POLANKA BYLA DNES PRODUKTIVNĚJŠÍ

Tj SOKOL JARCOVÁ – Tj SOKOL VALAŠSKÁ POLANKA 1:5 (1:0)

ODEHRÁNO:
2. června 2019, 13:30 hodin.

ČAS:
2 × 35 MINUT.

SESTAVA:
Maty, Ondra, Kikin, Luky, Václav, Vojta, Milan, Lukáš, Radim, Vašek, Tomáš, Honza, Martin, Tobi.

GÓLY:
1 × Lukáš Ko

HODNOCENÍ:
Dnešní utkání nám ukázalo naše slabiny v plné kráse, a proto je hodnocení velmi krátké. První poločas za jedna, druhý za pět. Průměr tři, což znamená definitivní třetí místo ve finálové skupině o přeborníka okresu Vsetín. I přesto, že odehrajeme ještě jedno utkání v Lidči, je to po nás obrovský úspěch a patří Vám velký dík za Váš fotbalový projev, který rozhodně patří do vyšších soutěží! Proč? Čtěte níže.

ZAMYŠLENÍ:
Je to úspěch? Je to neúspěch? Ten kdo pozorně sleduje náš tým od konce loňského ročníku, kdy jsme se stali přeborníky okresu, ten určitě ví, kolik hráčů skončilo, nebo odešlo do dorostu. Proto jsme na začátku této sezóny zvažovali, zdali tuto kategorii vůbec přihlásit, nebo kluky rozpustit do okolních klubů. Jen pro připomenutí zmíním fakt, že jsme oslovili kluby z Podlesí, Hrachovce, Jablůnky a Kelče o spojení a přihlášení se do krajských soutěží. Všichni nás odmítli se slovy: „Nás je dost a nepotřebujeme se spojovat“. Jak tyto kluby dohrávaly sezónu víme všichni. Nás teď může těšit to, že jsme se nakonec přihlásili a vytvořili tak v této sezóně skvělý základ pro příští sezónu, který byl složený především z hráčů starších žáků, ale také z hráčů mladších žáků, tzv. dorazových ročníků, jenž byli nedílnou součástí našeho týmu a podíleli se velkým dílem na úspěchu v podobě třetího místa v okresu Vsetín z celkem čtrnácti týmů. Tento úspěch není náhoda. Váš, resp. náš herní projev odpovídá filozofii našeho klubu, kterou se snažíme čtvrtým rokem prosazovat. Vaše snaha o konstruktivní a kombinační přechod do útoku od brankáře až po hroťáky je okresu v této kategorii ojedinělý. Jistě mi všichni co s námi jezdíte potvrdíte, že 90% okresních týmů, se kterými jsme hráli, vychová pro kopanou z šestnácti hráčů v kádru tak maximálně tři – brankáře, stopera a hroťáka. Mnoho utkání totiž bylo proti nám odehráno po těchto osách… Proto si cením Vašeho přístupu a snahy o přechod jeden na jednoho i ve svízelných situacích. Tady také patří dík všem trenérům, kteří mi s kluky pomáhali. Držet tento trend v okresu není vůbec jednoduché a dá se říct, že je to složitá a trnitá cesta. Také být jednou nohou na Vsetíně (žákovská liga U12) a druhou v Jarcové je opravdu velmi časově-prostorově náročné, proto si cením práce mých trenérských kolegů v Jarcové. Ano pomalu můžeme bilancovat a pogratulovat všem hráčům starších a mladších žáků za reprezentaci klubu, resp. poděkovat trenérům a rodičům za jejich přístup k této složité věkové kategorii. Mnozí víte o čem mluvím. Zkrotit dospívající jedince není jednoduchá věc a vyžaduje od nás velkou míru tolerance a nadhledu.

Tomáš