MLADŠÍ ŽÁCI STÁLE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Tj Sokol Jarcová – FC AJAX Bezměrov  4:1 (3:0)

Odehráno:

14.9. 2019 – 11:15

Čas:

2*30 minut

Sestava:

Terezka, Jáchym, Hady, Kryštof, Vojta, Hrabi, Kuba V., Jirka, Mira, Kuba M., Maty

Góly:

Hady 2, Kryštof 1, Kuba V. 1

Napřed jen krátce k minulému kolu.

Před týdnem jsem zaznamenali vítězství v prvním  venkovním utkání, kdy jsem vybojovali tři body nad týmem Bystřice pod Hostýnem hraném ve Slavkově u Bystřice pod H.

A můžeme v klidu říci, že jsme vyhráli v bitvě u Slavkova.  Neb stejně jako Napoleon tak i náš tým stál proti početnějšímu a velmi tvrdě a od podlahy hrajícímu soupeři, který se dle instrukcí trenéra staral o to, aby naši borci, včetně Terezky, cítili, že tam jsou a až pak vymýšlel jak hrát fotbal a dát nám gól…..Pro dokreslení jen podotknu, že velká část střídání našich v první půli byla vynucená následkem střetu se soupeře ( někdy vzplály i emoce, jak u hráčů tak i trenérů :-D)…, ale taktiky  do zápasu mohou být různé.  A naše rozhodně byla hrát fotbal. Splněno do puntíku. Bez míče běhal soupeř… Druhá půle už byl z velké části boj, hlavně díky dešti, kdy v určitých chvílích padaly doslova provazy vody.. Nicméně výsledek 6:2 pro nás hovoří za vše. Toliko ke druhému kolu.

A teď k tomu, co se událo v sobotu 14.9.2019 u nás. Přijel k nám Ajax. No, ne Amsterodam, ale Bezměrov. 😀

Stejně jako my zatím v obou kolech ochutnal pouze chuť vítězství. A musím říci, že se není co divit neb jeho hráči byli schopni hrát kombinační fotbal s moderními prvky včetně individuálních dovedností na míči. Ale popořadě.

Vstupy do zápasů se nám zatím daří.  Nasazení a důraz ve hře je evidentní, z čehož zatím vždy těžíme první gól zápasu.  A tak tomu bylo i dnes, kdy se Kryštof po deseti minutách hry a  rychlé kombinaci končící přihrávkou do prostoru, nenechá odstavit dvěma obránci a s důrazem v osobním souboji si vybojuje prostor ke střele a posílá míč podél brankáře o tyč do brány… 1:0

Jak jsem už zmínil, tým soupeře chtěl hrát fotbal, a proto byla dál hra více než vyrovnaná. Chvílemi s těžištěm hry ve středu pole a chvílemi blíže naší branky, nicméně bez soupeřovy střely na bránu. (Velká pochvala Mirovi a Kubovi) Tento fakt vyhovuje rychlým přímočarým akcím, na které máme hráče a zejména Hadyho. 2:0 Dále je obraz hry stejný, kdy oba týmy chtějí hrát fotbal a po rychlých kolmých akcích dáváme ….. ne, góly ne, ale tyčky, my. Konkrétně Hady 3 během prví půle a kompletuje tyčkový hatrick. :-D…. Nicméně góly nakonec dáváme taky. Třetí gól v pořadí není Terezce rozhodčím uznán, pro postavení mimo hru…. (diskutabilní). Další náš gól už uznán je a padá po výborné práci útočného trojzubce na ose Kryštof, Hady, Kuba V. … teď teda 3:0…

Druhou půli zahajujeme s hlavou, kdo ví kde a v pondělí nám to kluci a Terezko, doufám, řeknete… Prvních deset minut běhají jen hráči Bezměrova a tlak na naši bránu sílí… výsledkem je snížení na 3:1. Tato facka nás probrala a hra se vyrovnává. Nicméně hosté vycítili, že můžou dát i více gólů a tlačí se do útoku. Velkou měrou jim to usnadňujeme faktem, že  naši  buď nehrají v tom prostoru, kde mají nebo se do něj nevrátí po vysunutí či prostě sem, tam vypustí souboj L… V závěrečné třetině druhého poločasu, ale už přebíráme otěže a snažíme se dát další gól… ten přichází z nohy Hadyho 4:1.  Hady si předtím ještě dvakrát centroval mířidla a ověřil si, že i u druhé brány umí trefit tyčky, 2x :-D..

Všichni naši zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Zápas končí vítězstvím 4:1

Díky patří všem borcům a samozřejmě i Terezce, která opět odvedla neskutečné množství práce ve středu pole.  A také fanouškům, kteří fandili a i radou hráčům přispěli. Díky moc.

Honza, David.