TĚŽKÉ UTKÁNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ V OTROKOVICÍCH

FC VIKTORIA OTROKOVICE - Tj SOKOL JARCOVÁ 1:2 (0:1, PK 1:4)

Datum utkání: 21.09.2019 - 09:30
Odehraný čas: 2 × 35 minut
Sestava: Hrabovský, Sulovský, Kalčák, Jašíček, Klímek, Furmánek, Kořistka, Veselý, Pupík, Hoffman, Píša, Hnilica, Marek.
Góly: 1 × Kořistka

Všechna utkání, která hrajeme v této sezóně, jsou něčím vyjímečná. Ani to dnešní nebylo jiné. Můžeme se na to podívat z několika pohledů. Tím prvním byla velká marodka v základní sestavě našeho týmu – Radim, Kikin, Šimon. Dále musím připomenout také to, že jsme letní přípravu začínali ještě se třemi hráči, jenž už s námi nehrají a vybrali si jiný sport či záliby. Druhý můj pohled byl ten, že mužský tým FC Viktoria Otrokovice hraje třetí nejvyšší soutěž v ČR což je MSFL. No a tím třetím, posledním pohledem je skutečnost, že tým žáků Viktrorky spadl z krajského přeboru, takže se dala čekat kvalitní kopaná, a taktéž to, že dnes odehrané utkání se hrálo o lídra tabulky krajské soutěže.

Hned v úvodu dnes hraného utkání bylo na první pohled vidět, že domácí hráči hrají kopanou od podlahy. Každý osobní souboj naše hráče bolel, a protože nejsme na takovou hru zatím zvyklí, působilo to na mě občas komicky… Naši hráči odlétávali v soubojích jak papír. Ovšem během deseti minut hry se obraz hry mění v náš prospěch, kluci si zvykli rány přijímat, ale také rozdávat. Po herní stránce jsme vyhráli na celé čáře. Individuální dovednosti podpořené týmovým duchem přinesly gól po rohovém kopu, kdy se důrazně prosadil Lukáš Kořa. 0:1!!! Kluky z Otrokovic tato situace zjevně zaskočila. Šance se střídaly na obou stranách. Ovšem naši hráči domácím do konce poločasu nepovili nic.

Druhý poločas začínáme ve stejném duchu jako první a navíc se začínáme srovnávat ve všech lajnách i v osobních soubojích a důrazu. My se snažíme kombinovat, vymýšlet něco fotbalového, ale soupeř se s tím moc nemaže. Nákop, bum, bác, a balón je na naší polovině. Z jedné takové “akce” dostáváme po nedomluvě našich stoperů srovnávací gól. Takovou radost domácích hráčů jsem už dlouho neviděl, ale přál jsem ji to, protože šli za gólem s větší zarputilostí. Obraz hry se nezměnil do konce utkání. My tvoříme, kombinujeme, jsme kvalitnější v 1v1, ale gól ne a ne vsítit. Soupeř silově nakopává a snaží se ze všech sil, ale také nic. Další 2′ nastavení a je konec utkání.

Penaltový rozstřel jsme jednoznačně ovládli díky neschopnosti domácích hráčů dát gól a hlavně bravurním zákrokům Matese. Chvílemi to vypadlo, že soupeřovy hráče Mates natolik zhypnotizoval, že nebyli schopni ani trefit bránu.

Závěrem bych chtěl smeknout před celým týmem, který se dokázal porvat v okleštěné sestavě proti loňskému účastníkovi krajského přeboru. Hned po závěrečné penaltě se OTROKOVICEMI nesl náš oslavný chorál “JARČOVJÁCI JEDOU NA BRÁNU, JEDOU ….”

No a naši diváci byli neskuteční, povzbuzovali za každé situace a patří jim po právu dík a odměna v podobě vítězství. Ano vítěz tohoto utkání ovládl postavení v krajské soutěži. Jsme první a pojďme makat dál, to stojí za to…

Tomáš