MODERNÍ FOTBAL V LIDEČKU

SK LIDEČKO – Tj SOKOL JARCOVÁ 0:3 (0:1)

ODEHRÁNO:
26. května 2019, 14:30 hodin.

ČAS:
2 × 35 MINUT.

SESTAVA:
Maty, Ondra, Kikin, Václav, Patrik, Milan, Lukáš, Radim, Vašek, Tomáš, Honza, Marek, Tobi.

GÓLY:
2 × Lukáš Ko, 1 × Honza

HODNOCENÍ:
V krásném fotbalovém areálu jsme dnes změřili síly s týmem starších žáků Lidečka. Naše první vzájemné utkání finálové skupiny skončilo naší domácí prohrou 4:0. Teď byla řada na nás. A myslím si, že se nám odplata podařila i s úroky. Ale vše postupně.

I přesto, že jsme do Lidečka odjížděli bez třech hráčů patřících do našeho týmu, tak jsme našli v našem širokém kádru adekvátní náhradu, což je příslib pro další utkání, resp. sezónu. Od samotného začátku jsme věděli co budeme hrát my a jak hráli, hrají a budou hrát hráči Lidečka. Z naší strany se jednalo o pohledný kombinační fotbal, obohacený parádními dovednostmi. Ač to dělám nerad, tak musím konstatovat, že hráči Lidečka hráli systémem: stoper nákopem hledal hroťáky… Nulová mezihra… Raději nebudu dále rozebírat. Naopak našim hráčům se dařilo nakopávané míče krotit a postupně jsme si z tohoto utkání udělali trénink zaměřený na zpracování míče, hlavičkování a hru z voleje, resp. halfvolejem. Hráče Lidečka jsme nepouštěli do ničeho. Za to na opačné straně jsme se předháněli v tom, kdo zahodí větší tutovku. Klid do naších řad přinesla v 10′ nádherná kombinační akce zakončená parádní umístěnou střelou. Hráči Lidečka občas kousali, ale naše parta se nenechala zastrašit. Za vše mluví nevybíravý zákrok útočníka na našeho brankáře, který byl v souboji rychlejší, ale s dohráním surových zákrokem nepočítal… Chvilku mi trnulo, ale nakonec OK. Obraz hry se v druhém poločase nezměnil. Vlastně ano, stoper Lidečka si prohodil post s hroťákem. My jsme trpělivě pokračovali v kombinační hře, kterou jsme okořenili dalšími dvěma góly.

Kluci děláte nám velkou radost svou hrou jakou se prezentujete. Další obrovskou pochvalu zasloužíte za dodržování našich pokynů do hry. Ať dopadne finálová skupina jakkoliv, zasloužíte si od nás zlaté medaile. Ovšem vše postupně. Teď je na řadě Valašská Polanka. Sami víte, že to nebude vůbec jednoduché utkání. Vždyť odebrat další body lídru finálové skupiny, je naší povinností. Komu se to už podařilo?

Jsme velmi rádi, že s námi jezdí aspoň pár rodičů, ale kdyby Vás bylo více, vůbec bychom se nezlobili. Přijďte nás podpořit tuto neděli 2. června od 13:30 hodin proti lídru finálové skupiny z Valašské Polanky. Vždyť stále hrajeme o titul Přeborníka okresu Vsetín. Pro připomenutí toho loňského roku si klikněte zde.

 

Martin a Tomáš