U11 VICEMISTRY ZÍMNÍHO POHÁRU OFS VSETÍN

Zimní pohár OFS Vsetín v kategorii U11 (ročníky 2011 a mladší)

Datum utkání: 19.02.2022 - 08:00
Odehraný čas: 5 × 18 minut
Sestava: Max, Tomáš, Honza, Vašek, Víťa, Matyáš, Jakub.

Komise mládeže OFS Vsetín, ve spolupráci s vedením OFS Vsetín, připravila 8. ročník halového turnaje starších přípravek, o zimního krále okresu Vsetín, který se uskutečnil v sobotu 19.února 2022 v hale na Hovězí. Turnaje se zúčastnilo 8 týmu. Z každé skupiny okresního přeboru starších přípravek, byli pozváni dva nejlepší týmy + nejlepší ze 3. místa po podzimní části soutěže.

Náš tým byl vylosován do skupiny B
  1. TJ Sokol Jarcová
  2. TJ Sokol Francová Lhota
  3. TJ Sokol Lačnov
  4. TJ Sokol Prostřední Bečva

Byla to pro nás velká neznámá, jelikož jsme vůbec neznali soupeře a nevěděli co nás čeká. První zápas jsme nastoupili proti mužstvu z Francové Lhoty. Zápas jsme zvládli a vyhráli jsme 12:0. V dalším zápasu turnaje náš čekal soupeř  kvalitní a to byli hráči z Prostřední Bečvy. Měli jsme v zápase více ze hry, ale soupeř poctivě bránil a vycházel do rychlých protiútoků, kde byl hodně nebezpečný. Nakonec jsme zápas zvládli díky brankám Kuby, Matyáše a Tomáše a zvítězili 3:0. Poslední zápas ve skupině jsme hráli proti Sokolu Lačnov a brankami Jakuba 2x,Víťa 2x, Tomáše a Matyáše vyhráli 6:0.

Umístění ve skupině [skóre, body]:

1. Sokol Jarcová                    21:  0         9

2. Sokol Fr. Lhota                  8  :17         6

3. Sokol Pr. Bečva                 6  : 8          3

4. Sokol Lačnov                     1  : 11        0

Podle pravidel turnaje nás čekal v semifinále soupeř z Hrachovce, který skončil na druhém místě ve skupině A. Naší kluci si vědomi těžkého zápasu přistoupili zodpovědně, a hráli přesně to co jsme si  řekli v kabině. Vyhrávali jsme osobní souboje a celkově jsme působili techničtějším a kompaktnějším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli 6:0. A bylo tady očekávané finále, kde nás čekal poslední vítěz turnaje a kvalitní mužstvo FC Vsetín. Od prvních minut byla na hráčích obou mužstev znát značná nervozita. Není se také čemu divit, když hrajete o zimního krále okresu Vsetín. Postupem času se mužstva začala osmělovat a začalo finále, jak má být. Žádné mužstvo si nedarovalo ani kousek prostoru a hráči do toho dávali vše. Hráči Vsetína se ujali vedení po naších chybičkách vedení 2:0. Po chvilce opaření se naší kluci oklepali a nadechli k fantastickému výkonu. Hráče Vsetína jsme zatlačili na jejich polovinu a můžeme litovat jenom šancí, které jsme neproměnili. Když 5. minut před konečným hvizdem zápasu Vašek snížil na rozdíl jednoho gólu, bylo to nervy drásající závěr. Nakonec hráči Vsetína ubránili výsledek a vyhráli tak celý turnaj.

Nakonec si ale přece jedno prvenství domů vezeme.  O nejlepšího střelce turnaje museli mezi sebou rozhodnout naší kluci z Jarcové Jakub Vančura a Matyáš Capil. Nakonec uspěl zkušenější Kuba a zaslouženě vyhrál nejlepšího střelce turnaje. Na druhém místě skončil Matyáš, což je skvělá vizitka naší práce s mládeží. Byla to pro nás velká zkušenost a porovnání se naší práce z prací jiných oddílů. Fotbal není jenom o mě a hráčích, ale také o rodičích, kterým děkuji, jak musí skloubit svou práci s tréninky hráčů a vytváří, tak dobrou a poctivou atmosféru v hráčích.

V další fázi našeho úspěchu chci poděkovat p. Trávníkovi za jeho velmi kvalitní tréninky fotbalových dovedností a profesionalitou, jakou k hráčům přistupuje. Velkou zásluhu má na tom taky p. Jiřinka, která svojí prací fotografky a laskavým přístupem k dětem vytváří velmi uvolněnou atmosférou, která se hráčům líbí. To nejlepší jsem si nechal nakonec a tím je náš Tomáš Drábek. Jeho neutuchající energie, kterou věnuje k rozvoji mládežnické kopané  v Jarcové je prostě úžasná. Tome díky moc.

Závěrem chci říct, že jsem na hráče hrdý, a děkuji jim, jak k fotbalu přistupuji.

Moje motto: FOTBAL JE TĚŽKÁ DŘINA, ALE KDYŽ SE ZVLÁDNE PŘIJDE I TO KRÁSNÉ.

Tr. Broňa a Pavel