MLADŠÍ ŽÁCI STÁLE NEPORAŽENI

SK Louky - Jarcová

Datum utkání: 03.10.2020 - 11:15
Odehraný čas: 60 minut (2*30)
Góly: Hady 3x Penalty: Hady, Vojta S., Jáchym

Po dvojici odložených zápasů nás konečně čekalo soutěžní utkání. Soupeřem byl tentokrát tým SK Louky, na jehož hřiště jsme zajížděli a v mnohém si s názvem klubu nezadalo. Naše poslední měření sil s tímto týmem z minulého podzimu bylo velmi vyrovnané a napínavé až do samého závěru. Dle mých vzpomínek, to byl fotbalově nejkvalitnější zápas v naší premiérové účasti v Krajské soutěži. A to díky soupeři, který hrál u nás velmi dobře.

Stejné očekávání jsme měli v hlavách i před nynějším utkáním. A bitva starších žáků nás v tom jen utvrdila.  Utkání zahájila absencemi obměněná sestava a hned úvodní minuty daly na obeznámenou jakým směrem se bude hra vyvíjet. Tvrdým, rukodělným, nekompromisním a vzduchem k nám přilétajícím.

Soupeř s rozestavením 3-3-1 a výškovou převahou svých hráčů velmi důrazně bortí jakoukoliv naši snahu o kombinační hru. Rychlým přístupem k našim, nám nedává moc prostoru a čas. Spolu s terénem, notně poznamenaným předcházejícím utkáním,  i dešti z předcházejících dní, se mu to velmi dobře daří.  A ve 4 minutě se ujímá vedení po ubojovaném gólu, kterém předcházelo přenesení vzduchem od brankáře domácích, 1:0. Ovšem kluci s Terezkou bojují.  Ve spojitosti s kvalitou terénu se ještě více ukazuje, kdo je jak na tom individuálně s kvalitou práce s míčem.  Protože ten skáče jak se mu chce.  Po chvilkovém opaření z rychlého inkasování se zvedáme a získáváme mírnou převahu, z které pramení několik nadějných střel a první roh.  Zde první velká pochvala pro všechny, co byli v tu chvíli na hřišti za jeho krásné provedení. Od rozestavení se, odpoutání, náběhu do prostoru před bránu, kdy každý  šel do daného prostoru, opravdu nádhera. Odměnou byl ukázkový gól Hadyho hlavičkou na 1:1.  Dále nastává urputný boj  a utkání je velmi vyrovnané. V 17 minutě si Hady na svém pravém křídle zpracováním do prostoru obhazuje obránce a využívá své rychlostní převahy. Odpoutává se a střelou na vzdálenější tyč otáčí skóre na naši stranu, 1:2.  Velmi hezký moment.  Postupem času se projevuje, rozhodčím tolerovaná, rukodělná hra domácích hráčů, kdy skoro každé naše střídání je pod tlakem z předchozího souboje, který se odehrál ve hře.

Druhý poločas zahajujeme s odhodláním vrátit se ke hře s využitím větší kombinace.  Soupeř zahájil s vysunutým napadáním všech hráčů, které nám dělá velké problémy a ve spojení se svým stylem rozehráváním akcí dlouhým, neadresným nákopem brankáře, se hra odehrávala na naší polovině.  Samozřejmě, pokud bychom se uchýlili ke stejnému stylu rozehrávky jako soupeř nákopy za hranici pravidel,  tak bychom ty problémy neměly, ale tohle v Jarcové hráče neučíme a učit nebudeme.

V 35 minutě soupeř okusil jaké to je, když brankář rozehraje dlouhou, ale adresnou přihrávkou. Hraby střílenou přihrávkou z hranice pokutového území nachází rozběhnutého Hadyho, který se po zpracování přežene okolo obránce a sám běží proti vyběhnuvšímu brankáři, kterého drzým pomalým lobem překonává 1:3.

Dále však pokračuje bitva, v níž stále hraje velkou roli nastavený metr na posuzování použití rukou v osobních soubojích.  Po několika takových rozporuplných soubojích a jejich neodpískání přichází náš faul z frustrace v našem pokutovém území a odpískaná penalta, 2:3. Soupeř se začíná nadechovat k závěrečnému náporu. A nad námi se začíná zaklapávat Czaplárova past.

Vidina vyrovnání, pokřiky rodičů, které nemají s fanděním nic společného, ženou Louky za vyrovnáním, kterého v 51 minutě dosahují. Konec zápasu se nese ve velmi napjaté atmosféře.  Utkání končí za stavu 3:3.

Czaplárova past sklapla.

Následují penalty.

Dle losu začínáme a první dvě série každý ze střelců suverénně proměňuje. Za nás Hady a Vojta S. V třetí sérii se s přehledem trefuje Jáchym. Hráč Louk trefuje tyč a míč se odráží přímo do rukou Hrabyho. Následuje neskutečný, zasloužený,  výbuch ohňostroje emocí u všech našich hráčů. Dva body za výhru si vezme z louky my.

Velký dík a  pochvala všem v týmu za výkon a přítomnost.

Věrným fanouškům za podporu neskonalý dík a vděčnost.

Díky moc.

Trenéři Honza a David