JARCOVÁ POTVRDILA AMBICE

04.02.2017

Dne 28. ledna 2017 se naše mladší přípravka zúčastnila turnaje pořádaného Simonem Kocmanem (TJ Police) na ISŠ ve Valašském Meziříčí.

Turnaje se účastnilo 10 týmů: Valašské Meziříčí, Podlesí, Poličná, Ústí, Bludovice, Žilina, Juřinka, Valašská Bystřice, Choryně a samozřejmě Jarcová.

Pro nemoc a z rodinných důvodů jsme na turnaj přijeli pouze se 4 hráči: Tereza Veselá, Jakub Veselý, Filip Škrla a Martin Krčmář. Naštěstí pořádající oddíl Polic, také nebyl schopen sestavit vlastní tým, tak nám turnajové hostování zapůjčil 3 hráče: Toma, Izmaila a Ondru (brankář).

Již po prvních kolech turnaje prokazovali své ambice na dobré umístění týmy Valašského Meziříčí, Ústí a Juřinky. Ve většině zápasů základní skupiny poráželi své soupeře a jasně směřovali k postupu z prvních příček v základní skupině.

Zápasy základní skupiny:

Valašské Meziříčí – Jarcová 0:0
Tým soupeře plnil roli favorita. Většinu zápasu jsme byli pod tlakem. Skvělým výkonem se blýskl brankář Ondra, který zlikvidoval veškeré šance soupeře. V závěrečných minutách soupeř s ambicí výhry začal hodně střílet z dálky s cílem rozhodnout.

Ústí – Jarcová 1:0
Jediný prohraný zápas turnaje. Hra byla zcela vyrovnaná. Vypracovali jsme si cca 5 velmi dobrých gólových šancí. Bohužel jsme gól nevstřelili. Soupeř z jedné ze šancí vstřelil branku.

Choryně – Jarcová 0:1 (gól Tom)
Hráči soupeře, zejména brankář, hodně stříleli z dálky. Soupeře jsme technicky přehrávali. V polovině zápasu jsme vstřelili gól, který rozhodl.

Žilina – Jarcová 1:5(góly 2 x Izmail, 2 x Kuba, 1 x Terezka)
Soupeře jsme zcela přehráli. Herní převahu jsme korunovali 5 góly. Výhrou nad Žilinou jsme si zajistili 2 místo v základní skupině.

Semifinále:

Valašská Bystřice – Jarcová 0:1 (gól Terezka)
Zápas byl zcela vyrovnaný, jak na šance, tak na držení míče. Štěstí bylo na naší straně, a tak se nám povedlo ke konci zápasu vstřelit vítěznou branku.

Čtvrtfinále:

Juřinka – Jarcová 1:2 (Izmail)
Soupeř potvrzoval roli favorita. Váhová a věková převaha přehrávala nad naší technickou hrou. Jako i v předešlých zápasech nás hodně podržel gólman Ondra. Dvěma individuálními útoky rozhodl zápas Izmail, který, po rozehrání brankářem, dvakrát zpracoval míč a nekompromisně zakončil.

Finále:

Valašské Meziříčí – Jarcová 0:1 (Izmail)
I v tomto zápase, od první minuty soupeř potvrzoval roli favorita. Všechny soupeřovy šance ale naštěstí likvidovala dobrá obrana a brankář. V průběhu zápasu soupeř vstřelil 3 branky z OUTu, které podle pravidel nebyly uznány. S ubývajícím časem hráči ValMezu začali víc a víc střílet z dálky, až nakonec v nervózním závěru neuhlídali Izmaila, který v individuální akci vstřelil gól.

I když jsme nebyli jasným favoritem, tak zásluhou výborných výkonů našich i hostujících hráčů a s troškou fotbalového štěstí, jsme turnaj vyhráli.

Chtěli bychom tímto zúčastněným hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu TJ Sokol Jarcová. Je vidět, že děti na fotografii se pravidelně zúčastňují tréninků. I tady platí okřídlené: „Bez práce nejsou koláče“. Snad tento turnaj bude inspirací pro ostatní hráče mladších přípravek.

Ivoš a Pavel