KELČ – JARCOVÁ 1:1 (1:0), PK 4:2

Sestava Jarcové:  Převor Radim, Hurtuk Vít, Červenka Marian, Hoffman Zdeněk, Krchňák Vojtěch, Kalčák Václav, Drábek Tomáš, Hoffman Tomáš, Ptáček Kryštof, Jašíček Ondřej, Veselý Václav, Drábek Jan.

Odložené utkání v Kelči bylo další prověrkou našeho fotbalového umění. Podmáčené, ale jinak dobře připravené kolbiště, slibovalo boj obou týmů o každý metr hřiště. Jarcová nastoupila skoro v totožné sestavě jako proti Hrachovci. V úvodu utkání se do sebe obě družstva nebojácně pustila. Tělesné proporce chlapů z Kelče převyšovaly diametrálně postavy našich bojovníků, což ale nebylo na vývoji zápasu znát. Zadáci úspěšně zastavovali ataky domácích a následně jsme vyráželi k rychlým brejkům. Litovat lze jen toho, že ani jeden neskončil gólem. Po ojedinělé chybě při odkopu od naší svatyně procedil ve 21. minutě domácí hráč míč do sítě, a Kelč vedl 1:0. Domácí převzali iniciativu, nedovolovali nám rozvinout kombinaci, z čehož pramenila jejich mírná převaha. Zadní řady v čele s brankářem Radimem Převorem však stály jako jeden muž a nepřipustily navýšení vedení domácích. V druhém poločase začal trávník skrápět déšť, to asi nebesa nevydržela pohled na promarněné šance Jarcové z první půle. Odpovědí byla akce po levém křídle z 37. minuty. Po rychlém přechodu do útoku se uvolnil náš šuter Zdeňa Hoffman, který s trochou štěstí srovnal skóre na 1:1. A začal boj. Domácí se valili na naši branku ve snaze zvrátit výsledek na svou stranu. Jarčovská hradba odolávala a přecházela kolmými přihrávkami do bleskových protiútoků. Zase velká škoda, že se ani jeden neujal. Ten, který ale držel náš prapor nejvýše, byl jednoznačně gólman Radim Převor. Jistými bravurními zákroky na těžkém terénu přiváděl útočníky domácích k zoufalství. Po bitvě, ve které nechali všichni aktéři veškeré své síly na hřišti, skončil zápas v řádné hrací době 1:1. A na řadu přišly opět pokutové kopy. Tentokráte se však štěstí od naší družiny odvrátilo. Tom Hoffman a Mary Červenka své penalty proměnili, ale Vojta Krchňák a Kryštof Ptáček chybovali. Naději vykřesal Raďa Převor lapením jednoho pokutového kopu domácích, bylo to bohužel málo. Za předvedený výkon je nutné celý tým Jarcové velmi pochválit. Stabilizovaní zadní řady a zapracování mladých borců do sestavy nese ovoce. Až doplní sestavu dočasně absentující kamarádi, bude, doufejme, ještě lépe.

Nevíme jak poděkovat našim divákům a příznivcům. Nejen, že se podílejí na dopravě hráčů na zápasy, ale jejich povzbuzování je balzám na duši všech našich hráčů. Děkujeme!

Tomáš a Tomáš