DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST UHÁJENA!

Odehraný čas: 2 x 30 minut
Sestava: Terezka, Jáchym, Kryštof, Hrabi, Mirek, Kuba M., Kuba V., Jonáš, Jirka
Góly: Jonáš, Mirek

Týden uběhl velice rychle a prakticky hned od začátku týdne měli všichni hráči v hlavě, s kým se popasujeme v posledním domácím UTKÁNÍ.  SK Louky, zatím suverén dosavadního průběhu podzimní části bez jediné prohry. Nicméně výhry se dají dosahovat různým stylem hry.  Osobně jsem doufal, že Louky budou chtít hrát fotbal a ne fyzickou kopanou. První varianta byla správně, všemu i všem ku prospěchu. Hrát s takovým soupeřem je vždycky výzva.

Do utkání jsme šli bez našeho nejlepšího střelce Hadyho a pilky do zálohy Matyho. O to více bylo nutné hrát jako tým. Soupeř, ale také přijel bez svého, dle slov hostujícího trenéra, rozdílového hráče čili počáteční handicapy byly srovnány.

Od začátku první půle bylo jasné, že tohle utkání se celé odehraje ve vysokém tempu, rychlosti a důrazu. Louky hned od  prvních momentů hry dokazovali, že hrají svižně, po zemi, kombinačně a s důrazem. Počátek se proto odehrával z velké části na naší polovině, kdy jsme drželi krok díky nasazení, pohybu a individuální práci s míčem na malém prostoru. Soupeř ukazoval, že jeho hráči ví co, kam, kdy a jak na hřišti s míčem provést.  Po cca 10minutách vyrovnáváme hru a díky kombinacím po celé šíři hřiště se hra začíná přelévat a chvílemi tlačíme soupeře k jeho bráně.  Stále se hra odehrává v nezvyklém tempu oproti předešlým kolům.  A i na soupeřových hráčich je vidět, že na takový odpor a kvalitu zatím nenarazili.

Hra, ačkoliv ve vysokém tempu, je díky pevným obranám prakticky bez přímých střel na bránu ze hry.  Naše střely mířící na bránu přišli po přímém kopu a rozích, kdy nejdříve Mirovi tvrdou střelu jistým zákrokem zlikvidoval brankář soupeře a dále pak Filip z dorážky po rohu netrefuje bránu. Několik nadějný akcí hasí hostující obránci na poslední chvíli. Soupeř se postupem času ke střelám na naši bránu dostává. Většina končí v rukavicích Hrabiho. Jednu z mála, je nucen Hrabi vyrazit a z dorážky dává soupeř úvodní branku.0:1 Tím to výsledkem končí první půle.

Druhý poločas zahajujeme se stejnou sestavou, s jakou jsme končili první. Na hřišti zůstávají svěží hráči, kteří nezahajovali utkání v základní sestavě.  A tady se ukazuje, že každý v týmu je důležitý. Protože právě dravost a čerstvost spolu s odhodláním vyprodukovala vyrovnání. Jirka svou dravostí, spojenou s dovedností na míči a důrazem, prochází po levé straně přes záložníka soupeře. Sprintuje v dalším souboji s obráncem po pravém křídle. Znovu vyhrává souboj a už skoro od brankové čáry střílí. Jeho střelu brankář pouze vyráží do strany, kde je Jonáš rychlejší než obrana a uklízí do prázdné brány 1:1.  Dovolím si tvrdit, že toto byl zlomový okamžik, alespoň co se týká psychiky našich dětí.

Vyrovnávacím gólem kluci s Terkou viděli, že to jde. A že můžou svou hrou s hostujícím týmem i uspět. Tempo utkání začalo ještě více gradovat a i soupeř dokazoval, že umí přidat. Hra se přelévala ze strany na stranu. Mužstvu Louk se v následujících minutách několikrát podařilo nebezpečně ohrozit naši bránu a mělo několik slibných šancích na vstřelení branky. Ten kdo viděl první poločas minulý týden při utkání s Vizovicemi, kdy se po hřišti stěhoval velký chumel hráčů sem a tam, zřel v této fázi zápasu a vlastně prakticky po celou dobu utkání, úplně jiný fotbal. Hrací čas se pomalu začínal naplňovat a myšlenky se pomalu ubíraly k remízovému výsledku. Tyhle myšlenky utnul v 57 minutě Mira, který se dostal na hranici pokutového území k odraženému míči, prvním dotykem si ho posunul a vystřelil. 2:1. Radost ze vstřelené branky byla veliká. Následující poslední minuty se hráči soustředili na udržení výsledku, což jim chvílemi svazovalo nohy.

Konec.

Vítězíme 2:1. Bodově se v tabulce dotahujeme na dnešního soupeře a spolu s ním a naším příštím soupeřem, týmem  Juřinky, okupujeme první tři místa tabulky, při rovnosti bodů.  To vše v premiérové účasti v Krajské soutěži a s věkově velmi mladým týmem, kdy někteří naši hráči hrají proti i o dva roky starším borcům.

Všem hráčům, hráčkám ( včetně týmu soupeře) patří velké uznání za předvedený výkon. Samozřejmě top kvalitu předvedli i naši fanoušci.

Závěrem, bychom chtěli všechny naše fanoušky a rodiče pozvat na poslední mistrovský zápas podzimu, který se uskuteční na hřišti Juřinky, v sobotu 26.10.2019 v 11:15 hod.

Věříme, že vytvoříte skoro domácí atmosféru pro náš tým.

Trenéři Honza a David