NADSTAVBOVÁ ČÁST- 5. KOLO-U19

sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka : TJ Sokol Juřinka 1:4 (1:1)

Datum utkání: 02.06.2024 - 10:00
Odehraný čas: 2x45 minut
Sestava: Milan, Kryštof S, Jakub M, Václav K, Jakub V, Ondřej Kov, Štěpán, Šimon, Vojtěch, Adam F
Góly: 32´ Vojcek : 36´, 66´, 68´, 88´ Hosté

Dnes jsme v posledním domácím utkání této mistrovské sezóny přivítali vítěze naší soutěže. Nutno vyzdvihnout, na FANTASTICKÉM hřišti. Je to až neuvěřitelné, že lze v klubu naší velikosti připravit takto hrací plochu. Děkujeme moc.

K samotnému utkání: to dnes bude, z hlediska hodnocení složitější. Začnu tím nejméně důležitým, totiž výsledkem. Ten vyznívá sice celkem jednoznačně, nicméně je třeba zmínit, že už nic neřeší a situace je před tímto kolem jasně daná. Juřinka je a bude první, my za každých okolností končíme na druhém místě. Takže zbytečný zápas, ne? NE, v žádném případě. I tento je stejně důležitý jako předešlé a je nedílnou součástí skládačky jménem fotbalový vývoj v mládežnické kategorii.

A včil pohled, alespoň pro mně, daleko důležitější. Nejdříve Vás ale musím uvést do naší situace před tímto kláním. Náš kádr, jak už jistě víte, není zrovna široký. A i když je složen z hráčů poctivých a charakterově výborně nastavených, tak přeci jen celou sezónu trneme, že se nám v jednom okamžiku sejdou zranění, nemoci a jiné, neodkladné povinosti. Celý ročník máme “veliké štěstí” a dílčí absence, které se pochopitelně objevují, dokážeme vykrýt. Bohužel, až do dneška. A nebo bohudík? To posuďte, prosím, sami, z následujících řádek.

Aby bylo jsné, nebrečíme a ani se nehroutíme. To, co nás, může postihnout i ostatní týmy. Je jen na nás, jak se s tím popasujeme. A taky že se k tomu stavíme “čelem”. Čtyři kluci nemocní, dva zranění a jeden mimo.To je stav, se kterým jsme nuceni dnes pracovat. Na druhou stranu, můžeme se spolehnout na kluky z U15ctek, i když ti mají v nohách včerejší zápas své kategorie. K tomu jeden z absentujících je náš góloš Matěj. Suma sumárum, ať děláme, co děláme, ráno před zápasem je nás “pouhých” deset, a to je v tom započítán i Kuba Mára, který také bojuje s nějakým “kikiresem” v podobě nachlazení čí čeho. K tomu máme Mildu v bráně, kdy sice má výbornou hru nohou, ovšem brankář není. Ale není to poprvé, co nám na tomto postu vypomáhá a je skvělé, že máme v týmu takového borce, který dokáže sebrat veškerou odvahu a zastat tento důležitý post.

Před výkopem je to tedy jasně nastavené. Lídr naší tabulky a proti němu my, zdecimovaní nemocemi. Že Vám tedy nějak nesedí ten výsledek a že jsme museli dostat zle “nakopáno”?

Do zápasu jdeme s jasnou taktikou. Výchozí postavení ze středního až hlubokého bloku, kdy se pokusíme donutit naše dnešní hosty donutit k individuálním průnikům přes naši defenzivní, zahuštěnou linii a kdy jsme chtěli absolutně eliminovat možnost posílat delší přihrávky na své rychlonové borce. A po zisku míče se pokoušet o rychlé protiútoky s maximálním doplněním našich dvou hroťáků.

