JAKÝ BYL MATRIX CUP 2022?

7. ročník tradičního fotbalového turnaje mladších a starších přípravek MATRIX CUP 2022 je již historií. Byl po všech stranách jiný než ty předchozí. Poprvé za dobu trvání jsme zkusili rozšířit počet týmů na celkový počet 18. 9 týmů v kategorii mladších přípravek, neboli U9, a 9 týmů v kategorii starších přípravek, neboli U11. Náš hlavní partner firma Nástrojárna MATRIX s.r.o. v čele s panem Josefem Kalčákem nám vyšla i letos vstříc a zajistila kompletní pohárovo-medailový servis. Pan Ladislav Trávník, jako ambasador turnaje, nám zase zajistil dohled nad fotbalovou úrovní celého turnaje a ověřil si, že naše společná práce nese ovoce v podobě zdatných a připravených hráčů. Pozvání totiž přijaly i kluby, ve kterých rozvíjí technické dovednosti hráčů, a to Bohdalice, Kyjov a Prostřední Bečva.

Obsazení týmů v jednotlivých kategoriích signalizovalo, že se jedná o velmi kvalitní turnaj. To se také potvrdilo spokojeností všech trenérů, hráčů a hráček, diváků a fanoušků, se kterými jsem měl možnost vše probrat, jak v průběhu samotného turnaje, tak bezprostředně po turnaji.

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE MLADŠÍ PŘÍPRAVKA (U9 – 2014 a mladší):

 1. TJ Valašské Meziříčí.
 2. 1. FC Slovácko – modří.
 3. 1. FC Slovácko – bílí.
 4. FC TRINITY Zlín.
 5. FC FASTAV Zlín – modří.
 6. FC Vsetín.
 7. FC Kyjov.
 8. Tj Sokol Jarcová.
 9. SK Hanácká Slavia Kroměříž.

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE STARŠÍ PŘÍPRAVKA (U11 – 2012 a mladší):

 1. SK Hanácká Slavia Kroměříž – bílí.
 2. FK Prostřední Bečva.
 3. TJ Sokol Bohdalice.
 4. TJ Valašské Meziříčí.
 5. FC Kyjov.
 6. SK Hanácká Slavia Kroměříž – červení.
 7. Tj Sokol Jarcová.
 8. FC Rožnov pod Radhoštěm
 9. TJ Sokol Bratřejov.

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:

Kategorie mladších přípravek (U9):

 • Nejlepší střelec – Denis Bartončík (1. FC Slovácko)
 • Nejužitečnější hráčka – Ella Restorffová (Tj Sokol Jarcová).
 • Nejlepší brankář – Matyáš Krupík (Tj Sokol Jarcová).

Kategorie starších přípravek (U11):

 • Nejlepší střelec – Marek Vančura (FK Prostřední Bečva)
 • Nejužitečnější hráč – Ondřej Ambrož (TJ Sokol Bohdalice).
 • Nejlepší brankář – Václav Pšenčík (FK Prostřední Bečva).

 

To, proč jsem v úvodu tohoto článku nazval tento ročník za jiný než ty předchozí, byla velmi nepříznivá předpověď počasí. Déšť v průběhu celého turnaje, jenž by určitě snížil kvalitu a jeho úroveň. Proto jsem se rozhodoval zdali turnaj uspořádat, nebo ne. Dalo by se říct, že jsem stál před rozhodnutím jako princ Hamlet z tragédie anglického dramatika Williama Shakespeara:

Být, či nebýt?

Uspořádat turnaj, či ho zrušit? Dva dny intenzivního studia šesti nezávislých zdrojů předpovědí počasí, přímé kontaktování ČHMÚ, desítky telefonátů mým kamarádům z trenérské branže a nakonec vše dopadlo, jak mělo. O tom svědčí fotka v úvodu článku.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem týmům, že se nezalekly ostrovní předpovědi počasí, rodičům, že byli připraveni na nepříznivé počasí (pozn. autora: “Máme plný kufr převlečení. Co to je za počasí?” Tak se mě ptaly, některé maminky hráčů) a také celému organizačnímu štábu. Vše šlapalo jak mělo a zpětná vazba všech zúčastněných to jen potvrdila.

 

Za celý organizační tým Tj Sokol Jarcová
Tomáš Drábek