SPLNĚNÝ SLIB-U15

FK Bystřice pod Hostýnem-sd TJ Sokol Jarcová/Jablůnka 2:4 (1:2)

Datum utkání: 10.10.2020 - 09:30
Odehraný čas: 70 minut
Sestava: Maty, Ondra Kov, Honza, Kuba, Milan, Vašek V, Radim, Ondra S, Ondra Kor, Michal, Nelča, Vašek K, Ondra H, Adam
Góly: 14' vlastní, 25' a 55' Radim, 60' Milan

V sobotu dopoledne zajíždíme s naším nově rodícím se týmem “za kopec” do Bystřice pod Hostýnem. Přesněji řečeno, do Slavkova pod Hostýnem, kam si domácí na poslední chvíli zápas přeložili. Nevadí. I v loni jsme tu hráli a hřiště je zde v dobrém stavu. Čeká nás poslední zápas před plukopauzou. Jak bude dlouhá? Nevíme. Nechci se pouštět do polemiky, zda li je to správné či ne. Snad jen pouze trenérský pohled a otázka pro Vás. Co myslíte, že je přínosnější pro zdravý vývin dětí a posilování jejich imunitního systému? Pohyb na čerstvém vzduchu nebo uzavření doma s mobilem či tabletem v ruce? Odpověď ponechám, s Vaším dovolením, na Vás.

Hned ráno naši trenérskou mysl kalí špatná zpráva. Chybí náš momentální útočník číslo jedna, Petr. Víme, ostatní hráči ho dokáží zastoupit, ale tohle měl být přesně ten zápas pro něj, kdy dokáže “prodat” své přednosti. Totiž dravost, přímočarý tah na branku a zarputilost. Je nám to líto za něj. Nicméně, musíme se s tím popasovat i bez něj.

Nálada v týmu před zápasem? No, jak to popsat. Optimismus? Bojovnost? Uvolněná atmosféra? Natěšení? Nejlépe o tom vypovídá jeden okamžik, kdy při převlékání v šatně před rozcvičkou musíme my trenéři z kabiny doslova utéct. Tančení, zpívání, hecovačka za rytmů něčeho, čemu naši borci říkají písničky nás donutilo prostor opustit. Ale rozumějte, myslíme to v dobrém. Vrátím se malinko k hodnocení z minulého týdne a pasáži o skvělém kolektivu, A toto všechno vypovídá o rozpoložení a nastavení týmu jako takového. Fotbal je kolektivní sport a jedině skvělá parta a vynikající atmosféra jsou předpoklady pro kvalitní práci.

Nyní již k samotnému hodnocení zápasu. Tady budeme struční. Nechci, aby to vyznělo nějak samolibě, ale od první do poslední minuty jsme ve všech činnostech lepší. Nejmarkantnější rozdíl je ve fyzické připravenosti. Jsme rychlejší, dynamičtější, sinější ve fyzických soubojích. Pomalu se začíná úročit ta neskutečná dřina, kterou náš trenérský tým dávkuje našim borcům v tréninkovém procesu. Pozitivní na tom všem je, že to hráči pochopili a všechy tréninky makají na 100%.

I v technických dovednostech máme “navrch”. Naši už si “sebevědomě dovolí” i v soubojích  jedna na jedna, nebojí se z obtížných situací vykombinovat sérií krátkých přihrávek. Rychlý přechod do útoku je vždy za účasti alespoň čtyř hráčů. Potud veliké BRAVO.

Co nám ale v tomto zápase moc nešlo je řešení předfinální a finální fáze kolem a vně pokutového území domácích. Jistě, dali jsme čtyři branky. Ale při vhodnějším vyřešní situací by jich mohlo být daleko víc. Často prováháme vhodný okamžik na střelu či přihrávku, popř. se utápíme v sérii nicneřešících kliček. Ale to jde za námi, trenéry. Tuto fázi hry dosud cíleně netrénujeme, na tréninkových jednotkách se jí dotýkáme jen tak okrajově. Ale vše má svůj čas a i na tohle v procesu fotbalového vzdělávání postupně dojde.

Dnes si zasloužíte všichni do jednoho velikou pochvalu. Opět. Za přístup, výkon, atmosféru. A abych nezapomněl, také za to, že jste splnili Váš slib z minulého týdne. VÍTĚZTVÍ. A zasloužené. Nezbývá než znovu opakovat: jsme na dobré cestě. I když stále jen na začátku.

Obrovské díky patří také “technickému dobrovodu” našeho týmu, který v čase zápasu zastoupil naše obvyklé fanoušky a neúnavně nás povzbuzoval.

Na závěr si dovolím poslat vzkaz pro Peťu. ” Vydrž, prosím. Uvidíš, nakonec se určitě vyjasní a vrátíš se zpátky. Ať to potrvá den, týden nebo měsíc. Jsi nedílnou součástí našeho týmu a máš v něm nezastupitelné místo. Všichni Ti držíme palce.”

Vaši tréňové I M M