ÚSPĚŠNÝ VSTUP MLADŠÍCH ŽÁKŮ DO KRAJSKÉ SOUTĚŽE

Tj SOKOL JARCOVÁ – FC VELKÉ KARLOVICE + KAROLINKA 6:2 (3:0)

ODEHRÁNO:
31. srpna 2019, 11:15 hodin.

ČAS:
2 × 30 minut.

SESTAVA:
Kuba, Terezka, Filip, Hady, Kryštof, Vojta, Hrabi, Jakub, Jonáš, Jirka, Jáchym.

GÓLY:
4 × Hady, 1 × Filip, 1 × Jáchym.

HODNOCENÍ:

Po celé letní přípravě, probíhající skoro celý srpen s větší či menší účastí našich borců na tréninkových jednotkách, to v sobotu konečně přišlo. Minulá sezóna byla zakončená vítězstvím v okresní soutěži, ovšem v kádru došlo, dovolím si tvrdit, skoro ke kompletní hráčské výměně. Kdy v mužstvu z  minulé sezóny zůstali pouze tři borci a většina hráčů a jedna hráčka je tak v této kategorii prvním rokem. V týmu jsou navíc ještě dva borci věkově spadající stále do kategorie starších přípravek, ale svou výkonností jsou více jak schopni konkurovat i mladším žákům.

Ovšem i tak je tým početně na hraně a proto pokud víte o někom dejte nám tip nebo ztraťte slovo. Čím více nás bude, tím lépe ;-).

Mladší žáci (stejně jako starší) tuto sezónu hrají prvně Krajskou soutěž, kde se předpokládá vyšší úroveň soupeřů a spolu s přechodem na větší hřiště a vyšší počet hráčů na place, což je pro většinu nově příchozích do týmu nový element, vyvstávala otázka, jak se s těmito věcmi vypořádáme.

Rozlosování celé soutěže nám přisoudilo jako prvního soupeře spojený tým Velkých Karlovic a Karolinky. Pro ty, co nemají statistiky a dění v kraji v malíku, je  zde malá vizitka tohoto týmu, vítěz minulého ročník skupiny A Krajské soutěže se skóre 119:31 a bilancí 16 výher, 0 remíz a jen 2 prohry. Když jsem to viděl, budu upřímný, moc jsem se neusmíval :-D…Ale co, s každý se dá hrát… i s Barcelonou…;-)

Utkání provázelo krásné, slunné, teplé počasí, bohužel, pro fotbal až moc. Výkop byl dle rozpisu v 11:15 a to teplota pomalu, za to jistě atakovala hranici 30 stupňů.  To ovšem nikomu z našich borců vůbec nevadilo, teda jsem si jistý, že alespoň na začátku ne.  Do utkání jsme vstoupili bez bázně a hany s velkým elánem do napadání a chutí do tolik chtěné kombinace. Z respektu k soupeři a i z faktu, že nás jediné přípravné utkání moc neprověřilo v defenzivě, jsme měli jasně dané jakým způsobem se chovat po ztrátě míče. Tady přijde první pochvala, tohle kluci a Terezka plnili bez větších chyb. Soupeře, hlavně prvních 30minut, prakticky nepouštěli do šancí a utopili jeho akce ve zhuštěném prostoru. Ovšem z vlastní půlky se góly soupeři dávají špatně, proto bylo hlavní, jak se nám povede směrem dopředu.  A musím říci, že se vedlo, víc, než jsem doufal. 😀   Všichni se snažili hrát kolektivní a kombinační fotbal.  Prvních 15minut bylo ve znamení boje o střední část hřiště většinou jsme ji získali my. Z prvních náběhů za obranu a přihrávek na krátko, potažmo zpětných přihrávek na nabíhající,  vznikaly první střely na branku soupeře.  Z menšího tlaku plyne první roh, rozehrání, náběh našich do pokutového území a střela Jáchyma z první…gól….  1:0…..  Po chvíli hry rozehrává brankář soupeře výhozem na ne zcela připraveného spoluhráče, toho využívá  Hady vypichuje míč, střílí  a dává svůj první gól v utkání … 2:0.  Pak se hra přelévá ze strany na stranu a znovu musím pochválit naše za snahu hrát kombinačně a kolektivně, poctivé vracení se po ztrátě míče a napadání.  Rozdíl v kolektivním pojetí oproti soupeři byl patrný. A bylo zřejmé, že i u soupeře došlo k obměně kádru. Krátce před půlí po vysunutí po levém křídle utíká Hady a svou typickou střelou z běhu na zadní tyč dává další gól, 3:0.

Druhý poločas je již poznamenaný horkým počasím, všem velmi rychle docházejí síly, střídání přichází v čím dál kratších intervalech. Není se co divit…. Tím je do určité míry ovlivněna i kvalita a organizace hry, kdy né vždy všichni hrají na tam, kde by měli.   Ke slovu se tak dostává i soupeř a individuální akcí po křídle snižuje na 3:1…. Rotování pokračuje, ovšem soupeř je na tom stejně…. S blížícím se koncem utkání se projevuje, které mužstvo kombinací ušetřilo více sil… Hraje se více u soupeře a přichází další dva naše góly a Hady kompletuje HATRICK a přidává i svůj čtvrtý zásah !!!!! Gratuluji…. Ovšem, přemíra kombinace někdy může  vyústit v chybu, ztrátu, rychlý protiútok a gól…. To se nám taky přihodilo 😀 a soupeř snižuje na 5:2…My i pak stále útočíme a po, alespoň z mého pohledu, nejhezčí akci utkání, kdy šel míč z nohy na nohu až do brány, padá poslední gól utkání, který střílí Filip, 6:2. Konec a první zápas je úspěšně za námi.

Je samozřejmé, že ve hře je spousta věcí ke zlepšení a pilování, ovšem to je vždy a na start sezóny, si myslím, že to nebylo špatné :-D.

Díky patří všem borcům a samozřejmě i Terezce, která opět odvedla neskutečné množství práce ve středu pole, z které těží celý tým.  A také i skalním fanouškům, kteří v tom poledním žáru vydrželi až do konce. Díky moc.

Honza