SEZÓNA 2021-2022 (U19)

Sezona 2021/2022 byla těžká pro všechny sportovce, kdy veškerý sport byl omezen a paralyzován covidem a vše kolem něj. Po roční odmlce a odchodu některých hráčů se dorost přihlásil do okresní soutěže, kde jsme měli za cíl bojovat o horní příčky tabulky. Před začátkem sezóny jsme byli plní optimismu a natěšení na novou sezónu a tréninky probíhaly tři dny v týdnu s poměrně slušnou docházkou a pilně jsme se připravovali. Kádr měl problém s nedostatkem hráčů, což se i potvrdilo v následujících utkání. Začali jsme výhrou nad Dolní Bečvou 2:1, ovšem druhý zápas narazili na výborně hrající Lidečko, kde jsme podlehli 4:3, poté jsme navázali na čtyři výhry proti Kelči, Vidči, Hošťálkové a Halenkovu a tabulkou jsme stoupali nahoru. Následovalo derby s Juřinkou, kde jsme po několika tutových šancích, které jsme neproměnili (a že jich bylo) jsme si odvezli prohru 2:1 a k tomu zranění dvou klíčových hráčů. Následovala remíza 4:4 proti Ratiboři a remíza 2:2 proti favoritovi soutěže s Horní Lidče. Zimní příprava byla náročná a opět nám covid zamíchal kartami, ale i tak jsme se sházeli jednou týdně venku a jednou v tělocvičně na ISŠ, která byla krásně zrekonstruovaná. Do jarní časti jsme nastupovali ve velmi těžké pozici, někteří hráči odešli a skončili, tak jsme většinu zápasů odehrávali v 11 lidech, což šlo poznat na výkonech týmu!!! Musím velmi poděkovat trenérovi Píšovi, který nám doplňoval některé hráče ze starších žáků. Jaro jsme odstartovali výhrou 2:0 proti Vidči, 5:2 proti Hošťálkové, 5:3 proti Halenkovu a následovala remíza 2:2 proti Juřince, kde opět došlo k oslabení týmu. To se podepsalo na dalším zápase v Ratiboři, kde jsme odjeli pouze s 8 hráči a k nepochopení nás všech, kdy jsme chtěli ukončit zápas kvůli nedostatku hráčů, se zápas odehrál a náš tým utrpěl vysokou prohru 0:7. Poté jsme porazili konečného vítěze soutěže s Horní Lidče 4:2, taktéž Ústí 4:2, přišla další výhra na Dolní Bečvě i když o fous 3:2 a náš tým byl mezi nejlepší trojicí v tabulce, kdy skóre a body byli velmi vyrovnané a mohli jsme se prát o první příčku. To by nám zajistila výhra doma nad Lidečkem, což se ovšem nepotvrdila a opět kvalitně připravené Lidečko a náš tým s 10 hráči v poli, bez možnosti střídání jsme prohráli 1:6.Tento zápas byl klíčový a už jsme mohli uvažovat už jen nad druhou příčkou, kdy jsme měli vše ve svých rukách před posledním domácím zápasem proti Kelči, který jsme přes značnou nervozitu a plno neproměněných šancí nakonec prohráli 2:3 a sezóna pro nás přes veškeré peripetie skončila na sympatické třetí příčce!!! Chtěl by poděkovat vedení klubu a všem hráčům, kteří se podíleli na této sezóně, vyzdvihnout starší žáky Matěje Hrabovského a Kubu Marka, kteří nám skoro celou sezónu vypomáhali!!! Jinak do další sezóny by měla nastat velká změna kdy dorostenci budu hrát pod novou hlavičkou, a to sd Jarcová/Jablůnka, kdy spolupráce s Jablůnkou už probíhá u žáků na velmi dobré úrovni! Dochází i ke změně trenérské, kdy v následující sezóně by měl převzít otěže pan trenér Píša!!! Tímto chceme poděkovat dorostenecké kategorii za skvělou reprezentaci klubu a přejeme klukům spoustu fotbalových úspěchů a hlavně zdraví!!!! Tímto se loučíme a děkujeme za podporu!

Tréňa Michal Gromus a tréňa Martin Juřík