MLADŠÍ ŽÁCI SE V KORNI NEZTRATILI

03.12.2017

ODEHRÁNO:
2. listopadu 2017, 7:00 až 18:00 hodin.

ČAS:
8 utkání × 17 minut= 136 minut.

SESTAVA:
Maty, Paťa , Vašek, Vojta, Radim, Honza , Milan, Marek, Martin, Kikin, Jony.

VÝSLEDKY:
1. Tj Sokol Jarcová – Juventus Žilina 1:2.
2. SDM Domino Bratislava – Tj Sokol Jarcová 4:2.
3. Tj Sokol Jarcová – SK Zašová 1926 3:1.
4. FK Šamorín – Tj Sokol Jarcová 5:1.
5. Tj Sokol Jarcová – FK Tatran Turzovka 3:2.
6. FC Petržalka – Tj Sokol Jarcová 4:0.
7. SK Slávie Třebovice Ostrava – Tj Sokol Jarcová 1:2.
8. Tj Sokol Jarcová – FK Slavonín 4:3.

HODNOCENÍ:
Dnes si naši kluci mohli vyzkoušet své kvality proti soupeřům zvučných jmen viz výše. O tom, že jsme si je dokonale prověřili není sporu. Hned první zápas ukázal naši vnitřní sílu. Hrát proti Juventusu Žilina vyrovnané utkání je ta nejlepší reference pro naše kluky. Ale jak to chodí ve fotbale, rozhodovaly individuální chyby, které plynou z nezkušenosti našich hráčů a z podcenění situace. Hrát okresní přebor, kraj či ligu, je velký rozdíl v rychlosti práce s míčem, výběrem místa, čtení hry, atd. Tyto rozdíly byly pozorovatelné v utkáních nejen s Juventusem, ale i s jinými silnými soupeři. Ovšem to neznamená, že bychom propadli. Naše bojovnost a odvaha některých v soubojích 1:1 byla vidět. Ale co nás celým turnajem provázelo a dost ovlivnilo výsledky, bylo neproměňování vyložených šancí (i do prázdné brány). Jak mě již znáte, výsledky stále neřeším. Pro mě je spíš potěšující, že jsme si tyto šance vůbec vypracovali. V druhém zápase proti Bratislavě se nám nezaviněně zranil Radim. Tato ztráta v záloze byla pro náš tým do konce turnaje velmi citelná. Naštěstí je po dnešním telefonátu v pořádku a měl by být po krátké tréninkové pauze připraven na turnaj Ligy mladších žáků v Zašové 9. prosince 2017.  Ve třetím utkání jsme porazili kluky ze Zašové, kteří přijeli bojovat pouze v 6 hráčích, za což mají ode mne velký obdiv. Sdíleli jsme spolu jak autobus, tak šatnu. Jsou to skvělí kluci včetně trenérů Ondry a Vaška. Pak následovaly utkání, jenž by se daly popsat jako nahoru dolů. U kluků se začala projevovat únava. Nicméně jsme se jako trenéři snažili působit na kluky mezi utkáními psychologickými zbraněmi a povzbudit je vždy do dalšího utkání. Pomáhal nám i „energetický“ gel, který určitě přispěl k naším výkonům. V základní skupině jsme se umístili na krásném 5. místě. Pro nás trenéry z Jarcové úspěch! Před závěrečným utkáním o konečné 9. místo jsem bohužel musel, jako předseda klubu, odjet na oslavu 70. výročí založení našeho Tj. Jaká škoda pro mě! Ovšem takový je život. Referáty rodičů, kteří tam zůstali, byly opravdu krásné. Tento závěrečný Zápas (tečka., koncert, …) proti Slavonínu jsme rozehráli fantasticky. 1′ Martin dává gól. Od začátku hrajeme první housle. Kluci předvedli dokonalý koncert. Óda na kombinaci, střelbu, obcházení soupeře v kvalitně namíchaném poměru dává zapomenout na drobné nedokonalosti v průběhu turnaje. Jarcová končí v konkurenci 16 týmů na krásném 9. místě.

Obrovské poděkování patří rodičům alias „našemu TVRDÉMU JÁDRU„, které přijelo s námi, resp. za námi do Korně a udělali nám nádhernou kulisu, jenž neměl nikdo široko daleko. Také byli za to vždy odměněni děkovačkou našeho týmu. Doufám a pevně věřím ve Vaši podporu i na turnaji v Zašové 9. prosince 2017. Mám sehnat buben?

Jménem celého týmu bych Vám všem chtěl poděkovat za krásnou sobotu naplněnou sportem a zakončenou rautem celého týmu na oslavách 70. výročí našeho spolku TJ SOKOL JARCOVÁ.

Tomáš a Martin