TRENÉRSKÁ OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍM PODZIMEM

MUŽI

Po loňském sestupu z OP do III. třídy jsme byli všichni zvědaví na to, jaký fotbal v této nižší soutěži bude. Navíc po odchodu zkušenějších hráčů jinam, jsme měli k dispozici opravdu mladý tým tvořený 70% z hráčů kolem dvaceti let. Možná jsme si mysleli, že zde vše půjde samo… Omyl. myslím si, že se tady hraje ještě více fyzicky náročnější fotbal než v OP. Musíme si přiznat, že nás to v úvodu až zaskočilo. S naším opravdu mladým týmem jsme s tím měli ze začátku soutěže velké problémy. Čtyři prohry po prvních čtyřech zápasech. Opravdu jsme si museli zvyknout na styl III. třídy, který není tak fotbalový a učili jsme se to, jak na to vyzrát našim kombinačním fotbalem, o který se snažíme a trénovali na to, abychom při zápase dokázali proměňovat naše šance. Pátým zápasem jsem se „chytli“ na hřišti Loučky. Od té doby jsme prohráli pouze jeden zápas proti Leskovci. Po tom, pro nás hodně smolném začátku hodnotím naši pozici v tabulce po podzimní části pozitivně. Patří nám šesté místo a na prvního v tabulce Loučku ztrácíme sedm bodů. A na jaře bude o co hrát. My se o vítězství ve skupině budeme chtít porvat a uděláme pro to maximum. Jsem rád za kluky v našem týmu. Vytvořila se zde dobrá parta hráčů, kteří drží při sobě. To je myslím základ k úspěchu. Teď je před námi zimní příprava, ke které doufám všichni přistoupí poctivě. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům za podporu při domácích i venkovních zápasech. Všímáme si toho, kdo za námi jezdí i na daleké venkovní zápasy a jsme jim za to moc vděční. Věříme, že našim fanouškům budeme dělat na jaře radost. Dále bych chtěl poděkovat všem, co se o náš tým starají a co mu pomáhají. Panu Kozákovi, Tomáši Drábkovi, Michalu Gromusovi, Martinu Juříkovi a dalším. Vážíme si vaší práce pro nás.
Díky.

Hrající trenér David Bártek

DOROST

Měl bych zde napsat páru řádků o podzimní fotbalové části dorostu Tj Sokol Jarcová. Tým dorostenců se poprvé v historii klubu přihlásili do Krajské soutěže. Mnozí tehdy tomu nechtěli věřit a klepali se do čela, co v takové soutěži budeme dělat a jestli jsme připraveni na to, že budeme dostávat takzvané gólové nálože. Věděli jsme, že jako nováček to nebudeme mít lehké, a proto jsme nepodcenili letní přípravu a poctivě trénovali dvakrát týdně na místním hřišti. Odehráli jsme i pár přípravných utkání, kde jsme pomalu dávali do kupy ideální sestavu. Již po prvních mistrovských utkání jsme dle prognóz outsidera a nováčka zjistili, že je v naších silách měřit síly s krajskými týmy, kdy jsme po prvních dvou kolech porazili Bystřici po Hostýnem, Holešov a měli 6 bodů, což asi nikdo nečekal. Musím vyzdvihnout hráče za jejich bojovnost a nasazení. Dále jsme propluli podzimní části nad očekávání asi všech, kdy přezimujeme na krásném 3. místě s celkově 27 body. Musím uznat, že soutěž je hodně vyrovnaná a každý bod se počítá velmi cenně. Na závěr musím vyzdvihnout výkony našich střelců Kořístky a Drábka, samozřejmě celému týmu, který jak jde vidět v Krajské soutěži dělá dobré jméno naší obci. Samozřejmě máme pořád co zlepšovat, proto nesmíme podcenit zimní přípravu a nachystat se velmi kvalitně na jarní část, která bude velmi těžká. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás chodili podporovat na zápasy a pevně věřím, že je v jarní části nezklameme a bude jich jenom přibývat. Čeká nás ještě hodně práce.

Děkuji ještě jednou všem podporovatelům místní klubu a fotbalu.

