Prozření na Juřince – U19.

TJ Juřinka - sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka : 0:2 (0:0)

Datum utkání: 07.05.2023 - 10:00
Odehraný čas: 2x45 minut
Sestava: Matěj, Ondra Kor, Adam F, Radek, Jirka, Vojta, Milan, Ondra Kov, Kuba, Vašek V, Ondra S, Honza, Jonda G, Petr, Tom, Jakub V.
Góly: Petr, Honza

Nedělní počasí bylo vskutku fotbalové. Nikdo nemusel mít strach, že by se přehřál. Jak se stalo již tradicí, na hřišti jsme podstatně dříve než domácí a tak se můžeme v klidu a hlavně poctivě rozběhat, protáhnout a naladit na utkání. Z kluků je cítit mírná nervozita, ale zároveň soustředění a elektrizující napětí. Vždyť jim kluci mají z podzimu co vracet. Chyby rozhodčího již nikdo nezvrátí a proto je potřeba se soustředit na dnešní utkání.

Celý tréninkový týden klukům vysvětlujeme, že dnešní zápas musí hrát chytře, po zemi na minimum dotyků a vyvarovat se fyzického kontaktu. Většina ze soupeřova týmu je o polovinu těžší než naši hráči a proto nemá cenu se s nimi pasovat fyzicky. To ať si nechají na odpolední návštěvy Koziny.

Prvních deset minut hry je ale úplný opak toho, co jsme klukům kladli na srdce. Asi až pohled hráčů na omdlívajícího tréňu Milana je přiměl k tomu, aby si uvědomili, že takhle to opravdu nepůjde. Najednou zjistili, že když dají balón rychleji od nohy a nezamotají se do kliček, tak je každý soupeř hratelný. Ke konci první půle už bylo znát, že soupeř je fyzicky zatavený a byl rád za hvizd sudího píšťalky. Druhá půle byla z naší strany znatelně fotbalovější. Krev do žil jim napumpoval střídající Petr, který, posilněn vydatnou snídaní (jogurt s kapkou plutónia), se tryskem s balónem vřítil před soupeřovu branku a bylo to jedna k nule. Najednou jsme na hřišti slyšeli a viděli to, co by mělo být pro každou hru standardem. Kluci se začali povzbuzovat, motivovat a měli evidentní radost ze hry. To vyústilo v druhý gól v podání Honzy. Takové krásné nadšení jsem u nich již dlouho neviděl. A je to zároveň ta správná motivace do další práce. Bylo to těžké utkání, které hodně bolelo a kluci si odnesli nejeden šrám. Nicméně se sami přesvědčili, že jim trenéři neradí špatně.

Moc děkuji starším žákům Vojtovi a Jakubovi, že se nezalekli takto silného soupeře a poprali se s tím statečně – fotbalově. Nemohu opomenout ani naše věrné příznivce, kteří i přes chladnější počasí neváhali přijet a tým povzbudit – díky.

JP, HO, IV, MP