SHRNUTÍ SEZÓNY 2016-2017

01.07.2017

Vážení rodiče, fanoušci a milé děti,

včerejším mistrovským utkáním mezi rodiči a dětmi jsme uzavřeli náročnou a úspěšnou sezónu 2016/2017. Na dvou hřištích se utkaly týmy starší žáků doplněných starší přípravkou proti tatínkům a týmy starších a mladších přípravek proti maminkám, které v bráně posílil velezkušený brankář  pan Polách (pozn. redakce: největší fanoušek našich týmů, který neváhal na kole dojet i do Lidečka, klobouk dolů). V přestávkách mezi utkáním si všichni přítomní mohli pochutnat na vynikajících čerstvě zauzených kančích cigárech a zapít to kvalitním mokem 😉 Příjemnou náladu podpořila reprodukovaná hudba.

STARŠÍ ŽÁCI

V kategorii starších žáků byla uplynulá sezóna naše první. Vstupovali jsme do ní s touhou stabilizovat nevelký kádr hráčů a pokusit se najít svůj herní projev, kterým bychom se mohli prosadit. Trenér Martin Juřík vtisknul mužstvu taktiku kombinační hry s důrazem na týmového ducha. Podzimní část sezóny se nám vcelku zdařila. Výsledkově to nebyla velká hitparáda, ale hra se líbila. Mužstvo dozrávalo, hráči si zvykali na své posty. V zimní přestávce bohužel opustil tým trenér Martin Juřík, který šel pomoci k A týmu mužů. Jeho místo zdárně zacelil Tomáš Ptáček, fotbalista s velkými zkušenostmi. Jaro se neslo ve znamení snahy o přetavení kvalitní hry do vítězných zápasů. Začátek vyšel na výbornou, dva zápasy s těžkými soupeři na remízu věštil světlé zítřky. Bohužel, neprosazovali jsme se gólově a chyby v obraně způsobily naše prohry. Poslední zápas sezóny se nám však vydařil, a tak jsme neskončili na chvostu tabulky. Je třeba zdůraznit, že naši chlapi předvedli ve svém prvním roce u starších žáků krásný fotbal, za což zaslouží pochvalu a uznání. Velké díky musíme složit Zdenkovi a Tomášovi Hoffmanovým, kteří drželi tým, ale i Víťovi Hurtukovi a Davidovi Tovaryšovi. Borci končí v naší kategorii a věříme, že posílí tým dorostu. V příštím ročníku musíme přidat, máme více zkušeností a snad se nám podaří naladit družstvo k lepší komunikaci, potrénujeme a jdeme na to!

Samostatnou kapitolu tvoří naši fanoušci. Takovou atmosféru, jakou vytvářeli při našich utkáních se jen tak nevidí. Nejednou jsme si připadali při našich utkáních na hřišti soupeře jako doma. Obětavost rodičů hráčů je příkladná, děkujeme.

Tomáš a Tomáš

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Celý rok se děti poctivě připravovaly na náročnou sezónu, která nám trenérům přinesla nejedno milé i nemilé překvapení, úspěch i neúspěch. S celým týmem jsme pracovali dva roky. Děti přibývaly, ale také končily (nemilé překvapení). Těm, které skončily s tímto krásným sportem, bych chtěl poděkovat za to, že nám v průběhu dvou let pomáhaly naplňovat společné cíle a pokud mají v sobě dost síly, můžou se ke mě stavit a dostanou ode mě věcný a zároveň praktický dárek na prázdniny. Našimi společnými trenérskými cíli bylo vytvoření kvalitního kolektivu, kde se jeden může spolehnout na druhého, zdokonalovat v dětech vzájemnou toleranci a respekt, pomoc velmi dobře vybavených hráčů vůči dobře vybaveným hráčům, zvládat pocity po prohře a naopak po výhře, a mnoho dalších aspektů patřící do kolektivních sportů. To byly částečné úspěchy. Mezi naše neúspěchy řadím hlavně to, že jsme děti nepřesvědčily o nutnosti a návycích na hygienu – sprchování po utkání. Myslím si, že do další sezóny je to společný cíl pro nás, děti i rodiče.
V předchozí sezóně jsme již naznačovali náš hráčský potenciál. V této sezóně se nám to podařilo dokázat a zvítězit v naší skupině okresního přeboru starších přípravek. Závěrečný turnaj konaný v Jarcové jsme nezvládli, ale to nevadí. Jsme malá obec a svým způsobem ji zviditelňujeme tím nejlepším možným způsobem. Závěrečný turnaj starších přípravek pořádaný u nás v Jarcové patřil k těm nejlepším co OFS Vsetín zažila. Je to práce všech fotbalových nadšenců, kteří vyhráli a po právu jim patří první místo také!

David a Tomáš

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

S průběhem právě uplynulé fotbalové sezóny 2016/2017 u mladší přípravky jsme, jako trenéři, spokojeni. V průběhu roku jsme se snažili našim nejmladším předávat fotbalové zkušenosti a vštěpovat, alespoň v omezené míře, základy slušného a kamarádského chování na hřišti. Na každém tréninku jsme pilovali koordinaci pohybu s míčem i bez míče, rychlost a vytrvalost. Tým byl složen ze „starších“ a zkušenějších borců, kteří na hřišti svými výkony dokazovali, že již dobře zvládají koordinaci, pohyb s míčem a v omezené míře i základy taktiky. U „nováčků“ jsme pozorovali markantní zlepšení s každým dalším zápasem.  Myslíme si, že jsme naši celoroční píli prokázali druhým místem na jarčovském turnaji mladších přípravek. Do příští sezóny se budeme muset obejít bez některých výborných hráčů, kteří přecházejí do starší přípravky.  Tyto hráče bude těžké nahradit. Proto budeme i nadále pilovat dovednosti mladších svěřenců, tak abychom tuto ztrátu co nejdříve plně vyvážili.

Sezóna byla poučná zejména pro nás trenéry, protože jsme v tomto oboru nováčky. Proto děkujeme fanouškům a rodičů za podporu v průběhu celého roku. Doufáme, že si děti fotbal s námi užily a již se těší na další sezónu.

Ivo a Pavel

Závěrečné informace:

Přípravu na novou sezónu pro týmy mladších žáků a starších přípravek plánujeme na pondělí 17. července 2017. Vše budeme upřesňovat na našich webových stránkách v jednotlivých kategoriích.

Děkuji.

Tomáš 😀