Kopaná na Louce – U15

SK Louky : Jarcová/Jablůnka 1:0

Datum utkání: 23.10.2022 - 00:09
Odehraný čas: 2*35 min
Sestava: Maty,Ondra,Amča,Kryštof,MartinJony,DamiánMára,Lukáš,Filda,Terezka,Víťa,Štěpán,Jenda,Paťa,Přema,Vojta a Filip B.

 

V sobotu jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Zlína,kde nás čekal místni tým z Louk. Poté, co jsme absolvovali druhý  “anglický týden” a sehráli ve čtvrtek proti týmu Vsetína U15 náš herně nejlepší zápas na jaře, jsme očekávali, že by se nám mohlo podařit odvézt body domů. Jenže situace byla úplně jiná. Už před utkáním nás oslabily 2 nečekané absence Kuby Veselého a Šimona. A v momentě, kdy jsem uviděl ,,Louku” na které se má odehrávat utkání, věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého a samotné utkání mi dalo za pravdu

1.Poločas: Už od prvních minut je vidět,že naše kombinační hra založena na využívání rychlých akcí po obou křídlech nebude ten správný klíč k dobývání soupeřovy brány. Našim borcům odskakuje míč, nedaří se přihrávky a pokud přece jen dostaneme míč dopředu nedokážeme ztoho vůbec nic vytěžit. Domácí hráči nic nevymýšlejí a nakopávanými míči se pokouší víceméně náhodně dostat naše obránce pod tlak. Při jednom takovém pokusu se míč nešťastně odráží od země do ruky jednoho z našich obránců a rozhodčí správně nařizuje penaltu, kterou domàcí s velkým štěstím proměňují. Doufám,že tento moment vlije do žil našich borců síly na zvrat, ale nenajde se nikdo, kdo by na hřišti ostatní povzbudil vyburcoval.

2.poločas: O přestávce jsem se snažil naše borce přesvědčit a namotivovat, že tohle utkání bez bojovnosti a trpělivosti těžko dokážeme otočit. Udělali jsme nějaké změny v sestavě a snažili se domácí zatlačit na jejich polovině hřiště. Bohužel snad nejhorší terén, kde jsme vůbec hráli a jednoduchá hra domácích- dlouhé nákopy dopředu nám znemožňují jakýkoliv pokus o dobytí domácí branky. Ale i v tomhle zápase se ukazuje obrovská morální síla týmu a posledních 20 minut se valí na domácí jeden útok za druhým a domácí hráči s obrovským úsilím a i štěstím nakonec těsné vítězství ubrání.

Závěrem bych chtěl zhodnotit posledních 14 dnů, kdy jsme včetně tréninků absolvovali i 5 těžkých utkání,  z nichž 2 byly s ligovými týmy. Možná nebylo úplně správné načasování termínů přátelských utkání s kvalitními týmy, možná byla motivace a přístup k těmhle utkáním jiná, možná docházely síly v mistrovských utkáních. Nicméně tohle všechno mi ukazuje jak moc je třeba ještě pracovat a stavět se nový m a vyšším výzvám a doufám, že se nám podaří i díky Vám tyhle výzvy a cíle zdolat.

Závěrem bych rád poděkoval našim fanouškům a rodičům za podporu při utkání.