JARČOVSKÝ ROZBŘESK – U15

sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka : sd. FK Bystřice p/H / TJ Slavkov p/H - 3:0

Datum utkání: 09.10.2021 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H., Kory, Kovy, Vašek, Šimon, Jony, Terka, Jakub V., Hady, torpédo Peťa, Zub, Jonda K., Krchy, Marek
Góly: Jony 3x

Poprvé letos doma v Jarcové! Do této chvíle naši borci procestovali již hodný kus Zlínského kraje a nyní přišla ta sváteční chvíle, abychom se našim fanouškům představili na rodné hroudě. Při příchodu na hřiště to vypadá, jako by byl trávník zakonzervovaný – hotové ledové království. Borci tráví první minuty rozcvičky tím, že stavějí minisněhuláky a následuje krátká koulovačka. No nic, je čas, abychom se připravili a soustředili na zápas.

Během půl hodiny slunce zalilo celé hřiště a to nám dává signál k nakopnutí prvního balónu na soupeřovu polovinu. Tak jako v předešlých zápasech i zde jsou pro nás hrozbou dva hráči, kteří disponují výškou a technickou kvalitou. Naši zadáci již vědí co mají v takových situacích dělat. Hrát na těsno a nedat jim ani centimetr prostoru, což dodržují na výbornou. První poločas se ale nese v duchu nervozity (zcela zbytečné) a to se projevuje na herní kvalitě. Vymýšlíme kombinace na pětníku, nedaří se nám roztáhnout hru a vytvořit si tak dostatečný prostor na naši oku lahodíví kombinaci. Do soubojů s protihráčem chodíme opravdu tvrdě a ukazujeme, že nebudeme mít se soupeřem slitování. Někdy je to až na hranici faulu, ale píšťalka rozhodčího zatím zůstává bez práce. Soupeři si dokonce přes trenéra rozhodčímu stěžují, že naše “malá Terezka” kosí vše, co ji přijde pod nohu a získává si tak opravdový respekt (o poločase v kabině jsme ji museli dokonce trochu umírnit, aby se sama při zákrocích nezranila). Honza a naše torpédo Peťa jsou zárukou rychlosti s velkým R a toho taky využívají. Podaří se jim několikrát utéct, ale zakočení se nedaří. Po několika delších sprintech Petra střídáme, aby si odpočinul a načerpal další potřebné síly. Pociťuje ale bolest v zádech, proto do konce poločasu již jen oddychuje, aby byl fit na druhou půli. O pločase v kabině vše rozebereme a všichni cítíme, že to tam už musí konečně spadnout. Nálada je výborná a chuť vyhrát obrovská. Druhá půle je přesným opakem. Daří se nám kombinace, nahrávka, centr. Soupeřovy útoky utínáme hned v zárodku a rozehráváme svou kombinaci. Netrvá dlouho a Jony střílí tolik potřebný první gól, hurá! Kluci s Terezkou dostali tolik potřebný adrenalin a ženou se za vítězstvím. Netrvá dlouho a Jony přidává svůj druhý gól. Utkání zakončuje krásným hetrikem! Vítězství je naše.

Všichni, kteří dnes byli nominováni na zápas si zahráli a hráli ne jedničku. V druhé půli jsme udělali malou změnu a Kovyho jsme posunuli do zálohy místo Terezky, kterou jsme naopak stáhli na kraj obrany a Kory se tak mohl dostatečně vyřádit na postu posledního spolu s Vaškem. U Koryho jde krásně vidět jak získává sebejistotu, přehled a má vzadu vše pod kontrolou – skvělá práce.

Ještě jednou kluci moc díky za pěknou hru a doufáme, že vás to nabije na následující těžký zápas – naštěstí opět domácí. Fanouškům patří stejný dík a budeme se s nimi těšit na setkání 16.10.2021 od 9:30 hod.

JP, MP, DB, IV