NADSTAVBOVÁ ČÁST- 4.KOLO-U19

sd TJ Sokol Ratiboř/TJ Sokol Kateřinice : sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka 2:9 (1:5)

Datum utkání: 26.05.2024 - 10:00
Odehraný čas: 2x45 minut
Sestava: Matěj, Dominik, Marek, Jakub M, Václav K, Jakub V, Václav V, Ondřej Kov, Šimon, Kryštof S, Štěpán, Filip, Jonáš K, Jonáš G, Adam K, Adam F, Kryštof K, Milan
Góly: 45", 86" domácí : 15", 28", 53" Milda, 16", 24", 57" Kikin K, 26" Kovy, 59" Pavli, 67" Váklav řečený Vesy

Dnešní utkání kluci odehráli tak, jak se má. Takovým to utkáním se říká “Utkání o 6 bodů“. Vítězství nám mohlo definitivně zajistit 2. místo ve finálové skupině OP dorostu pro ročník 2023/2024. Prohra by dávala šanci, za jisté konstelace, dnešnímu soupeři předskočit nás v posledním kole, které se hraje příští týden. Už v týdnu jsem byl hlavním trenérem této kategorie Milanem požádán o záskok společně s Davidem Bartoněm. Tuto výzvu jsme s radostí přijali, neboť kluky známe jako své boty. Víme, kde mají momentálně rezervy, ale…

Do 1. poločasu vstupujeme tak, jak je tréňa Milan připravuje celou sezónu. Ofenzivně laděné rozestavení, aktivní přístup ve všech činnostech, jasné mentální nastavení, jenž odpovídalo důležitosti tohoto utkání. Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepouštěli. Domácí gólman si dnes opravdu zachytal, ovšem naši střelci ho opravdu nešetřili. Od 1. minuty jsme jejich obranu větrali. Skóre 1. poločasu se zastavilo na stavu 1:5. Soupeřovi se podařilo vsítit čestný gól ve 45′ + 2′ z nevině nakopnutého míče za obranu do prostoru penaltového puntíku, kdy míč padá soupeři na koleno a odráží se nechytatelně k tyči. Z naší strany to v 1. poločase byla tak trochu hitparáda neproměněných šancí, protože kdyby to skončilo už 1. poločase 1:9, tak se nikdo nemohl divit.

2. poločas začínáme s jasnou vizí nepodcenit soupeře, a že se nám to už několikrát stalo, tak to víme všichni. Prvních 15′ dává jasně všem zapomenout na nějaká špatná mentální nastavení. Odskakujeme soupeři na 1:9 a je po utkání. Při vší pokoře k soupeři to dnes nebyla ta Ratiboř, jak ji známe. Naši borci stále tlačí a vzývají 10 gól, ale marně. Naopak v závěru soupeř snížil na konečných 2:9.

Velkým plusem dnešního utkání bylo aktivní zapojení 4 hráčů dorazového ročníku kategorie starších žáků a taková drobná ochutnávka dorosteneckého fotbalu. Kluci se opravdu neztratili a patřili k příjemnému překvapení krásné neděle.