V první půli naše taktika vychází na jedničku a tým dokonale plní to, co jsme jim před utkáním stanovili. Sledovali jsme jen narážení do dokonale vystavěné “zdi” na pětatřicítce naší poloviny a naše velmi nebezpečné naše útoky. Bohužel, jak je už naším smutným “zvykem”, z několika velmi slibných situací se prosazujeme jen jednou, kdy Vojta velmi chytrou střelou z hranice šestnáctky přehazuje výborně chytajícího góloša hostí. Ne nadarmo už sbírá starty v mužské kategorii v 1.A třídě. A páč my se nevyvarujeme jedné skulinky a inkasujeme z ojedinělé akce, poločas končí smírně jedna k jedné.

V pauze jen shrnujeme základní taktické pokyny do poločasu druhého a využíváme ji k mentálnímu povzbuzení. Sami jsme překvapeni, že dokážeme takto z “Grácií” vystupovat.

Dění v druhé půli zásadně ovlivňuje 55. minuta, kdy Vojta hlásí píchnutí v třísle. Sice to ještě pár minut ” zkouší”, ale všichni vidíme, že to není ono. Zdraví hráčů je vždy na prvním místě a proto i za tohoto stavu ” personální nouze” Vojtu stahujeme a jdeme do devíti. Nedá se nic dělat, musíme to vydržet. Ale samozřejmě, jsme nuceni rezignovat na jakoukoliv cílenou ofenzivní činnost, kdy pouze individuálně se dostáváme na dostřel k hostující brance. Je tedy víc než logické, že by se podobalo malému zázraku, kdybychom dokázali výsledek udržet. No, zázrak se nestal. V krátkém sledu necháváme dvě okýnka, které kluci z Juřinky využívají. A dvě minuty před koncem se necháme zaskočit výtečně rozehranou standartkou. Ale i my dokážeme zahrozit, kdy opět vyniká hostující góloš a několik našich tutovek nám zhatí. Utkání končí jedna ku čtyřem v náš neprospěch. Takže jsme to přežili se ctí, že?

Nikoliv. Za mně, dnes jsme dokázali zvítězit. Nikoliv nad naším soupeřem, kterému blahopřejeme k vítěztví v soutěži. Ale dokázali jsme porazit protivníka daleko záludnějšího. Toho, se kterým bojujeme už od zimy a který, pokud bychom ho nezdolali, brzdil by nás v dalším posunu kupředu. Totiž, s našima “hlavama”.

” Pánové, hluboká poklona před Vámi, jakou cestu jsme ušli od zimní pauzy. Jsme na Vás obrovsky hrdí, jak se dokážete porvat s nastalou situací. Dneškem jste složili závěrečnou zkoušku z předmětu MENTÁLNÍ ODOLNOST. A už jednou pro vždy, kdykoliv se někdy v budoucnu ocitnete v na první pohled neřešitelné situaci, pokud si vzpomenete na dneší den a vlastně na celý letošní první půlrok, dozajista budete nacházet řešení a dokážete se porvat. A to je, z hlediska Vašeho hráčského vývoje, naprosto zásadní.

Nerad chválím individuální výkony jednotlivců, to už jistě víte. Ovšem dnes učiním jednu z nemnoha vyjímek. Kikin a Štěpa dnes nechali na hřišti všechno a jen dokázali, jací že borci posílí pro příští ročník náš tým. A ostaním  dorazovkám z našich patnáctek jasně ukázali, že není čeho se bát. Výtečně, kluci.

I když výsledková tabule hovořila jasně, pro mně to byl náš nejlepší zápas v sezóně. To si troufám tvrdit i přes některé vynikající výkony v dalších našich mačích. JSTE BORCI.

Jsem moc rád, že jsme dnes dokázali pobavit i naše věrné fanoušky, kterým jste dokázali, že i pře občasné zakolísání na naší společné cestě jdeme správným směrem a že se vyplatí nás povzbuzovat. Moc děkujeme za podporu.

Příští víkend uzavřeme naší mistrovskou sezónu zápasem ve Vidči, který sice už nic nemůže změnit na našem konečném tabulkovém postavení, ale i tak se v něm budeme určitě snažit navázat na naše vystupování v celém ročníku a uzavřít tak náš tréninkový střednědobý cyklus. Budeme moc rádi, pokud nás i tam v sobotu od 13:30 přijedete povzbudit.

JP, DB, MJ, IV, MP