PRVNÍ MISTRÁK STRAŠÍCH ŽÁKŮ NA JUŘINCE.

Juřinka/Krhová X Jarcová/Jablůnka - 1:2 (1:1)

Datum utkání: 05.09.2020 - 09:30
Odehraný čas: 2 X 40 min
Sestava: Dufka Mira, Hrabovský Matěj, Korytář Ondra, Kovář Ondra, Kubját Jonáš, Lukáš Petr, Marek Jakub, Martíšková Nela, Píša Milan, Stančík Ondra, Toman Michal, Veselý Václav, Zavadil Radim, Zubík Jan.
Góly: 1 x Petr, 1 x Zavy

Tak nám konečně začala dlouho očekávaná fotbalová sezóna. Bude hodně specifická v tom, že díky hráčské základně jsme se museli spojit s jiným klubem, který řešil stejný problém. Nakonec jsme se spojili manšaftem z Jablůnky. Od poloviny července začaly společné tréninky. Prázdninová doba sice nikdy nepřeje trénování v plné sestavě, nicméně, abychom se vzájemně poznali a sladili, museli jsme začít co nejdříve. Z původního jarního týmu zůstal pouze Hraby, Milan, Zavy a Vesy a z mladších žáků přišel Mira Dufka. Základem všeho bylo setkání s rodiči, kde jsme si podborně probrali vzájemné fungování, společné tréninky, zápasy a vše potřebné. Nový tým se nikdy nerodí lehce a ani my nebudeme vyjímkou. Několik sezón jsme se vezli na vlně euforie a porážku zažili pouze vyjímečně. O to bolestnější bude zřejmě aktuální start nové sezóny. Bude záležet na každém z nás, ať už trenérovi nebo hráči, jak se bude sezóna vyvíjet. Nebude to jen o fyzičce a o práci s míčem, ale take o hlavě, která je polovinou úspěchu. Máme za sebou sedm týdnů společné práce a musím za trenéry říci, že posun dopředu je hodně viditelný a máme z toho radost. Na borcích jde vidět, že to v hlavě mají srovnáno, chtějí na sobě pracovat a žene je touha po vítězství. Vzájemně se semkli a o legraci v kabině nebo na tréninku není nouze – což je asi ta nejlepší vizitka.
Nyní k samotnému sobotnímu utkání. Postavili jsme se proti Juřince, která má stejně jako my složené mužstvo spolu s Krhovou. Přátelská utkání ukáží mnohé, ale až mistrák, kde panuje pochopitelná nervozita, nám vytvoří ucelený obraz, jak na tom opravdu jsme. Už první patnáctiminutovka nám dala na jevo, že naše fyzické síly jsou na tom bledě a jen časté střídání nás zachránilo od kolapsu. Pak si náš tým ustálil tempo, plíce si přivykly na nedostatek kyslíku a práce s míčem se zlepšila. Bylo vidět, že kluci a Nela opravdu chtějí hrát a nedat svou kůži lacino. To ukázal rychlým únikem hroťák Petr a z úhlu prostřelil soupeřova brankáře a otevřel tak naši gólovou sezónu. Domácí byli rychlejší, kombinace jim vycházely a před naší brankou byli podstatně častěji než my u jejich. Jejich snaha vyústila gólem v naší síti v poslední vteřině první půle. V kabině jsme rozebrali naši hru a vysvětlili si, čeho se musíme vyvarovat a na čem musíme stavět. Soupeř byl v druhé půli agresivnější, moc chtěl dát vedoucí, potažmo vítěznou branku. Mates v bráně byl ale opět naší velkou oporou i přes velký handicap v podobě hojící se zlomené a sdrátované ruky nás skvěle podržel. Ukázalo se, že naší velkou zbraní je rychlý protiútok na několik nahrávek, kdy soupeř nestíhá reagovat. Tak se zrodil náš druhý a vítězný gól v režii střelce Zavyho! Pravda, posledních deset minut bylo pro nás trenéry infarktových a konečný hvizd rozhodčího byl vysvobozující.
Rád bych velice poděkoval všem hráčům. Makali a dřeli v rámci svých možností a pevně věříme tomu, že je to nakoplo do dalších litých bojů. Přátelé – můžeme pouze překvapit!!!
Trenéři: Martin, Milan, Ivo