HODNOCENÍ JARČOVSKÉHO TURNAJE PŘÍPRAVEK

25.06.2017

Zhodnocení Jarčovského turnaje přípravek

V sobotu 24. června 2017 ve sportovním areálu TJ Sokol Jarcová byl v 9:00 hodin odstartován 2. ročník paralelního turnaje mladších a starších přípravek, kterým jsme chtěli navázat na loňský velmi úspěšný 1. ročník a zároveň zahájit oslavy k 70. výročí od založení TJ Sokol Jarcová. Vzhledem k tomu, že termín tohoto turnaje byl zvolen až po skončení okresních soutěží a částečně již kolidoval s prázdninovým termínem dovolených, nakonec považuji počet přihlášených týmů za více než optimální.

Letošní konečné pořadí zúčastněných týmů:

Kategorie mladších přípravek (ročník 2008 a mladší):

1. TJ Sokol Valašská Polanka
  2. TJ Sokol Jarcová.
  3. TJ Poličná.
  4. TJ Sokol Podlesí.
  5. SK Dynamo Mikulůvka.

Kategorie starších přípravek (ročník 2006 a mladší):

1. FC Vsetín.
  2. TJ Sokol Jarcová.
  3. TJ Sokol Choryně.
  4. TJ Juřinka.
  5. TJ Valašské Meziříčí.

Výše uvedené týmy se utkávaly na dvou hřištích (1 + 1, původně bylo uvažováno 2 + 2) připravených pro danou kategorii dle pravidel fotbalu platných pro OFS Vsetín s tím rozdílem, že brankáři měli zakázaný výkop z ruky či přehazování poloviny hřiště, ať už to byl míč ze hry, či ne. Tímto omezením jsme se snažili donutit týmy rozehrávat konstruktivně a ne jen překopávat hřiště. Obě kategorie hrály systémem každý s každým, přičemž mladší přípravky hrála utkání v délce 2 × 10 minut a starší přípravka 1 × 25 minut. V horkém počasí to byla podle mého adekvátní zátěž pro dětský organismus. Všechna mužstva zaslouží mé uznání za nasazení a předvedené výkony v průběhu celého turnaje v tomto takřka tropickém počasí. Po celou dobu trvání turnaje měly děti možnost využívat ochlazovací sprchy umístěné mezi střídačkami a doplňovat rychlé cukry vždy čerstvě nachystaným ovocem umístěným ve velkém tureckém stanu, který také sloužil jako provizorní šatny. Všem zúčastněným hráčům byla při závěrečném ceremoniálu předána medaile, jako vzpomínka na tento turnaj, a první tři týmy v každé kategorii obdržely i poháry. Určitě nesmím zapomenout i na individuální ocenění.

Oceněni byli:

Kategorie mladších přípravek (ročník 2008 a mladší):

• Nejlepší střelec – Tereza Veselá (TJ Sokol Jarcová)
  • Nejlepší hráč – Štěpán Gergela (TJ Sokol Valašská Polanka).
  • Nejlepší brankář – Ladislav Mikl (SK Dynamo Mikulůvka).

Kategorie Starších přípravek (ročník 2006 a mladší):

• Nejlepší střelec – Martin Hoffman (TJ Sokol Jarcová)
  • Nejlepší hráč – Filip Konečný (FC Vsetín).
  • Nejlepší brankář – Daniel Koleček (TJ Juřinka).

O bezproblémový chod a průběh celého turnaje se staral tým rodičů a fanoušků TJ Sokol Jarcová, kterému bych chtěl touto cestou co nejsrdečněji poděkovat a smeknout klobouk, protože to byla, po celookresním turnaji starších přípravek konaném minulý týden, druhá velká akce. A mám pocit, že se opět podařila.

Všem dětem bych chtěl popřát krásné prázdniny, trenérům krátký a intenzivní odpočinek pro načerpání nových sil do další sezóny a rodičům nádhernou dovolenou proloženou různými doplňkovými druhy sportu.

Tomáš Drábek, předseda TJ Sokol Jarcová

klikni zde