OHLÉDNUTÍ ZA MATRIX CUPEM 2019

Vážení sportovní přátelé,
teď už můžeme v klidu a s odstupem bilancovat jaký byl již 4. ročník turnaje mladších a starších přípravek s názvem “MATRIX CUP 2019“. Hned v úvodu musím označit tento ročník za velmi vydařený a řekl bych až průlomový, jak po stránce sportovní, tak po stránce organizační. Vždyť náš hlavní partner firma Nástrojárna MATRIX s.r.o. v čele s panem Josefem Kalčákem a jeho manželkou Janou zajistili kompletní pohárovo-medailový servis a ambasador turnaje pan Ladislav Trávník a jeho manželka Jiřinka zajistili poháry pro nejtechničtější hráčky celého turnaje v obou kategoriích U9 a U11 a nenápadně dohlíželi na sportovně-technickou úroveň hráčů všech týmů, která předčila jejich očekávání.

Nejdříve bych se však pokusil zhodnotit náš letošní turnaj po sportovní stránce. Už samotné obsazení týmů v jednotlivých kategoriích signalizovalo, že se jedná o velmi kvalitně obsazený turnaj. To se také potvrdilo spokojeností všech trenérů, hráčů a hráček, diváků a fanoušků, se kterými jsem měl možnost vše probrat jak v průběhu samotného turnaje, tak bezprostředně po turnaji, resp. s odstupem páru dní po turnaji. To, že se našeho turnaje zúčastnil vítězný tým letošního Ondrášovka Cupu 1. FC Slovácko U11, bylo tou pověstnou třešinkou na dortu. Jen pro zopakování níže uvádím obsazení jednotlivých kategorií a zároveň i konečné pořadí.

 

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE MLADŠÍ PŘÍPRAVKA (U9 – 2010 a mladší):

 1. FC Baník Ostrava (bílí)
 2. TJ Valašské Meziříčí
 3. FC Baník Ostrava (modří)
 4. FC FASTAV Zlín
 5. 1. FC Slovácko
 6. FC Vsetín
 7. TJ Sokol Jarcová
 8. VFA

 

ZÁVĚREČNÉ POŘADÍ KATEGORIE STARŠÍ PŘÍPRAVKA (U11 – 2008 a mladší):

 1. FC FASTAV Zlín
 2. 1. SK Prostějov
 3. FC Vsetín
 4. TJ Sokol Jarcová
 5. 1. FC Slovácko
 6. VFA
 7. TJ Sokol Valašská Bystřice
 8. TJ Sokol Podlesí

 

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:

Kategorie mladších přípravek (U9):

 • Nejlepší střelec – Michael Zbranek (FC Vsetín)
 • Nejtechničtější hráč – Barbora Najvarová (FC Baník Ostrava).
 • Nejlepší brankář – Petr Fryčák (FC Baník Ostrava).

Kategorie starších přípravek (U11):

 • Nejlepší střelec – Marek Štuler (FC Vsetín)
 • Nejtechničtější hráč – Tereza Veselá (Tj Sokol Jarcová).
 • Nejlepší brankář – Matěj Hrabovský (Tj Sokol Jarcová).

 

Pro samotné hráče byl tento turnaj velmi náročným. Vždyť v obou kategoriích se hrálo systémem každý s každým. Pro U9 to znamenalo 7 × 20 minut = 140 minut kopané a pro kategorii U11 to znamenalo 7 × 25 minut = 175 minut. Pokud si převedete minuty na hodiny, tak Vám vyjdou časy, se kterými se musely vyrovnat osmi až devítileté děti, resp. deseti až jedenáctileté děti. Musím před nimi smeknout klobouk, protože je to dávka herní praxe, jenž na tréninku nemohou zvládnout snad ani “za měsíc” 😉 . Každé utkání, co jsem měl možnost při moderování vidět, bylo odehráno s maximálním nasazením, úsilím a na 100{414cfd821647e6ac265b17122e25af5120e3e10f44962612767f429ab06b3c58}. Vyčerpání a spokojenost, které bylo čitelné v dětských tvářích, bylo tou největší odměnou pro všechny organizátory. Naše “Jarčovské” týmy mladších a starších přípravek se snažily konkurovat moravským fotbalovým gigantům a mám pocit, že se jim to podařilo na výbornou. Určitě máme stále na čem pracovat a v čem se zdokonalovat, ale toto porovnání nám ukázalo, že u nás v Tj Sokol Jarcová to děláme správně. I ohlasy zúčastněných trenérů napříč oběma kategoriemi byly velmi potěšující.

 

No a jak jsem v úvodu naznačil, nemohu opomenout i stránku organizační. Zajistit pro takřka 200 dětí a zhruba stejný počet rodičů, fanoušků a sportovních nadšenců občerstvení, prostory pro převlékání, parkovací prostory, atd., není věc vůbec jednoduchá a snadná, jak se někomu může zdát. Naší obrovskou devízou je to, že u nás v Jarcové jsou schopní, šikovní a nadšení lidé, kteří se nebojí přidat ruku k dílu a přijmout takovou výzvu, jakou byl turnaj pro 16 týmů. Tady na takových akcích se teprve ukáže, jestli táhneme za jeden provaz. A musím s hrdostí konstatovat, že na to máme a letošní ročník byl toho důkazem! Od stálých členů zajišťujících občerstvení a bufet, přes nové, jenž se teprve zaučují, tak to vše klapalo jako dobře namazané soustrojí. Na čepu teklo proudem nealkoholické pivo a malinovka, v bufetu šly na dračku langoše, párky v rohlíku, hranolky a klobása. Ilonka nám uvařila chutnou gulášovou polévku, kterou chválili také všichni. Tým rozhodčích pod vedením Tomáše Ptáčka složený z našich hráčů kategorií mladších a starších žáků Matyášem Juříkem, Milanem Píšou, Markem Šebestou, Jirkou Němcem, Tobiášem Pupíkem, Janem Drábkem, Václavem Kalčákem, Václavem Veselým, jenž byli doplněni našimi zkušenými muži Jirkou Táborským, Láďou Dobešem, Dominikem Bořutou, Honzou a Jirkou Vašicovými tvořili více než sehranou partu. Všem patří můj velký dík za obětavost a nasazení, jenž na tomto turnaji prokázali.

O první pomoc a ošetření drobných zranění se staral student zdravotnického záchranáře, náš hráč mužů, Lukáš Kuráň, který nemusel naštěstí zasahovat u nějakého většího zranění. Pár drobných oděrek, štípanců od hmyzu a nakopnutých noh nezištně ošetřil a patří mu náš velký dík také.

 

PODĚKOVÁNÍ:
Jak je z názvu turnaje patrno, tento již 4. ročník byl organizován pod křídly našeho dlouholetého a věrného partnera firmy Nástrojárna MATRIX s.r.o., jenž nám zajistil kompletní pohárový a medailový servis. Chtěl bych touto cestou poděkovat Josefu Kalčákovi (jednatel firmy) a jeho manželce Janě, že nám krom toho i nezištně pomohli při samotném průběhu turnaje.

Novinkou letošního 4. ročníku bylo to, že jsme oslovili po letité spolupráci pana Ladislava Trávníka, který nám byl po celou dobu turnaje ambasadorem a bedlivě sledoval úroveň fotbalových dovedností společně s ženou Jiřinkou.

 

Tomáš Drábek, předseda TJ Sokol Jarcová

FOTOGALERIE
klikněte zde
Foto: Josef Knápek, Jiřina Smékalová, Jan Pupík, Tomáš Drábek