STARŠÍ PŘÍPRAVKA PŘEBORNÍKEM OKRESU!

10.06.2019

ODEHRÁNO:
9. června 2019, od 8.00 hodin, hriště Karolinka

ČAS ZÁPASU:
1 × 16 minut.

SESTAVA:
Matěj Hrabovský, Terezka Veselá, Jakub Veselý, Filip Škrla, Jakub Hadaš, Kryštof Pupík, Martin Krčmář, Vojtěch Kuráň, Marek Klein, Jaroslav Zerák

ÚVOD:

Starší přípravce TJ Sokol Jarcová se podařilo něco neskutečného. VYHRÁT TURNAJ O PŘEBORNÍKA OKRESU VSETÍN!

Pojďme si připomenout, že našim klukům a Terezce se podařilo na závěrečný turnaj postoupit z 1. místa ve své sk. B. Ze svých 17 utkání neprohráli ani jedno a to vše při skóre 236:43! Skvělý výkon! Teď se pojďme podívat, jak probíhal celý turnaj.

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

Do základní skupiny B nám byly přiděleny týmy Rožnova, Vsetína a Hovězí:

Jarcová – Rožnov 2:0, Góly: Vlastní, Marek Klein

Na začátek turnaje jsme dostali jeden z nejlepších týmů Rožnov. Zápas pěkný po všech stránkách. My jsme ale přece dokázali kluky z Rožnova přehrávat hlavně v osobních soubojích 1 na 1. Ze začátku nám pomohl vlastní gól soupeře. Potom naše aktivní hra přinesla gól druhý, který vstřelil Marek Klein. Byl to skvělý vstup do turnaje.

 

Jarcová – Vsetín 10:0, Góly: Hady 6x, Martin Krčmář 2x Kryštof 1x, Marek Klein 1x

Proti týmu ze Vsetína jsme měli navrch. Kombinace, kličky, zakončení. Kluky jsme hodně prostřídali, zahráli si všichni. Skvělý výkon zde předvedl Marin Krčmář, jako ročník 2010 opravdu vyčníval. Marťo skvěle!

 

Jarcová – Hovězí 5:0, Góly: Kryštof 2x, Hady 1x, Martin Krčmář 1x, Filip 1x

Poslední zápas ve skupině byl proti týmu Hovězí. Naši hráči, hlavně to byla naše první pětka, která po prvních vstřelených brankách volila úsporný režim. Potřebné nasazení jím dodávali skvěle hrající Martin Krčmář s Vojtou Kuráněm a Markem Kleinem. Vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině a skvělou pozici do vyřazovací části. V utkání se střetneme s posledním týmem ze skupiny A.

 

OSMIFINÁLE:

Jarcová – Halenkov 8:0, Góly: Filip 2x, Kryštof 2x, Martin Krčmář 2x, Jakub Veselý 1x, Hady 1x

K vyřazovací části kluci přistoupili opět naplno. Po krásných akcích jsme přidávali ještě krásnější góly. Za zmínku stojí ten v podání Filipa Škrly, jehož uvolnění přes 2 hráče soupeře a následný souboj 1 na 1 s gólmanem a skvělé zakončení rozzářilo nejednoho fanouška. Kuba Veselý zase vymetl šibenici. Skvěle nám zafungovala obrana, a když bylo nejhůře, podržel Hrabi. Opravdu super kluci a Terezko!

 

ČTVRTFINÁLE:

Jarcová – Podlesí 1:0, Gól: Hady

Ve čtvrtfinálovém zápase jsme narazili na kluky z Podlesí. Známe se s nimi více než dobře. Vždyť s nimi hrajeme ve skupině už 2 rokem a hráli jsme proti sobě na spoustě halových turnajích. Pepa Zetek (trenér podlesí) své hráče připravil takticky velice dobře. Hráli jednoduše v zadu, byli důrazní a rychlejší než naši hráči. Rychle nás dostupovali a my z toho měli problémy. Navíc jsme byli možná z předchozích zápasů přesvědčeni, že vše půjde samo. Na některých hráčích již byla znát únava. Nebyl to z naší strany dobrý zápas. Měli jsme potřebné štěstíčko, že jsme neobdrželi branku a také, že máme ve svém týmu Kubu Hadaše, který 4minuty před koncem za stavu 0:0 napřahuje z 14-16 metrů a posílá nechytatelnou střelu křížem do pravého spodního rohu. Po vstřelené brance jsme se zvedli a mohli přidat další gól, ovšem pro mě nechytatelnou střelu od Hadyho likviduje skvělým zákrokem gólman Podlesí.  Do konce zápasu jsme se v obraně nedopustili žádné chyby. Kuba s Terezkou zde byli velice důslední a mohli jsme tak slavit postup do semifinále. Opravdu vydřené vítezství!

