9. ROČNÍK ZIMNÍ LIGY VLADIMÍRA ŠTĚPÁNA V KATEGORII ML. ŽÁKŮ

Místo: Hala Zašová

Hrací čas: 1 x 14 minut

Sestava: Hrabi, Kuba, Terka, Filip, Hady, Mira, Krchy, Kryštof, Jirka

Náš tým mladších žáků se letos účastní zimní ligy Vladimíra Štěpána (halový turnaj) pořádaný v Zašové. Celkem 21 týmu bylo rozděleno do 4 skupin: (A, B, C, D). Systém je takový, že každá skupina odehraje 2 turnaje, po kterých dva nejlepší z každé skupiny postoupí do závěrečného finálového turnaje.

Naše skupina „B“ se skládala z týmů:

1. TJ Sokol Jarcová
  2. TJ Sokol Podlesí
  3. TJ Kelč
  4. SK Hrachovec
  5. FC Rožnov pod Radhoštěm
  6. FC Dolní Bečva

TJ Sokol Jarcová – FC Rožnov pod Radhoštěm (1:1)

Branka: Jakub Hadaš

Hned na úvod jsme dostali, dovolím si tvrdit nejsilnějšího soupeře z turnaje. Z naší strany bylo vidět, že to byl první zápas po dlouhé době opět v hale, kde se hraje úplně jinačí styl fotbalu. Úvodních 7 minut jsme si zvykali. Mezitím dostali gól z pěkného signálu hráčů Rožnova z autového vhazování. Pak se hra vyrovnala. Proti starším urostlejším klukům bylo těžké dostávat se do zakončení. Po vybojovaném trestném kopu Hady nechytatelnou ranou srovnává na 1:1. A najednou jsme soupeře tak zaskočili, že Filip Škrla mohl 2 minuty před koncem z rohového kopu na zadní tyči rozhodnout o vítězství, bohužel těsně míjí branku. Myslím zasloužená remíza a dobrý fotbal na první zápas.

TJ Sokol Jarcová – TJ Sokol Podlesí (1:0)

Branka: Jakub Hadaš

Na zápas s Podlesím se vždycky těšíme. Kluci se znají skvěle, mezi týmy je dobrá atmosféra. Hráči si vždycky navzájem fandí. Rád bych tady vyzdvihl práci trenéra Podlesí Josefa Zetka, který se svými hráči odvádí velký kus práce a je radost vidět, jak se kluci rok po roce zlepšují a jsou nám čím dál více těžším soupeřem. Po zápase, kdy neproměňujeme dost šancí a Hrabi v bráně chytá skvěle, rozhoduje až Hady, který dokázal prostřelit soupeřova gólmana. Důležité vítězství.

TJ Sokol Jarcová – FC Dolní Bečva (4:0)

Branky: Jakub Hadaš 3x, Matěj Krchňák

TJ Sokol Jarcová – TJ Kelč (4:0)

Branky: Jakub Hadaš 2x, Filip Škrla, Terka Veselá

TJ Sokol Jarcová – SK Hrachovec (4:0)

Branky: Jakub Hadaš 2x, Jakub Veselý 2x

Naše poslední 3 zápasy zhodnotím dohromady. Tady jsme vždy dokázali ovládnout zápas. Klukům a Terezce se dařilo kombinovat a dostávat hráče soupeřů pod tlak. Byli k vidění krásné branky, mezi nejkrásnější bych třeba vyzdvihl ty, kdy se našim hráčům podařilo na 1-2 doteky s míčem vykombinovat soupeře tak, až se zakončovalo pouze do odkryté prázdné brány. Vysloužili si tím tak potlesk všech diváků. A všichni z týmu pociťovali radost ze hry.

Po prvním turnaji tedy skupina vypadá takto:

1. TJ Sokol Jarcová 13b.
  2. FC Rožnov pod Radhoštěm 11b.
  3. FC Dolní Bečva 7b.
  4. TJ Kelč 6b.
  5. TJ Sokol Podlesí 4b.
  6. SK Hrachovec 1b.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří náš tým přijeli podpořit. Dokázali skvěle fandit během zápasu. Dále Honzovi Pupíkovi, který vysvětloval na střídačce vždycky individuálně hráči, který střídal, co by mohl zlepšit a jak pracovat lépe pro tým. Tato spolupráce, kdy jsem se já mohl více věnovat hře a střídání fungovala skvěle! Na závěr hráčům, protože turnaj skvěle odmakali i přes to, že jsme nebyli v „ideální“ sestavě a ještě další hráči nám chyběli.

Těšíme se na další turnaj, který nás čeká v Lednu!

David a Honza

FOTO: © Julius Ficek, 2019