Trenér Michal Gromus

STARŠÍ ŽÁCI

Po skončení sezóny v Okresním přeboru jsme se přihlásili do Krajské soutěže st. žáků ⚽ Zahájení tréninkových jednotek jsme zahájili v červenci a to tři fázově. I když byly prázdniny kluci chodili poctivě na TJ ⚽. Na tréninkových jednotkách jsme se zaměřovali především na hru s míčem v rychlostí, 1 v 1, kombinaci, střelbu a herní činnosti. Cílem všech tréninkových jednotek byla především kolektivní souhra, součinnost týmu v disciplíně a koncentrovaní se v zápase a v zakončení. Pro některé hráče to bylo složitější, protože přecházeli z kategorie mladších žáků, jenž se hraje systémem 7 + 1 oproti 10 +1 ve starších žácích. Odehráli jsme jen jeden přípravný zápas a hned jsme se vrhli na první mistrovský zápas doma proti VKK⚽. Tento zápas nám ukázal na čem hlavně musíme zapracovat na tréninkových jednotkách. Kluci ukázali, že chtějí opravdu hrát kombinační fotbálek s herním nasazením a s chutí i když se v zápasech ukázali nedostatky, na kterých stále musíme pracovat na tréninkových jednotkách. Rozhodující byly poslední dva mistrovské zápasy a to doma z SK Louky a venku derby s Juřinkou 👍 Nemůžu opomenout taky zápas venku v Otrokovicích, kde jsme si v oslabené sestavě odvezli po penaltových kopech dva cenné body ⚽👍 Na nováčka soutěže jsme ukázali, že borci z Jarcové nejsou na darmo na první příčce tabulky ⚽👍

Nemůžu tady zapomenout na naše bombéry Hoffyho a Arnolda, kteří jsou naši střelci a jsou na prvních příčkách v tabulkách ⚽

Chtěl bych pochválit všechny hráče, jak za přístup v TJ, tak i na hřišti a našeho benjamínka v brance Hrabiho⚽

Teď se musíme připravit na jaro, které bude pro nás velmi těžké, ale věřím svým svěřencům, že stále budeme hrát fotbálek, který se opět bude líbit a budou na nás stále chodit naši věrní fanoušci 👍

Rád bych poděkoval všem hráčům, trenérům a vedení klubu za podporu a pomoc po celou podzimní sezónu ⚽👍

Samozřejmě velký dík patří našim rodičům bez kterých se neobejdeme ⚽

Velký dík 👍

Trenér Martin Juřík

MLADŠÍ ŽÁCI

Hodně lidí, dokonce i trenéři byli zvědaví, jak si v historicky první sezóně Krajské soutěže mladších žáků povede naše mladé mužstvo (kategorie pro ročníky 2007 a mladší). Posuďte sami, z ročníku 2007 máme v týmu pouze tři. Zbytek tvořili hráči ročníku 2008, 2009, dokonce nám pomáhaly i ročníky 2010. Většina hráčů přecházela “z malého” fotbalu starší přípravky 5+1 na systém 7+1 a samozřejmě o dost větší hřiště. Bylo pro nás příjemným překvapením, že se naše družstvo v Krajské soutěži neztratilo, ba naopak! S trenérem Honzou Pupíkem jsme nechtěli opustit od našeho herního stylu, který se snažíme praktikovat a to kombinační, běhavá hra doplněna o individuální souboje jeden na jednoho. Hráči pracovali poctivě v tréninkových jednotkách 3 × týdně. Nesmím zapomenout na to, že jedna tréninková jednotka probíhala za spolupráce Ládi Trávníka, který rozvíjel u našich dětí technické dovednosti na hřišti. A bylo to znát! Láďo, děkujeme! Měli jsme obrovskou radost, že děti dokážou tyto naučené dovednosti dostávat čím dál více do zápasů a získávají potřebné sebevědomí. Podzimní část sezóny tedy ukončujeme se sérií 7 výher a 2 porážek, to vše při skóre 41:17 což je úžasné. Patří nám tím pádem pěkné třetí místo ve skupině se ztrátou tří bodů na prvního. Obrovské poděkování patří hráčům za jejich práci, kterou odvádějí, rodičům, všem trenérům a našemu předsedovi Tomáši Drábkovi za podporu a pomoc se vším co je potřeba. Těšíme se na zimní přípravu a na následnou jarní část sezóny! Díky!

Trenéři Honza Pupík a David Bártek

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Před sezónou bylo cílem mužstvo v podstatě připravit po přechodu osy mužstva z mladších do starších přípravek. Tento cíl byl splněn beze zbytku. Starší přípravka má na kontě dvě prohry (Rajnochovice, Branky) a dvě remízy (Kelč, Valašské Meziříčí). V zimní přestávce nás čeká série halových turnajů. Dále bude důležité využít zimní přestávky pro kvalitní přípravu týmu do jarní části rozběhlé sezóny 2019/2020 tak, aby byla odvetná utkání odehrána ve větší kvalitě.

