KONEČNĚ, ZÁPAS-U15

Vsetín U14-sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka

Datum utkání: 16.12.2020 - 17:00
Odehraný čas: 3x25 minut
Sestava: Matěj, Vašek K, Ondra Kov, Ondra Kor, Milan, Vašek V, Honza, Terezka, Jáchym, Kuba V, Adam, Ondra H.
Góly: Jáchym

Tak jsme si zase zahráli. S radostí jsme přijali pozvání týmu ze Vsetína. Trénink je trénink, ale každý fotbalista miluje zápasy. Jak nám to půjde po takové době?

Hodnocení bude stručné. Utkání jsme pojali jako kondiční test, kdy jsme byli především my, trenéři, zvědaví, jestli se nám po vynucené pauze podařilo dostat po fyzické stránce zpátky na úroveň před přestávkou. Obzvláště s přihlédnutím k okolnostem, jak naše příprava probíhala s ohledem na protikoronavirová opatření. A tady můžeme konstatovat, že toto absolutně splnilo účel. Všichni na hřišti vydrželi bez problémů kompletní porci. I  vzhledem k tomu, že kvůli četným absencím nás posílili tři hráči kategorie U13, je toto pro nás velmi příjemné zjištění.

Obraz hry? Nebudeme zastírat, že tady je vše v pořádku. Ale pokud přihlédneme k výše popsanému, kdy většina borců hraje na pro ně nezvyklých postech, kdy máme pouze jednoho na střídání a že kluci ze Vsetína hrají o několik soutěží výš, nebylo to, krom první desetiminutovky, až tak hrozné. Podrobně si to rozebereme na pondělním tréninku.

Ještě mi dovolte na chvilku se zastavit u posil z týmu mladších žáků. Perfektně zapadli mezi ostatní. Na hřišti se rozhodně neztratili a svým výkonem a pojetím hry nás velmi potěšili. Jen se potvrdilo, jak skvělou práci odvádějí tréňové jejich kategorie Honza s Davidem. Chtěli bychom v nastoleném tredu pokračovat a v příštích PU po domluvě s jejich trenéry zabudovávat do týmu další hráče z této kategorie, abychom jim usnadnili přechod na velké hřiště v příští sezóně. To ale samozřejmě znamená především to, že budou v první řadě naplno makat na tréninku. Máte vynikající trenéry, kteří Vám vytváří výborné podmínky pro fotbalový růst a byla by škoda tohoto nevyužívat.

Borci, v pondělí nás čeká poslední letošní trénink, kdy uzavřeme první část této podivné sezóny. Zhodnotíme si, co jsme doposud dokázali. Ale předvším si nastíníme, co nás čeká. Před námi je kratinká pauza v podobě vánočních svátků. A po ní už klasická zimní příprava. Tato bude výzvou pro Vás, hráče. Ale především pro nás trenéry, kdy budeme muset v tomto důležitém přípravném období akceptovat všechna platná opatření. My se s tím popereme, nebojte. A na Vás už bude pouze makat na 100%. Nic víc, nic míň.

Přejeme Vám všem, hráčům i  rodičům, klidné prožití vánočních svátků. Odpočiňte si, zrelaxujte, užijte si pohodu. Naberte síly a těšte se. Odstartujeme spolu další etapu ve Vašem fotbalovém učení. Já osobně už se nemůžu dočkat.

Vaši tréňové I M M