PRVNÍ KONTAKT S DOSPĚLÝM FOTBALEM- U19

sd TJ Sokol Jarcová/FK Jablůnka : TJ Sokol Růžďka

Datum utkání: 04.02.2023 - 12:00
Odehraný čas: 2x45 minut
Sestava: Matěj, Vojta, Lukáš, Matyáš, Adam F, Šimon D, Marek, Ondra K, Ondra S, Kuba, Honza, Petr, Tom, Milan, Adam K, Marian

Na sobotní poledne máme naplánovaný další přípravný zápas, opět na vsetínské umělce. V této fázi přípravného období volíme soupeře možná trochu méně běhavého, za to fyzicky vyspělého, totiž mužský tým sousední Růžďky. Naši kluci mají za sebou asi nejtěžší týden přípravy, kdy někteří již před zápasem sotva tahají nohy, ale jejich odhodlání je velké a mentální nastavení na vysoké úrovni. A když si k tomu přičtete typicky zimní den s teplotou lehce pod nulou, poletující sníh a velmi nepříjemný vítr, tak nás čekalo velmi těžké utkání.

Vzhledem k tomu, že naše U 15 má svůj přípravný duel tento víkend odložen, neváháme ani minutu a opět zapojujeme všechny dostupné hráče ročníku 08 do našeho zápasu. Díky tomu, že jsou tito kluci postově krajní hráči, využíváme toho a pro dnešek zkoušíme opět jiné rozestavení, totiž 4-2-3-1. Je to pro nás úplně nové, ale od toho tyto přípravné duely jsou, abychom si pro nás jinak nezvyklé věci vyzkoušeli.

Dění na hřišti odpovídalo tomu, v jaké fázi přípravy se právě nacházíme. Klukům nelze upřít snahu a bojovnost, ovšem míč nás moc neposlouchal a náročný dosavadní program se podepsal, spolu s těžkými podmínkami na hřišti, i na našem pohybu. Ovšem, na druhou stranu, když uvážíme, že jsme poprvé nastoupili proti mužskému týmu, a to s pěti staršími žáky v sestavě, tak z tohodle pohledu převažují i dnes v hodnocení pozitiva. Jednoznačně, co teď v zimě natrénujeme ze stránky kondiční a silové, z toho pak budeme těžit po celý následující rok. Tyto víkendové zápasy nyní slouží jako takové zpestření fyzického drilu. A já musím opět před týmem smeknout jak se s touto částí fotbalového roku pere.

I dnes jsme se mohli spolehnout na naši početnou fanouškovskou obec, která neváhala obětovat v tomto nevlídném dni své pohodlí a přijela nás povzbudit. Děkujeme.

Náš následující tréninkový program asi budeme nuceni lehce upravit. Vrátila se nám do našich končin zima a v současnosti jsou obě naše tréninkové plochy, jak v Jarcové, tak i v Jablůnce absolutně nezpůsobilé k jakékoliv přípravě. Jisté jsou pouze páteční posilovna a sobotní přípravné utkání proti dorostu Kelče, o dalším programu se rozhodné v pondělí. Ostatně, možná klukům krátký oddech po náročných posledních třech měsících jen prospěje. Uvidíme.

 

JP, DB, HO, IV, MP