HODNOCENÍ TURNAJE O PŘEBORNÍKA OKRESU

23.06.2017

Dne 18. 6. 2017 se v Jarcové konal turnaj o přeborníka Okresu, kterého se mohlo zúčastnit i naše mužstvo díky výborné sezóně ve které obsadilo 1. místo ve své skupině „B“. Turnaj byl rozlosován do čtyř skupin po čtyřech mužstvech. Náš domácí tým se v základní části utkal s celky Nového Hrozenkova/VKK, Juřinky a Zubří. Kluci byli natěšení a dobře motivovaní. Musíme si ale přiznat, že první zápasy jim moc nevyšly. Individuální chyby, nepřesnost v koncovce a úpad psychiky našich hráčů ihned po obdržené brance brzdila naše výkony a první dva zápasy proti NH/VKK a Juřince jsme díky tomu těsně prohráli. Třetí zápas jsme proti Zubří potřebovali vyhrát, abychom měli lepší výchozí pozici do vyřazovací části. Po vyrovnaném zápase se nám v posledních pěti minutách podařilo strhnout vítězství na naši stranu, když jsme dvěma rychlými góly Martina a Kuby rozhodli. V základní skupině jsme tedy obsadili třetí místo a v nejdůležitějším zápase o úspěch v turnaji jsme se utkali s Rožnovem „B“. Tomuto zápasu už přihlíželi všichni rodiče a společně hnali naše hráče za vítězstvím. Začátek zápasu byl z naší strany výborný. Měli jsme tlak, drželi míč, měli jsme šance. Jenomže jak všichni víme, ve fotbale se hraje na góly… Rožnov byl bojovnější a po našich individuálních chybách nakonec dokázal vstřelit 3 branky. Pochvalu zaslouží hostující brankář, který dokázal neinkasovat při obrovských šancích našich hráčů, třeba i v souboji 1 na 1 a především díky němu Rožnov mohl v turnaji pokračovat dále. Pro naše fotbalisty cesta turnajem tím pádem skončila.

Já bych chtěl klukům za celý turnaj poděkovat. Byla to pro ně odměna za celou předvedenou sezónu. Obrovský dík patří také všem rodičům, kteří pomáhali při organizaci turnaje a bez kterých by se tahle akce v takové kvalitě nemohla uskutečnit. Chtěl bych jim také touto formu říct to, jak moc jsou pro kluky na hřišti důležití. Zápasy ve skupině, kterým většina rodičů nemohla přihlížet z důvodu organizace se s zápasem proti Rožnovu, kde již byli všichni nedají srovnávat. Kluci najednou jako by s rodiči chytli druhý dech a jejich výkon šel o 70% nahoru. Je to pro mě jako trenéra smutné, ale je to tak. Kluci Vás na hřišti ve svém věku potřebují. Podporujme je proto ve sportu, který dělají a který mají rádi nejlíp, jak můžeme. Je to pro ně opravdu důležité.

David