KATEŘINICE – JARCOVÁ 3:6 (2:3)

Odehráno: 1. 10. 2018 / 17:00

Hřiště: Kateřinice

Sestava: Hrabi, Kuba, Terka, Filda, Hady, Kryštof, Vojta, Magda, Jáchym, Paťa, Maty

Branky: Hady (4x), Kryštof (1x), Terka (1x)

Tento den jsme zajížděli na hřiště Kateřinic, kde nás čekal na velkém hřišti jeden z nejsilnějších soupeřů. Do zápasu jsme vlétli přímo bleskově. Přímo ze špatné první rozehrávky domácích si bere Kuba Hadaš balón a uklízí ho podél gólmana do brány (1:0). Po chvíli špatně vyhodnotíme rozehrávku v obraně My a dostáváme gól na (1:1). Nastává část zápasu, ve které jde všem našim divákům na hřišti, i mě samotnému „o zdraví“. Co jsme v těch deseti minutách nedokázali proměnit, to jsem ještě u našich kluků neviděl. Nebudu to ale více rozepisovat. My co jsme tam byli a povzbuzovali naše děti, víme.  Chci k tomu ale kluci říct, že jsou zápasy, kdy to tak prostě je. Někdy se můžeš snažit sebevíc a gól prostě nedáš. Proto je třeba být trpělivý a i když se něco nepovede pořád pracovat dále a ono to příjde. Možná je to mnohdy nedostatečnou koncentrací před zápasem … Možná ne … Ale vidíte, že ani Ronaldo někdy nedá to, co by si každý myslel, že promění v branku. Je třeba se vždy maximálně připravit na zápas. Po těchto našich šancích dostáváme gól na (2:1) a to mohlo být klidně o branku víc, kdyby nás skvěle nepodržel Hrabi v brance. Je třeba se uklidnit a povzbuzovat hráče aby vydrželi v tempu. Snaha se nám vyplatila, kdy po krásných akcích otáčíme stav do poločasu na 3:2. Druhý poločas už nám kluci z Kateřinic nestíhali. My jsme byli v soubojích důraznější a hlavně rychlejší. Naše děti chtěly tři body mnohem více a postupně přidaly další 3 branky. Hrabi inkasoval v druhém poločase pouze jednou a tak si odvážíme i díky celkově 4 brankám Kuby Hadaše cenné vítězství 6:3.

Dneska nebudu šetřit s chválou. Prostě to, jak jsme ten zápas odjezdili, bylo na jedničku. Vidět Matěje Krchňáka se sprintem vracet z útoku pomáhat obraně a pak rychle nahoru to pro mě bylo veliké potěšení. Dneska jste všichni chtěli a za to Vám právem patři 3 body. Kluci, po tomto zápase víte, že když se semknete a makáte jako jeden tým, dokážete porazit kohokoliv. Všichni v tom jsme společně. Každá pětka je stejně důležitá a musíme se povzbuzovat za každou cenu. Přenesme toto týmové nasazení do dalších zápasů. Dneska opravdu každý zahrál skvěle.

Děkuji také rodičům a dalším členům rodin, za podporu na tomto zápase. Vážím si toho.

David