NADSTAVBOVÁ ČÁST- 6. KOLO-U19

sd TJ Vidče/TJ Sokol Valašská Bystřice : sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka 2:1 (1:1)

Datum utkání: 08.06.2024 - 13:30
Odehraný čas: 2 x 45 minut
Sestava: Matěj, Marek, Jakub M, Václav K, Jakub V, Václav V, Ondřej Kov, Vojtěch, Adam F, Adam K, Jonáš G, Milan
Góly: 21', 62' domácí : 28' Furmy

Dneškem jsme uzavřeli naši letošní mistrovskou sezónu výjezdem do Valašské Bystřice, kterou si pro dnešek zvolil jako domovský stánek tým sd Vidče/Val. Bystřice. Věděli jsme, že nás čeká další přetěžké klání, domácí mají v jarní části skvělou fazónu a my se stále potýkáme se sérií nemocí a absencí. Sice je nás dnes už alespoň dvanáct, nicméně prodělané onemocnění a absence v tréninkovém procesu se musejí zákonitě projevit. To spolu s velikým hřištěm a panujícím vedrem “slibovalo neopakovatelný zážitek”. Navíc i domácí si chtěli dnešní poslední zápas užít a postavili proti nám to nejlepší, co mají k dispozici. Ale to je naprosto v pořádku a my jsme byli za tohle rádi. Vždyť přeci, jen konfrontace s těmi nejlepšími nám pomáhá posouvat se dále.

Taktika stanovená do dnešního mače a zvolený systém hry naplno korespondoval s kvalitou soupeře. Někdo by mohl namítat, že když nám nejde o výsledky, měli bychom sehrát otevřenou partii. Navíc, když už jakýkoliv výsledek neovlivní postavení v tabulce obou týmů. Jenže, v procesu fotbalového učení  jde i o to, aby hráči v budoucnu dokázali reagovat na soupeře a věděli, jak přistupovat k protivníku z hlediska pokynů trenéra. Určitě nebudou působit jen v týmech, které budou ostatní jen válcovat.

A pochopitelně, jde i o to, dokončit naplánovaný střednědobý cyklus. A tady se musíme pochválit, že vše, co jsme od tohoto ročníku očekávali a chtěli, borci splnili na jedničku. Více si to popíšeme v závěrečném hodnocení, které bude zveřejněno v následujících dnech, ale zpět k dnešnímu utkání.

Chceme navázat na výkony z posledních týdnů, kdy kluci perfektně plní stanovené úkoly a vlastně skoro vše z jejich strany je OK. Jak to tedy dnes vypadalo?

Výchozí postavení volíme jako střední blok z cílem důsledně držet obranou linii stoperů a vystavovat tak soupeřovy útočníky do postavení mimo hru. V ofenzivní části byl úkol po zisku míče jít “nahoru” ve velkém počtu hráčů a vyvíjet tlak na domácí svatyni. To první se dařilo více, ovšem naše ofenzivní snaha dnes nebyla to “pravé ořechové”. Sice jsme měli nějaké jakéstakés příležitosti, ale ty jsme neřešili dostatečně kvalitně. A jelikož ani domácí dnes v úmorném vedru nepředváděli nějaký ofenzivní kvapík, hra se zcvrkla do spoustu mikrosoubojů uprosřed hřiště a nebo pokusů o překopy obran, které ovšem fungovaly moc dobře. Bohužel, jak to bývá, nevyvarovali jsme se v jedné takové situaci nedůrazu v odehrání míče a domácí to ihned potrestali. Za sedm minut však domácí stoper vyřešil souboj s naším kapitánem v rohu vlastního pokutového území víc než nešikovně a verdikt sudího byl jasný. Pentle. Sám faulovaný si vzal mičudu a neomylně srovnává. Půle končí smírem.

Druhý poločas se nese přesně v duchu toho prvního. Naši dnešní hostitelé se snaží dobýt Matějovu bránu, nicméně disciplinovaný výkon našich kluků směrem do defenzivy přináší jen nějaké rohy. Ovšem, přichází dnes jediný okamžik, kdy se na tým zlobím a budu zlobit. Dvě špatně vyřešené situace ve středu na soupeřově polovině, po kterém následoval rychlý protiútok, který ovšem Mates dvěma bravurními zákroky zmařil. Ale na třetí dorážku už neměl nárok. A co že se mi nelíbilo? Liknavost našich podstoupit zpět padesátimetrový sprint po ztrátě míče a tudíž reakce na nastalou situaci. Ale stalo se, nedá se nic dělat.

Závěr utkání se nesl ve snaze, viceméně platonické, ještě neco z výsledkem udělat. Nepovedlo se, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že se povedlo udržet standart výkonů z druhé poloviny sezóny, kdy jsme se oprostili od “mentálních výpadků” a kdy borci bojují až do posledního hvizdu. Také se projevuje velmi kvalitní zimní kondiční příprava a vlastně kondiční práce, kterou neustále podstupujeme, kdy i v tomto malé počtu dokážeme se vztyčenou hlavou čelit protivníkům, kteří proti nám dokáží protočit 18 hráčů.

Dnes jsme prohráli dva ku jedné a uzavřeli tak předlouhý fotbalový rok. S tímto mladým týmem se povedlo skončit na druhém místě tabulky. Kdo by to loni v červenci, kdy jsme startovali přípravu, predikoval? Ale je za tím spousta obrovské dřiny kluků, kdy se tato poctivá práce musela projevit. Jen tak pro zajímavost: za 11 měsíců jsme absolovovali 199 tréninkových jednotek a odehráli 31, ať už přátelských, či mistrovských utkání. To je do hromady hodně přes 400 hodin organizovaného sportovního pohybu. A komu se to zdá málo, tak vězte, že kupříkladu ve školách při dvou vyučovacích hodinách tělocviku týdně, to dělá asi 60 hodin. Tak asi tak.

I dnes jsme se mohli spolehnout na naše věrné fanoušky, kterým moc děkujeme za podporu. Jste pro nás nedílnou součástí týmu.

Ještě nás čekají dva týdny přípravy a poté se rozejdeme k vytoužené dovolené. Celý tým si ji zaslouží měrou vrchovatou.

JP, MJ,IV, MP