KONEČNĚ, JARO(?)-U15

sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka: SK Louky 7:0 (2:0)

Datum utkání: 09.04.2022 - 09:30
Odehraný čas: 2x35 minut
Sestava: Matěj H, Kuba V, Marek, Ondra Kor.,Šimon, Jáchym, Terezka, Kuba M., Vojta, Ondra Kov., Honza, Jonda G
Góly: 2x Honza, 2x Ondra Kov., 2x Jonda G, Vojta

Tak, konečně jsme se dočkali. Je to tu. Po dvou letech jarní nečinnosti. Druhá část mistrovských utkání. Všichni, hráči i celý “realizák” jsme natěšeni. Ale něco není tak, jak má být. Tým je nastopro připraven, rozhodčí “přidělen”, v rozpisu soutěže je psáno “1. jarní kolo”. Tak co nám tu nesouhlasí? Ano, počasí. Při pohledu na předpověď a v sobotu ráno i z okna, vyvstává otázka? Čím jsme se provinili, co jsme provedli? To, čím se prezentovala příroda v sobotu dopoledne, by v žádném případě nikdo nemohl nazvat fotbalové počasí. Teplota pod nulou, regulérní chumelenice.

Ve čtvrtek večer jsme stáli před rozhodnutím: odehrát či odložit? Pokud bychom v těchto podmínkách vyběhli na naše domovské hřiště v Jarcové, troufám si říct, že za 10 minut by se z něj stalo pole připraveno k zasetí. A pokud bychom se rozhodli utkání odložit, vůbec si nedokážeme představit, co by to provedlo s morálkou v týmu. Borci by snad vybouchli. Naštěstí existuje ještě jedna varianta, přeložit zápas na UT. Jenže, ve VM a na Vsetíně řeší stejný problém a tudíž tady to nepřipadá v úvahu. Poslední možnost, Rožnov pod Radhoštěm. Díky tímto našemu předsedovi p. Drábkovi, vedení TJ RpR a také klukům a trenérům našeho soupeře, že se to povedlo takto narychlo zorganizovat a my jsme mohli  utkání odehrát na regulérní ploše. Vše za páteční dopoledne, klobouk dolů.

K samotnému zápasu. Na podzim jsme v Loukách prohráli 4:2. Kluci a Terezka nažhaveni, že jim to dnes určitě oplatíme. My, trenéři, plně souhlasíme. Vzhledem k tomu, jak probíhala zimní příprava, jsme přesvědčeni, že toto utkání musíme zvládnout. A naše prognózy se naplňují hned od úvodního hvizdu. Sice se nám v 2. minutě připomíná fantom z podzimu, který nás tehdy trápil celý zápas, ale to bylo asi vše. Pak již kontroluje dění na ploše, až do konce zápasu. Výsledek je jednoznačný, obraz hry taky. Ojedinělé výlety na naši polovinu bezpečně kontroluje naše obraná čtveřice a Maty v bráně. Potud vše růžové. Mohli bychom to všichni považovat za krásný vstup do soutěže. Konečně dáváme góly, proměňujeme šance. Všichni po (skoro) celý zápas plní taktické pokyny, kondičně je to na vysoké úrovni. Míč nás poslouchá, branky jedna hezčí než druhá. JENŽE! Něco mi tam chybí. Zápas měl ukázat, jak na tom po pauze jsme a kam jsme se posunuli. Ano, byl teprve první mistrovský, k tomu na UT a ty klimatické podmínky? Tak co bych ještě mohl chtít víc, říkáte si? Pro mě osobně tenhle mač přinesl víc otázek jako odpovědí. Stále nás trápí řešení situací na posledních 30 metrech. Je skvělé, že si pomůžeme průnikovou přihrávkou, překvapivým přenesením hry, důrazem před gólmanem či střelou zpoza šestnástky. Toto jsou věci, které na TJ pilujeme “do zblbnutí” a je radost vidět, jak to pak dokážeme přenést do zápasu. Ovšem, pokud útočíme “do plných”, naše hra vypadá kostrbatě a vlastně jen díky naší kondiční připravenosti dokážeme soupeře přehrát. Snad je to tím, že letošní jaro je opravdu divné a my jsme nemohli k herním TJ využívat kvalitní hrací plochu. Snad už se počasí umoudří a my si budeme moci i na TJ užít naše fantastické hřiště a zaměřit se na rychlou kombinaci s rychlým přesunem. Ke vší úctě, toto na “JUŘINĚ” nikdy nepůjde.

Ale dost pochybností. Možná jen hledám věci, které tam nejsou. Možná jsem jen nemístně kritický. Kdo mě znáte, tak víte, že nejsem a nebudu nikdy spokojený. Všichni přítomní v sobotu v Rožnově, včetně trenérů soupeře, nás za náš výkon chválili. Tak asi jen já jdu “proti proudu”. Ovšem, je to právě ta moje nespokojenost, která mě stále žene kupředu a možná i pro to se tolik všichni zlepšujeme. Nevím. Víc si to rozebereme v týdnu na TJ. A třeba mě další MU vyvedou z omylu a dokážete mi, že jsem se mýlil.

Naše obrovské poděkování patří také fanouškům, kteří  v tomto “lednovém” počasí neváhali obětovat své osobní pohodlí a přijeli nás podpořit. Ty tři body patří také Vám, díky moc.

Ještě mi dovolte vrátit se k naší zimní přípravě. Pro všechny, hráče i trenéry, bylo v podstatě vše nové. Díky vedení obou našich oddílů a představitelům obou obcí jsme měli vytvořeny absolutně fantastické podmínky ke kvalitní přípravě. Tímto děkujeme i jim, bez nich by to určitě nešlo. Kdejaké týmy z daleko vyšších soutěží by nám podmínky mohli závidět. Borci si “užívali” všechny radosti i strasti tohoto přípravného období, které, a to mi můžete věřit, nenávidí každý fotbalista na světě.

Posilovna, plochy s umělým povrchem, dokonce i “travnaté” hřiště. Jen ta teplá sprcha po TJ nám chyběla. Ale samozřejmě, toto je úskalí zimního období. To vše doplněno od půlky ledna pravidelnými víkendovými PU. Prostě tak, jak to chodí ve všech špičkových oddílech. Ale samotný plán a podmínky přípravy by nic neznamenaly bez úsilí a přístupu samotných hráčů. Kluci a Terezka si zaslouží absolutorium za to, jak k TJ v tomto období přistupovali a přistupují nadále. Můžete nám věřit, je radost je pozorovat. Co je však nejdůležitější, je to na jejich fotbalovém i fyzio vývoji jednoznačně vidět, obzláště v porovnání s jejich vrstevníky. My na oplátku slibujeme, že se Vám budeme nadále snažit připravovat ty nějkvalitnější podmínky k Vašemu dalšímu fotbalovému růstu.

Příští víkend máme zápasové volno, týden na to přivítáme doma tým FC VKK/Karolinka. Tímto mi dovolte Vás, všechny sledující, na toto utkání pozvat. Přijďte se podívat a povzbudit nás. Věřte mi, že nebudete zklamáni. A třeba mě usvědčíte z omylu, o čem jsem psal výše.

JP, DB, IV, MP.