NADSTAVBOVÁ ČÁST- 2.KOLO-U19

TJ Sokol Juřinka : sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka 1:0 (0:0)

Datum utkání: 12.05.2024 - 10:00
Sestava: Matěj, Marek, Jakub M, Václav K, Jakub V, Václav V, Ondřej Kov, Vojtěch,Adam F, Adam K, Kryštof, Jonáš G, Jonáš K, Milan, Štěpán
Góly: 70"domácí

V druhém kole nadstavby jsme opět zavítali k soupeři na Juřinku. K vedoucímu týmu jak soutěže tak nadstavby má člověk vždy respekt. Ten samozřejmě nechybí ke každému soupeři, ale přeci jen vedoucí tabulky je jen jeden. Tréninky, kde kluci pilovali jak vytrvalost a sílu, tak různé útočné i obranné fáze hry, odmakali naplno. Stejně tak nechyběla mentální příprava, kde se kluky snažíme dostat do herní pohody a snažíme se je navést k tomu, aby měli v hlavě jasnou představu jak dál.

Na hřišti soupeře nás přivítala ranní rosa a jasné nebe. Podmínky takřka ideální. Pravdou je, že brankař by mohl namítat, že ostré sluneční louče jsou pro něj nepříjemné. My ale máme v bráně Matese, který nad tím pouze mávne rukou. Kluci od první minuty naskočili na tu správnou vlnu a snažili se hrát proti fyzicky vyspělejšímu soupeři chytrou hru. Byli si vědomi toho, že čím méně vzájemného kontaktu podstoupí, tím je to bude méně bolet. Bylo velice příjemné po delší době zase vidět, že kluci se vzájemně povzbuzují, hecují a táhnou za jeden provaz. Hra se určitě nevyvíjela bez chyby, ale snaha našich hráčů je eliminovala. V 70-té minutě byla za faul na domácího hráče správně odpískaná penalta, kterou soupeř proměnil. Hra se stala z naší strany trochu nervóznější. Ani přemíra snahy však výsledek již nekorigovala. V každém případě musíme kluky pochválit za kvalitu předvedené hry a hlavně za jejich dlouho chybějící pozitivní nastavení takřka po celou dobu hry.

Poděkování patří nejen našim fanouškům, ale i celé stříkačce, kde někteří nedostali bohužel takovou minutáž, jakou by si přáli.

JP, DB, MJ, MP, IV