Kanonáda jak u Verdunu (Kroměříže) – U15

Ajax Bezměrov - Jarcová/Jablůnka 0:11

Datum utkání: 08.10.2022 - 09:30
Odehraný čas: 2*35 min

 

V rámci 8. kola naší Krajské soutěže jsme znovu absolvovali  výjezd na jih. Cílem byl Bezměrov u Kroměříže , malá vízka s malebným fotbalovým areálem.  Počasí sice už tak malebné nebylo neb pošmourno s nízkou oblačností se postaralo o to, že rosa zůstala na hřišti po celé dopoledne.  Díky tomu pak terén někdy působil jako kluziště. Tolik podklouznutí při hře jsem už dlouho neviděl. Ovšem jinak hřiště připraveno na jedničku.

K utkání jedeme v dostatečném počtu, tedy, co se týká možností ke střídání a rozložení fyzických sil jsme dobře nachystaní.  Po minulém kole a mdlém výkonu, zejména v prvním poločase, proběhl týdenní tréninkový cyklus v mírně tenzním módu.  Kdy jsme si v týmu vyjasňovali  věci ohledně přístupu ke hře i tréninku. Herně jsme v týdnu pracovali na rychlé postupu po křídlech a chtěli jsme, ať se to projeví i o víkendu.

Utkání zahajujeme v rozestavení 3-4-3 s jasnou vizí rychlé hry založené na průnikových přihrávkách za obranu do volného prostoru.   A dle způsobu hry soupeře můžeme řici, že vize je trefena na výbornou. Tým z Bezměrova svou obranou linii neustále vysouvá i hlasitými pokyny trenérů, až k půlící čáře. To sice působí některým našim hráčům problémy a spoustu našich akcí zastavuje offsidové postavení.  Nicméně my jedeme stále jako kolovrátek. Krátká kombinace ve středu nebo i ubojovaná kombinace ve středu, kolmice vpřed, náběh, doplnění. Skóre utěšeně narůstá a soupeř se marně snaží zachytávat náběhy. Poločas končí za stavu 0:7.

O přestávce probíhá připomenutí offsidového pravidla. Skrze kapitána si tým také stanovuje cíl pro druhou půli. Jaký?? To zůstane v šatně.  Omlouvám se, ale některé věci se neříkají. 😀

Druhá půle se nese ve stejném duchu jako ta první. Záloha si stále více a více tyká s průnikovými přihrávkami a Terezka i Filda vykouzlí několikrát i krásný oblouček  za zhuštěnou obranu do náběhu. Ale, aby nebylo vše jen růžové. Skoro všichni se přesvědčují, že i nejvyloženější šance se dá neproměnit. Pokyn z přestávky o držení míče a kombinací přenesení hry se ztratil cestou z šatny na hřiště.  Znovu někteří nedrží, v určitých fázích hry své prostory a znovu jsou nezadržitelně přitahováni k středovému kruhu nebo si myslí, že SE TO pokryje samo.  Ovšem hned v týdnu se o tom, že SE TO samo nepokryje, zcela jistě přesvědčí v přátelském utkání s ValMezem U14.

Skóre utkání se zastavuje na stavu 0:11.

Z týmu soupeře stojí za zmínku a velkou pochvalu brankář neb s čistým svědomím musím říci, že nebýt jeho a jenom jeho, tak odjíždíme s dosažením házenkářského skóre. Velmi dobře četl hru, spoustu našich akcí přerušil včasným vyběhnutím a na čáře čaroval (no,někdy jsme mu to i ulehčili my :-D)

Velké díky patří také tréňovi  Milanovi za pomoc při utkání na čáře i edukaci hráčů z pravidel. ?

 

JP, MP, DB, IV,HP