Pokud se vrátíme k hodnocení některých utkání, tak domácí remíza s Kelčí byla pro nás ztráta po trestuhodně zahozeném prvním poločase a další domácí remíza s týmem Valašského Meziříčí také, kdy jsme v posledních sekundách šedesáté minuty přišli o vítězství po zasloužené penaltě na 6:6. V ostatních utkáních jsme jednoznačně vyhrávali vyššími brankovými rozdíly a hlavně kvalitní kombinační hrou založenou na individuálních dovednostech, které pilujeme s panem Trávníkem.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem hráčům za poctivou přípravu a za vzornou reprezentaci našeho klubu a obce Jarcová, Poděkování patří také našim skvělým a stále fandícím rodičům.

Trenér Bronislav Blinka a Pavel Krčmář

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Chlapci a dívky v této věkové skupině se začínají rozhodovat, kam se budou, pokud vůbec, ubírat jejich sportovní kroky. Nejlepšími rádci velmi často bývají, aspoň z vlastní zkušenosti, starší kamarádi, spolužáci, sousedovic děti nebo rodina. Protože se naší obci ve fotbale již několik let opravdu daří, děti si to mezi sebou řeknou a rádi to u nás vyzkoušejí. Možná i z toho důvodu jsme na prvních trénincích v srpnu jen kroutili hlavou, kolik malých Masopustů a Ronaldů se nám seběhlo s vidinou vyzkoušet si v Jarcové fotbálek. Jsou to děti nejen z Jarcové, ale i z okolních vesnic – Poličná, Bynina, Růžďka, Oznice, Val. Meziířčí, Velká Lhota (Brňov nevzpomínám, protože ho považuji za malou Jarcovou). Pravidelně se nám na tréninku scházelo 15 až 20 dětí z celkového počtu 24. I na dva trenéry je to opravdu velký počet. Abychom se dětem mohli individuálněji věnovat, oslovili jsme rodiče, zda by neuvažovali o trenérském kurzu a do činnosti s dětmi se nezapojili. Byli jsme velice potěšeni, že Mirek Capil a Rosťa Bača, i přes hektické pracovní tempo, výzvu vyslyšeli a rádi se k nám, současným trenérům, připojili. Před prvním mistrovským turnajem 31. srpna ve Val. Meziříčí jsme měli trochu obavy, jak to bez našich „bomberů“, kteří přešli o kategorii výše do starší přípravky, zvládneme. Na ani ne deseti trénincích před mistrákem jsme si udělali jasno, jak to s naším týmem vypadá. Byly zde děti, které balón před tím takřka neviděly a naopak ti, kteří se za mičudou honili již nějaký ten rok. Rozhodnutí bylo rychlé a jednoznačné – přihlásíme za Jarcovou dva týmy. Určitě by nebylo dobrým řešením, aby hrálo pouze pár vyvolených a ostatní „pouze“ trénovali. I přes občasnou marodku, úrazy, zaneprázdněnost v rodině atd. jsme na turnajích vždy dva vyrovnané týmy poskládali. Postupně jsme odehráli sedm z osmi naplánovaných turnajů (jeden jsme odehráli v náhradním termínu a jeden se bez náhrady zrušil, na vině byla vždy nepřízeň počasí). K tomu jsme se ještě díky trenérovi Milanovi účastnili Uher festivalů, což jsou speciální turnaje pro ty nejmenší, kteří hrají systémem tři na tři bez brankáře mezi mantinely. Protože se výsledky v této kategorii neevidují, nebudu hodnotit jednotlivé zápasy, ale pokusím se zhodnotit zimní sezónu jako celek. Z počátku nás zaskočilo množství malých hráčů a obávali jsme se, zda je v tomto počtu ukočírujeme a zvládneme je něco fotbalového naučit. Tréninky jsme se snažili dělat pestré s rychlou obměnou jednotlivých cvičení, abychom neztratili jejich pozornost. U některých cvičení si samozřejmě zabrblali, ale i dryl techniky je velmi důležitý a nelze se bez něj pohnout dál. Protože to asi děti s námi baví, je vidět, jak měsíc od měsíce rostou. Vždyť co může být pro trenéra hezčího, než pohled na vašeho svěřence, jak se v mistráku snaží udělat kličku, stahovačku, přihrávku – prostě něco z toho co se snažíte hráčům předat přes týden na tréninku. A musíme říci, že se opravdu učí a jde jim to. Zápas od zápasu se zlepšují a jsou dobrým příslibem pro budoucí starší kategorie, do kterých možná postupem času dojdou. Rádi bychom jim všem velice poděkovali za jejich snahu, píli, přístup a rodičům za velice příjemnou spolupráci. Doufáme, že budeme takto pokračovat i nadále.

Trenéři Ivo Veselý, Milan Píša, Rostislav Bača a Mirek Capil