 

SEMIFINÁLE:

Jarcová – Vigantice 3:2 po penaltách, Góly: Hrabi, Hady

V semifinále jsme narazili na nepříjemný tým z Vigantic. Vysocí, kvalitní hráči soupeře. Viděl jsem, „po očku“ některé jejich zápasy a dá se říct, že všem stříleli jednu branku za druhou. Snažili se hrát po zemi. Na náš tým se zřejmě speciálně připravili a chtěli udělat vše proto, aby byli ve finále. Zvolili způsob hry: Nakopni to pořádně na branku a třeba to jeden z našich vysokých hráčů dá hlavou do brány (zřejmě zvoleno kvůli našim výškově menším obráncům…  ovšem fotbalově?). Taktika se soupeři vyplácela v prvních 3 minutách. Dva nákopy z autu (vyjíždělo se nohou), hlavička, gól. Soupeř vedl 2:0. Naši hráči byli psychicky na dně. Tady musím vyzdvihnout rodiče, kteří byli celý turnaj úžasní. Fandili, zpívali Jarčovské pokřiky a v tomto případě spolu s trenéry vyhecovali kluky k něčemu fantastickému. Po jednom z odkopů brankáře, který šel přes půlku hřiště se kopal nepřímý kop. Naše klasicky sehraná situace, kdy se Kuba dotkne míče a Hrabi v tomto momentě musel zkusit štěstí a poslat míč na bránu. Podařilo se to neuvěřitelně. „Pumelice“, kterou Hrabi vypálil, měla stoupající tendenci a od břevna skončila za brankovou čárou. Dostali jsme se do hry! Soupeř začal být nervózní. Že by Jarcová mohla kousat? No to si pište!  Dozadu na nakopávané míče se začal skvěle vracet Kuba Hadaš a svou obranou práci, kdy bránil ještě o hlavu vyššího hráče, zvládl na jedničku. Po jednou kopnutém rohu sbírá míč Hrabi a do breaku posílá Kryštofa, který se dokázal individuálně uvolnit přes soupeře. Nastřelil míč před branku, tam byl velký závar. Nakonec se míč odrazil před brankáře a tam sprintem doběhl Kuba Hadaš a lobem překonal soupeřova gólmana i obránce. 2:2! Dokázali jsme srovnat a do konce zápasu jsme poctivě bránili nákopy soupeře a ještě sami hrozili z protiútoků. Základní hrací doba uběhla a šlo se na penalty! Kryštof si vzal míč jako první a nádhernou střelou od břevna do brány proměnil. Hosté dali také, i když si Hrabi na „bombu“, kterou vyslal hráč Vigantic šáhl. Hrabi v druhé penaltě za nesportovního křičení hostů „nedá“ posílá brankáře na druhou stranu a proměňuje! Hráč hostů v druhé penaltě pod nervozitou přestřelil … Najednou jsme tady měli  matchball! Hady si postavil míč a tak jak to umí, nádhernou, tvrdou, umístěnou střelou poslal náš tým do finále!!! Neskutečná euforie a emoce u každého z hráčů až po fanoušky. Zaslouženě jsme postoupili do boje o zlato!

 

FINÁLE:

Jarcová – Zašová 1:0, Gól: Kryštof Pupík

Tak tenhle zápas bylo opravdové finále se vším všudy. Oba dva týmy chtěly hrát fotbal, byly k vidění hezké kličky a individuální akce. Zašová ovšem tahala za kratší konec. Když se dopracovala do šance končila většinou na skvěle hrajícím Jakubovi  a Terezce, kteří  doslova padali hráčům do střel a blokovali jejich pokusy. Jednu krásnou střelu Zašové zlikvidoval hezkým zákrokem Hrabi. Do předu náš tým hrozil především z rychlých akcích po křídlech. Kuba Hadaš se několikrát uvolnil přes obránce, ovšem gólman Zašové chytal skvěle! Klíčový moment zápasu přišel zhruba v polovině utkání. Po dobré práci ve středu hřiště šel Kryštof pupík sám na gólmana, jeho střelu vyrazil nad sebe a Kryštof hlavičkou dorazil míč do sítě!!! V tu chvíli jsme všichni věřili, že náš sen vyhrát pohár je blízko! Zašovou jsme po zbytek zápasu k ničemu nepustili a mohli jsme právem slavit celkové vítězství v turnaji!!!

 

HODNOCENÍ:

Chtěl bych poděkovat všem, co se na tomto krásném turnaji podíleli. OFS Vsetín za skvělou organizaci turnaje. Děti měly po celý turnaj zajištěno ovoce, pitný režim. V Karolince bylo krásně upravené a nachystané hřiště. Nesmím zapomenout na naše rodiče, dědečky a babičky, na všechny, kteří nás dojeli podpořit až do Karolinky! Bez Vašeho neúnavného fandění a povzbuzování, by jsme to nedokázali. DĚKUJEME! Dále Honzovi Pupíkovi za pomoc s vedením dětí a pomoc se vším co jsem potřeboval. Poděkování patří rodičům za to, že Vás děti vedou ke sportu. Všichni vidíme, že to nese ovoce. Děkujeme taky Láďovi Trávníkovi za perfektní tréninky technických dovedností. Na turnaji to bylo vidět. Na závěr našim hráčům, protože tahle jízda, kterou jste předváděli celou sezónu, byla neuvěřitelná. Vždyť vy jste za celou dobu neprohráli ani jeden zápas. Moc Vám gratuluji k vašim výkonům! Chtěli bychom toto vítězství věnovat celému klubu TJ Sokol Jarcová. Všem lidem, kteří se o něj starají od předsedy, trenéry, hráče až po ty co udržují náš areál. Jsem hrdý na to, že jsem jako trenér mohl být součástí této party! Jsem na Vás PYŠNÝ!!!

Trenér David