Hru na “KOLERA” (zatím) neumíme -U15

FK Chropyně: sd TJ Sokol Jarcová/TJ Sokol Jablůnka 7:2 (3:1)

Datum utkání: 28.08.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2 x 35 minut
Sestava: Matěj H, Terezka, Honza, Vašek, Ondra Kor, Šimon, Ondra Kov, Kuba M, Vojta, Jony, Kuba H, Petr, Marek, Jáša, Kuba V
Góly: Honza, Petr

Bezmála po 11 měsících zase “mistrák”. S velkým očekáváním zajíždíme dnes dopoledne do Chropyně. Soupeř daleký, neznámý. Jsme plnni očekávání, jak se budeme prezentovat. Tréninky probíhají podle plánu, účast na nich je vzhledem k právě probíhajícím prázdninám přiměřená, takže uvidíme.

Hned úvod zápasu nás staví “zpátky” na zem. To, o čem se bavíme na každém tréninku, dnes v autobuse, dokonce znovu zdůrazňujeme těsně před začátkem utkání, jako by nebylo.

Že bychom dnes zaostávali po fotbalové stránce, jak napovídá výsledek? Ale kdeže. Tady jsme jasně lepší, naprostou většinu hráčů soupeře převyšujeme ve všech dovednostech.

A co kondiční připravenost? I tady  vedeme. Tak kde je tedy problém? Vlastně problémy? Byly dva. Podrobnější rozbor si provedeme při úterním tréninku, kde jak věříme, jistě se už sejdeme všichni,že?

Problém první? Hráč soupeře č.11. Kluk bez mála dvoumetrový, ovšem na svoji výšku skvěle rychlostně a obratnostně vybavený. Hned v první minutě jsem pochopil, proč zatím co my našeho Matese před zápasem rozchytáváme, domácí brankář se rozkopával, kdy posílal na trenéra jeden výkop za druhým. Toť totiž byla celá hra soupeře.  Proto taky název článku. Naše chyba, že jsme na tento způsob hry neuměli zareagovat. I přes to, že kluky neustále nabádáme, nechť mu nedopřávají klid při prvním doteku, opakujeme jim to co pět minut a v podstatě celou pauzu, naše nedůslednost mu umožňuje na hřišti doslova kralovat. Borci, již jste se s tímto způsobem hry setkali a dozajista v budoucnu setkávat budete. Budeme se muset v TJ zaměřit i na způsoby dostupování a činnost při dlouhých nákopech.

Toto je však herní věc, kterou lze tréninkem odstranit. Co mě mrzí a štve daleko víc je, jak jste k samotnému utkání přistoupili. To je problém č.2, a ten daleko větší. Jako by jste zapoměli, co Vás loni zdobilo, co je naprostý základ a co nás posunolo tam, kde jsme nyní. Borci, musíme evidentně zpátky na začátek. Páč pokud budeme k utkáním přistupovat takto, nemáme pražádnou šanci na jakýkoliv progres. A co je za mě snad ještě horší? Že se po zápase chováte, jako by se nechumelilo. Ani píď náznaku nějaké skleslosti, zlosti či dokonce pokory. Uvolněná atmosféra, srandičky, piknik při utkání U 13, jak ukazuje foto. To mi fakt hlava nebere.

No nic, i já se pochopitelně stále učím a učit budu. Ke svým studijním materiálům si promtně přiřadím videa s koučinkem a vedením týmu trenérů Petra Rady a “Johna” Uličného. Že nevíte, kdopak jsou tito pánové? Brzy asi poznáte. 🙂  Doporučuji nastudovat.

Život jde dál, budou další utkání. Jen bych byl rád, aby jste se nad dneškem zamysleli. Takto by to opravdu dál nešlo.

V úterý trénink, příští týden škola a Otrokovice. Další výzvy, to já rád. Užijte si víkend.

MP a IV