STARŠÍ ŽÁCI NA TURNAJI V ROŽNOVĚ

03.02.2019

ODEHRÁNO:
3. února 2019, 8:00 hodin.

ČAS:
1 × 13 minut + 4 × 15 minut.

SESTAVA:
Luky, Paťa, Ondra, Vašek, Michal, Radim, Tomáš, Honza.

GÓLY:
3 × Tom – asistence všichni.

HODNOCENÍ:
Po měsíční tvrdé dřině v tělocvičnách jsme dnes v Rožnově chtěli otestovat naše možnosti v konkurenci „kvalitativně“ lepších týmů z našeho okresu, jenž hrají v krajských soutěžích. Tato výzva nám měla dát odpověď, zdali to v Jarcové děláme správně. Odpověď je jednoznačná. Naše práce s mládeží má smysl i v našem měřítku a reakce diváků, resp. trenérů byla velmi pozitivní. Tím hlavním dnes bylo předvádět moderní kombinační hru založenou na individuálních dovednostech. Z těchto důvodů jsme dnes hráli s „pátým hráčem v poli“, který plnil roli brankáře. Proto nebylo divu, že se náš brankář ocital tváří v tvář soupeřovým brankářům… Je to přece příprava a ne mistrovství světa, jak to pojaly některé týmy. Z této naší ofenzivní hry jsme často dostávali branky, jenž platí, ale fotbalové to moc nebylo. Proto jsem s předvedeným výkonem a předvedenou hrou spokojen na 100%.

V základní skupině jsme se postupně utkali s Rožnovem (krajský přebor), Viganticemi (krajská soutěž), a Podlesím, se kterým hrajeme okresní přebor. V této konfrontaci jsme naší hrou zatápěli účastníkovi krajského přeboru a to Rožnovu. Věřím, že kdyby se pořadatel nespletl v délce utkání o 2 minuty, tu remízu bychom si zasloužili. V druhém utkání s Viganticemi to byla vytrvalá hra na jednu bránu, přičemž bylo otázkou času, kdy ten gól tam padne. No a s Podlesím to bylo přes kopírák. Ovšem tady nás v závěru soupeř potrestal za naší ofenzívně pojatou hru. Z druhého místa postupujeme do Ligy mistrů. Tady nás čekaly postupně týmy Velkých Karlovic+ Karolinky (krajská soutěž – 1. tým tabulky) a Valašská Polanka (okresní přebor sk. A – 1. místo). K utkání s VKK můžu pouze dodat, že to bylo pro mě nejkrásnější utkání v turnaji, kdy se hra přelívala ze strany na stranu. Výsledek neodpovídá reálnému pohledu na hru, ale jak jsem se zmínil v úvodu. Náš úkol v tomto turnaji byl dnes v něčem jiném. Budu se opakovat, ale ten jsme splnili na 100%. V posledním utkání turnaje jdeme do toho se všemi silami a motivací co v nás je. Vždyť se hraje o 3. místo! Hrajeme, střílíme, kombinujeme, dominujeme, trávíme 14 minut na polovině soupeře, ale opět nás soupeř načapal, resp. využil našeho ofenzivního pojetí hry a trestá nás…

Tj Sokol Jarcová – FC Rožnov pod Radhoštěm 1:2 (1 × Tom)

Tj Sokol Jarcová – FK Vigantice 1:0 (1 × Tom)

Tj Sokol Jarcová – TJ Sokol Podlesí 1:1 (1 × Tom)

Tj Sokol Jarcová – FC Velké Karlovice+Karolinka 0:4

Tj Sokol Jarcová – TJ Sokol Valašská Polanka 0:2

 

Na společné foto dnes bohužel nedošlo, protože v posledním utkání se nám zranil kapitán Tomáš. A tak místo focení jdeme ledovat podvrtnutý kotník a následně odjíždíme na pohotovost. Vyšetření potvrdilo naši domněnku a jedná se „pouze“ o vyvrtnutý kotník s dobou léčby cca 1 měsíc. Ufff. Bohužel i toto patří ke kopané. Přejeme brzké uzdravení.

 

Martin a Tomáš.