MALENOVICKÉ DRAMA

MALENOVICE - JARCOVÁ 4:5 (2:4)

Datum utkání: 22.09.2019 - 10:00
Odehraný čas: 2 x 45 minut
Sestava: Převor Radim (GK), Hoffman Zdeněk, Kořistka Jan (C), Štěpánek Lukáš, Zajíc Ondřej, Drábek Tomáš, Krchňák Vojtěch, Bártek Patrik, Kovář Daniel, Kořístka Jakub, Juřík Matyáš, Měrka Daniel, Ptáček Kryštof.
Góly: 3 x Kořistka, 1x Krchňák, 1 x Drábek

Útulný stadion v Malenovicích nás přivítal kvalitně připravenou hrací plochou. V sestavě nám absentovali Mary Červenka, Petr Žilinský a Vojta Palát, což si vyžádalo přesuny na některých postech. Domácí hráči ihned po úvodním hvizdu ukazovali, že mají v krajských soutěžích odehrán nejeden zápas, a to i v mužské kategorii. Byli důrazní, agresivní a rychlejší v rozehrávce. Z toho pramenila v 9. minutě chyba naší obrany, kterou jsme museli hasit skluzem v šestnáctce, bohužel za cenu pokutového kopu. Domácí hráč se nemýlil a my prohrávali 1:0. Naše chlapy tento stav probral z úvodní letargie. Přidali jsme na rychlosti a tlačili domácí před jejich svatyni. Svou roli kapitána týmu velmi jasně pochopil Honza Kořistka. Ve 12. a 16. minutě zápasu krásnými střelami nedal brankáři šanci a vedli jsme 1:2, zejména pumelenice do šibenice domácího zařízení vyhnala všechny zdejší pavouky do emigrace. To však nebylo vše. Stále jsme měli herně navrch, i když tým Malenovic oplácel nebezpečnými závary v našem pokutovém území. Nejlepší hráč zápasu Honza Kořistka neměl stále dost. Ve 25. minutě prošel domácí obranou, která musela sáhnout po nedovoleném zákroku. Penaltu Honza proměnil a zvýšil náš náskok na 1:3. Domácí zvadli jak polní kvítí. Tomek Drábek, Dan Kovář a opět Honza Kořistka mohli definitivně zatlačit oči kolabujícím hráčům z Malenovic, ale své tutovky promarnili. A v 39. minutě přišel prest. Domácí snížili po naší nedůraznosti na 2:3. Ještě že se Dan Kovář rozhodl ukázat ve 42. minutě své taneční dovednosti. Povodil obranu domácích z jedné strany hřiště na druhou a jedovatou ranou dovolil vyniknout brankáři Malenovic, který s největšími obtížemi vyrazil míč před sebe, kde ale již číhal dobře postavený Vojta Krchňák, a uklidil hlavou míč do sítě, 2:4. Smůla postihla našeho kapitána Honzu Kořistku, který musel po zranění opustit hrací plochu, a do zbytku zápasu již nezasáhl. V malenovické kabině to o poločase vřelo, v té naší se asi rozdávaly prášky na spaní. Za pouhých 15 minut druhého poločasu bylo na ukazateli skóre 4:4 a hrstka skalních fanoušků Jarcové větřila zradu. Je však třeba před výkonem naší jedenáctky smeknout. Zejména bezchybný Ondra Zajíc a dříč Zdena Hoffman nedovolili další pohromu pro naši branku. Hra gradovala a všichni čekali na finále. Rozuzlení přišlo v 81. minutě hry. Tomek Drábek zasekl v šestnáctce míč a přesnou ranou k tyči převážil misku vah na naši stranu, 4:5. Infarktový závěr zvedal z laviček všechny přítomné. Domácí se snažili o srovnání, naši borci na kraji sil odolávali a vyráželi do brejků. Utnout tipec úvahám o remíze mohl v posledních minutách Vojta Krchňák, ale tak blízko s míčem na noze asi ještě před brankářem nebyl, a tak mu merunu šoupl ukázněně do rukou. Konečný hvizd dobře pískajícího rozhodčího odšpuntoval salvu radosti jak v týmu sokolů z Jarcové, tak u našich fanoušků. V ten den zněl z kabiny hostů chorál o týmu, který nasází deset banánů, obzvláště sladce.

Diváci jeli, fandili a radovali se s týmem. Díky.

Tomáš