Jarcová U13- ohlédnutí – Jaro 2021 (Covid Jaro)-

Trochu se zpožděním, ale přeci jenom se pojďme  podívat jaké bylo Jaro 2021 z pohledu spojeného týmu mladších žáků U13 (ročník 2008-09)  Jarcová–Jablůnka  vzhledem k zápasovému vytížení.

Díky zrušení všech soutěží ze strany FAČR z důvodu situace s pandemií COVID a v návaznosti na možnosti dané vládními zařízeními, byla jarní část sezóny pouze ve znaku nesoutěžních utkání.  Pro zajištění zápasového vytížení, došlo mezi oddíly z nejbližšího okolí k domluvě a vytvoření harmonogramu utkání, který každému týmu zajistil pět víkendových utkání. Této mini série se zúčastnili, kromě nás, týmy Zašové, Podlesí, Juřinky/Krhové, ValMezu U12, ValmezU11.

Dále jsme absolvovali, navíc přátelské utkání s týmy Podlesí, Vsetína U12 a zúčastnili jsme se mini turnaje v Příboře, kde jsme změřili síly s týmy hrajícími  v Moravskoslezském kraji Krajský přebor- SK Brušberk, FK Stará Bělá a Krajskou soutěž SK Primus Příbor.

Více než výsledky všech absolvovaných utkání bylo důležitější, že se kluci a Terezka po velmi dlouhé době a několika Lockdownech vrátili  na tréninky prakticky  skoro ve 100% počtu.   Velmi pozitivní fakt a skvělá zpráva.  Dále musím zmínit, že ani přes dlouhou dobu zákazu tréninku  (ponechám stranou debatu o správnosti takových nařízení), kdy nebylo umožněno společné trénování, tým nebyl bez tréninku.  Probíhaly online tréninky zaměřené na celkové fyzické kondice, mobilitu a protažení, dále byly vyhotovovány tréninkové plány na každý den. Intenzita plnění a svědomitost v přístupu už byla na každém individuálně.

Zpátky k utkáním.

Prvním z celé řady bylo v půli Května první přátelské utkání s Podlesím. Po x měsících bez fotbalu bylo hlavním faktem, že se vůbec hrálo a tak konečné skóre 2:2 je jen pro splnění info povinnosti z titulu, že se fotbal hraje na góly.

Dále již následovaly utkání z výše zmíněné miniligy. Termínově byla prioritní snaha o víkendové termíny (né vždy se realizace povedla) a to z důvodů nastolení rytmu a řádu, režimu trénink v týdnu o víkendu zápas.  Tak, jak tomu bylo před příchodem pandemie a doufejme, že zase bude.  Neb děti potřebují řád, potřebují mít režim a pravidelnost, z psychologických, výchovných a spousty dalších důvodů. A zároveň na druhou stranu, je důležité, v této zvláštní pandemické době, děti nepřetížit, jen z důvodu, že máme na očích své trenérské klapky.

S postupem času, přibýváním tréninkových jednotek se kvalita souhry, akcí a dovedností v utkáních vracela na podzimní úroveň a následně zvedala na novou . Z tohoto úhlu pohledu bylo velmi pohledné naše domácí utkání s týmem ValMezu U12, jenž přineslo z naší strany velmi pohledný kombinační fotbal i soupeř přispěl ke kvalitě svým nasazením a akcemi. Výsledek 12:4.

Vzhledem k faktu, že po této “sezóně“ dochází, jako každoročně, k přesunu hráčů nejstaršího ročníku o kategorii výše, byly již v utkáních začleňováni hráči z nižší kategorie, kteří budou od léta nově mladší žáci.  Velmi přínosný byl v tomto ohledu zejména zápas s týmem Valmezu U11, jenž jsme absolvovali, bez hráčů ročníku 2008 a i s nově příchozími hráči ze starší přípravky Jarcové a také z Jablůnky. Výsledek prohra 6:10 (skóre nepodstatné).  Zde někteří zažili na vlastní kůži rozdíl mezi fotbalem a kopanou. 😊

Následné utkání s týmem Podlesí, na jejich hřišti, přineslo intenzivní  hru s množství šancí na obou stranách. Směrem dopředu bylo utkání z naší strany pohledné, do obrany už méně. I tak byl rozdíl ve hře daný a vítězství 0:5 zasloužené.

Posledním herním měřením sil byl mini Turnaj v Příboře se svými třemi utkáními po 35 minutách, pro ročníky 2008/2009. Zde jsme, již necestovali se všemi hráči neb se ozvalo nastupující léto s dovolenými a výlety.  Nicméně i přes absence některých hráčů, kteří přispívají ke kvalitě hry, byla naše hra stejná, založená na kombinaci, která nám zejména v prvním utkání s SK Brušperk rychle přinesla vedení 2:0. Soupeř zvládl po našich chybách vyrovnat na 2:2, ale kluci, i přes krátký čas do konce utkání, zvládli svým odhodláním pro vítězství vstřelit další tři góly. Konečný výsledek 5:3 a zejména poslední dva naše vstřelené góly padly po rychlých kombinačních akcích a průnikových přihrávkách.

Druhé utkání s pořádajícím týmem FK Primus Příbor bylo celé v naší režii a soupeři jsme toho moc nepovolili. O obrazu hry vypovídá 8 rohů, 1 penalta, 2 přímé kopy. Výsledek 6:2.

Posledním soupeřem byl tým FK Stará Bělá. Tady musíme před kluky smeknout a pochválit neb soupeř byl více jak polovinu zápasu kombinačně a herně lepší než my. Na gól se čekalo až do 22 minuty utkání (celkový hrací čas 35minut/utkání), kdy se projevila naše tajná zbraň v podobě nejlepšího hlavičkáře týmu Fildy Škrly, který nádhernou hlavičkou po rohu otevřel skóre.  Následně, po dobré poziční hře a rychlém napadání střílíme další dva góly . Výsledek 3:0.

Mini turnajem skončila pro mladší žáky letošní sezóna.

Nová, věříme, začne v Srpnu 2021, kdy bude pokračovat spojení klubů Jarcová-Jablůnka a tým bude hrát spolu se staršími žáky Krajskou soutěž Zlínského kraje. Dále taky družstvo projde logickou proměnou posunem/odchodem hráčů v rámci kategorií v klubu nebo do jiných týmů.

Všem přejeme krásné lého, hodně zdaru, radosti, kvality ve hře na kopačkách v dalších sezónách a hlavně zdraví, pevné nervy spolu s čistou myslí.

Trenéři Honza a David

Poděkování

Chtěl bych touto cestou poděkovat zejména předsedovi klubu Tomáši Drábkovi za odvahu, mentorství, rady, motivaci a v neposlední řadě schovívavost.  Dále trenérovi Davidovi za pomoc s vedením a vším okolo týmu. Všem ostatním trenérům za spolupráci, rady a shovívavost.  Je neskutečné, že v malé vízce jako Jarcová je klub na takové úrovni, jehož žákovské týmy jsou schopné konkurovat ligovým týmů ve svých kategoriích a pro okolní kluby se stal etalonem. Neskutečné….

Díky moc.