PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ PROTI MOŘKOVU

17.03.2019

TJ SOKOL JARCOVÁ – TJ MOŘKOV 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

ODEHRÁNO:
17. března 2019, 10:45 hodin.

ČAS:
3 × 30 minut.

SESTAVA:
Maty, Patrik, Ondra, Kikin, Luky, Radim, Martin, Václav, Vašek, Honza, Tom, Marek, Milan, Paťa, Vojta.

GÓLY:
1 × Václav, 1 × Honza.

HODNOCENÍ:
Na v pořadí druhé venku hrané přátelské utkání jsme zajížděli na umělku do Valašského Meziříčí, kde naši hráči změřili síly se stejně starými hráči z Mořkova. Po celých devadesát minut jsme hráli pohledný fotbal, kterému chybělo pouze zakončení do brány. A že šancí nebylo málo, tak to přihlížející fanoušci z řad našich rodičů viděli na vlastní oči! Nu což, je třeba opustit naši umělku na kurtech a začít trénovat na trávě na velké brány. Kondičně laděné utkání ukázalo, kdo trénuje a kdo pouze chodí na tréninky.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat klukům za kvalitní reprezentaci našeho klubu a rodičům za povzbuzování, které bylo po zásluze odměněno závěrečnou děkovačkou.

Tomáš a Marek

POZNÁMKA:

Tato poznámka není reakcí na dnešní utkání, ale myšlenka, kterou nosím v hlavě již dlouho.

Trénink je chápán jako biopsychosociální adaptační proces, jehož cílem je dosahování individuální maximální sportovní výkonnosti.

(Převzato z publikace „Trenér fotbalu „B“ UEFA licence, Jaromír Votík, 2005″).

Když bych to měl volně přeložit, tak jde o přípravu organismu a kolektivu na psychickou a fyzickou zátěž, kterou fotbalové utkání bezesporu je. Tzn., že pokud někdo přijde jednou za týden na trénink, tak to není ani na okresní přebor!!! Jak se potom cítí hráč samotný, resp. kolektiv ve kterém hraje. Je na něj vytvářet tlak zvenčí, ale i vnitřní. Tak to kluci už pochopte!

Rodiče bych tímto chtěl požádat o spolupráci v tomto těžkém a složitém věku. Nikoho nutit nebudeme, ale pak dochází na hřišti k trapným a nepříjemným situacím… Dříve jsme byli venku denně 4 hodiny a aktivně jsme sportovali bez problémů. Dnes? Máme problém donutit dítě k pravidelnému pohybu aspoň 3 × týdně! Je to správně? Nechávám na každém z Vás.

Tomáš