem každý s každým. Pro U9 to znamenalo 7 × 20 minut = 140 minut kopané a pro kategorii U11 to znamenalo 7 × 25 minut = 175 minut. Pokud si převedete minuty na hodiny, tak Vám vyjdou časy, se kterými se musely vyrovnat osmi až devítileté děti, resp. deseti až jedenáctileté děti. Musím před nimi smeknout klobouk, protože je to dávka herní praxe, jenž na tréninku nemohou zvládnout snad ani “za měsíc” ;-). Každé utkání, co jsem měl možnost při moderování vidět, bylo odehráno s maximálním nasazením, úsilím a na 100 procent. Vyčerpání a spokojenost, které bylo čitelné v dětských tvářích, bylo tou největší odměnou pro všechny organizátory. Naše “Jarčovské” týmy mladších a starších přípravek se snažily konkurovat moravským fotbalovým gigantům a mám pocit, že se jim to podařilo na výbornou. Určitě máme stále na čem pracovat a v čem se zdokonalovat, ale toto porovnání nám ukázalo, že u nás v Tj Sokol Jarcová jdeme správným směrem. i když to začíná být v momentální situaci složitější a složitější… I ohlasy zúčastněných trenérů, rodičů, prarodičů a fanoušků, či kolemjedoucích byly velmi pozitivní a pochvalné.

No a jak jsem v úvodu naznačil, nemohu opomenout i stránku organizační. Zajistit pro takřka 200 dětí a zhruba stejný počet rodičů, fanoušků a sportovních nadšenců občerstvení, prostory pro převlékání, parkovací prostory, atd., není věc vůbec jednoduchá a snadná, jak se někomu může zdát. Naší obrovskou devízou je to, že u nás v Jarcové jsou opravdu schopní, šikovní a nadšení lidé, kteří se nebojí rok co rok přidat ruku k dílu a přijmout takovou výzvu, jakou je turnaj pro 16 týmů. Tady na takových akcích se teprve ukáže, jestli táhneme za jeden provaz. A musím s hrdostí konstatovat, že na to máme a letošní ročník byl toho opět důkazem!!! Od stálých členů zajišťujících občerstvení a bufet, přes nové, jenž se teprve zaučují, tak to vše klapalo jako dobře namazané soustrojí. Na čepu teklo proudem nealkoholické pivo a malinovka, v bufetu šly na dračku langoše, párky v rohlíku, hranolky a klobása. Ilonka nám uvařila vynikající a chutnou gulášovou polévku, kterou si chválili také všichni. Tým rozhodčích pod vedením Martina Juříka složený z našich hráčů kategorií dorostu a mužů a tvořili více než sehranou partu. Všem patří můj velký dík za obětavost a nasazení, jenž na tomto turnaji prokázali.

O první pomoc a ošetření drobných zranění se staral student zdravotnického záchranáře, náš hráč mužů Lukáš Kuráň, který nemusel naštěstí zasahovat u nějakého většího zranění. Pár drobných oděrek, štípanců od hmyzu a nakopnutých noh nezištně ošetřil a patří mu náš velký dík také.

Tomáš Drábek